Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-12-12, 21:48
antricos Ο χρήστης antricos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-01-2012
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 222
Προεπιλογή Θερμομετρο

Παιδιά υπάρχει κανένα θερμόμετρο ακριβείας να μου προτείνετε? Αρχίζουν και σπάνε τα νεύρα μου έχω πάρει ήδη 3 και κανένα δεν δείχνει το ίδιο με το άλλο... Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που να δουλεύετε εσείς? Ελλάδα ebay δεν με νοιάζει. Αυτά που έχω πάρει εγώ είναι 1 κινέζικο από Ελλάδα (γυάλινο), ένα κινέζικο από ebay (γυάλινο) και ένα ψηφιακό HAILEA από εδώ. Το πρώτο μου δείχνει 26C το δεύτερο 24C και το τρίτο 27,3C και όλα αυτά με την αντίσταση ρυθμισμένη στου 24C (Jager 150Watt σε 140lt ενυδρείο)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-12-12, 22:36
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antricos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά υπάρχει κανένα θερμόμετρο ακριβείας να μου προτείνετε? Αρχίζουν και σπάνε τα νεύρα μου έχω πάρει ήδη 3 και κανένα δεν δείχνει το ίδιο με το άλλο... Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που να δουλεύετε εσείς? Ελλάδα ebay δεν με νοιάζει. Αυτά που έχω πάρει εγώ είναι 1 κινέζικο από Ελλάδα (γυάλινο), ένα κινέζικο από ebay (γυάλινο) και ένα ψηφιακό HAILEA από εδώ. Το πρώτο μου δείχνει 26C το δεύτερο 24C και το τρίτο 27,3C και όλα αυτά με την αντίσταση ρυθμισμένη στου 24C (Jager 150Watt σε 140lt ενυδρείο)
Απ' ότι κατάλαβα έχεις 2 αναλογικά (υδραργύρου). Πάρε άλλο ένα και βάλτα και τα 3 μέσα. ¶στα 1-2 ωρίτσες για να είσαι σίγουρος και πάρε τον μέσο όρο. Όσα περισσότερα βέβαια βάλεις τόσο σωστότερο αποτέλεσμα θα έχεις. Αυτό που θα πάρεις να κοιτάξεις να είναι διαφορετικό από τα άλλα δυο. Αν πάλι πάρεις περισσότερα από ένα το ίδιο και εκεί. Να κοιτάξεις δηλαδή να πάρεις το μέσο όρο από διαφορετικά θερμόμετρα. ¶λλη μάρκα ή της ίδιας εταιρίας αλλά άλλο μοντέλο. Δεν έχεις ακούσει πως όταν τσακώνονται 3-4 και έχουν εντελώς διαφορετικές απόψεις λέμε "κάπου στη μέση είναι η αλήθεια"; Έτσι και εδώ!

Η αληθινή σου θερμοκρασία πρέπει να είναι κριμένη ανάμεσα στις μετρήσεις σου...


ΥΓ. Τις μετρήσεις να τις πάρεις με αναλογικά (υδραργύρου) και όχι ψηφιακά. Τα ψηφιακά φεύγουν σχεδόν όλα. Τα αναλογικά είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα χωρείς βέβαια σε αυτόν τον κανόνα να μην υπάρχουν και εξαιρέσεις.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-12-12, 22:51
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω θεμα με την θερμοκρασια. Ενα ηλεκτρονικο εδειχνε 25 ενω το γυαλινο 23.5-24. Τωρα που καηκε το ηλεκτρονικο εχω μεινει με το γυαλινο το υπολογιζω με οσο εδειχνε το ηλεκτρονικο. Αλλα οπωσ και εγω μπορεις να παρεις εναν stc1000 που υποτιθεται οτι ειναι φθηνος αλλα καλος κοντρολερ και ναχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αλλιως πας σε ενα πετσοπ και περνεις με τη σειρα ολα τα γυαλινα. Κοιτας ποια ειναι πιο κεντραρισμενα και διαλεγεις αυτο που δειχνει τον μεσο ορο ολων.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-12-12, 23:11
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Θα συμφωνησω, ο γενικος κανονας ειναι αυτος. Πηγαινουμε σε ενα πετ, βαζουμε στη σειρα καμια δεκαρια θερμομετρα και αυτα που ειναι τα περισσοτερα και δειχνουν ακριβως το ιδιο, ειναι τα σωστα. Τα ψηφιακα δεν τα εμπιστευομαι πλεον, ασε που χαλανε πολυ ευκολα. Ο κοντρολερ ειναι η καλυτερη λυση. Καλο για να τον καλυμπραρεις σωστα, ειναι να εχεις μερικα θερμομετρα και να συγκρινεις ποια ειναι τα σωστα. Στον δικο μου αν θυμαμαι καλα, χρησιμοποιησα τεσσερα για να βρω τη σωστη θερμοκρασια. Τα δυο εδειχναν το ιδιο, το ενα λιγο παραπανω, το αλλο λιγο παρακατω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-12-12, 23:13
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω θεμα με την θερμοκρασια. Ενα ηλεκτρονικο εδειχνε 25 ενω το γυαλινο 23.5-24. Τωρα που καηκε το ηλεκτρονικο εχω μεινει με το γυαλινο το υπολογιζω με οσο εδειχνε το ηλεκτρονικο. Αλλα οπωσ και εγω μπορεις να παρεις εναν stc1000 που υποτιθεται οτι ειναι φθηνος αλλα καλος κοντρολερ και ναχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αλλιως πας σε ενα πετσοπ και περνεις με τη σειρα ολα τα γυαλινα. Κοιτας ποια ειναι πιο κεντραρισμενα και διαλεγεις αυτο που δειχνει τον μεσο ορο ολων.
Αυτό με την επιλογή από το petshop είναι πολύ καλό !!!! Όντως μπορείς να επιλέξεις εκεί το φαινομενικά τουλάχιστον, σωστότερο !!! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί γιατί το 95% των αγορών μου τις κάνω μέσω internet . Τώρα για τον κοντρόλερ που λες εγώ θα διαφωνήσω . Είναι πολύ καλό εργαλείο, ειδικά για τα λεφτά του δεν το συζητώ , αλλά δεν δείχνει ούτε αυτός σωστά . Βασικά νομίζω πως θέλει καλιμπράρισμα . Είμαι τις άποψης πως την σωστότερη ένδειξη την παίρνεις από θερμόμετρα υδραργύρου.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-12-12, 23:13
Το avatar του χρήστη korasidikos
korasidikos Ο χρήστης korasidikos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 24-04-2012
Περιοχή: αθηνα κεντρο-αγιος Παντελεημων-λουτρα αιδηψου
Μηνύματα: 1.393
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antricos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά υπάρχει κανένα θερμόμετρο ακριβείας να μου προτείνετε? Αρχίζουν και σπάνε τα νεύρα μου έχω πάρει ήδη 3 και κανένα δεν δείχνει το ίδιο με το άλλο... Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που να δουλεύετε εσείς? Ελλάδα ebay δεν με νοιάζει. Αυτά που έχω πάρει εγώ είναι 1 κινέζικο από Ελλάδα (γυάλινο), ένα κινέζικο από ebay (γυάλινο) και ένα ψηφιακό HAILEA από εδώ. Το πρώτο μου δείχνει 26C το δεύτερο 24C και το τρίτο 27,3C και όλα αυτά με την αντίσταση ρυθμισμένη στου 24C (Jager 150Watt σε 140lt ενυδρείο)
σου συνιστω αυτο http://www.sera.de/gr/pages/sera-pro...ermometer.html αν και sera ειναι πολυ μεγαλης ακριβειας τσεκαρισμενο.hailea ηλεκτρονικο εχω και εγω μεσα στο νερο χανει 0,6 σε σχεση με αλλα θερμομετρα μη το πολυεμπιστευεσαι το συγκεκριμενο περιεργος εξω ειναι απολυτου ακριβειας!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-12-12, 23:19
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνησω, ο γενικος κανονας ειναι αυτος. Πηγαινουμε σε ενα πετ, βαζουμε στη σειρα καμια δεκαρια θερμομετρα και αυτα που ειναι τα περισσοτερα και δειχνουν ακριβως το ιδιο, ειναι τα σωστα. Τα ψηφιακα δεν τα εμπιστευομαι πλεον, ασε που χαλανε πολυ ευκολα. Ο κοντρολερ ειναι η καλυτερη λυση. Καλο για να τον καλυμπραρεις σωστα, ειναι να εχεις μερικα θερμομετρα και να συγκρινεις ποια ειναι τα σωστα. Στον δικο μου αν θυμαμαι καλα, χρησιμοποιησα τεσσερα για να βρω τη σωστη θερμοκρασια. Τα δυο εδειχναν το ιδιο, το ενα λιγο παραπανω, το αλλο λιγο παρακατω.
+1000
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από korasidikos Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και sera ειναι πολυ μεγαλης ακριβειας
Γιατί το λες αυτό;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 22-12-12 στις 23:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-12-12, 23:24
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

stc 1000 με 1000
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-12-12, 23:32
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver
Είναι πολύ καλό εργαλείο, ειδικά για τα λεφτά του δεν το συζητώ , αλλά δεν δείχνει ούτε αυτός σωστά . Βασικά νομίζω πως θέλει καλιμπράρισμα . Είμαι τις άποψης πως την σωστότερη ένδειξη την παίρνεις από θερμόμετρα υδραργύρου.
Θελει καλυμπραρισμα, οπως θελουν ολα τα ηλεκτρονικα, οπως π.χ. τα πεχαμετρα. Οι δικοι μου ειχαν πολυ μικρη αποκλιση απο την πραγματικη θερμοκρασια, παντως. Αυτο δεν ειναι καθολου προβλημα. Δεν ειναι καθαρο θερμομετρο, κοντρολερ ειναι και πρεπει να του δωσεις ακριβη θερμοκρασια. Γι αυτο βαζεις μερικα θερμομετρα να βρεις τη σωστη θερμοκρασια και τον ρυθμιζεις πανευκολα. Αλλα κραταει εκει τη θερμοκρασια, δεν θελει ξανα καλυμπραρισμα.


Θα συμφωνησω για τα sera, μου εχουν βγει και εμενα τα πιο σωστα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-12-12, 00:32
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελει καλυμπραρισμα, οπως θελουν ολα τα ηλεκτρονικα, οπως π.χ. τα πεχαμετρα. Οι δικοι μου ειχαν πολυ μικρη αποκλιση απο την πραγματικη θερμοκρασια, παντως. Αυτο δεν ειναι καθολου προβλημα. Δεν ειναι καθαρο θερμομετρο, κοντρολερ ειναι και πρεπει να του δωσεις ακριβη θερμοκρασια. Γι αυτο βαζεις μερικα θερμομετρα να βρεις τη σωστη θερμοκρασια και τον ρυθμιζεις πανευκολα. Αλλα κραταει εκει τη θερμοκρασια, δεν θελει ξανα καλυμπραρισμα.


Θα συμφωνησω για τα sera, μου εχουν βγει και εμενα τα πιο σωστα.
Αυτό εννοούσα και εγώ . Είναι πολύ καλός, άριστος θα έλεγα (αν λάβουμε υπόψιν και την τιμή του / υπηρεσίες του ) αλλά θέλει καλυμπράρισμα. Οι αρχικές του ενδείξεις δεν είναι απόλυτα ακριβείς.
Δεν κατάλαβα πριν για τον φίλο korasidikos που έγραψε "ΑΝ ΚΑΙ SERA" τι εννοούσε . Δεν είναι καλή εταιρία;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-12-12, 00:42
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Μα δεν ειναι θερμομετρο βρε κοντρολερ ειναι.
Γιατι να σου βγαζει τη σωστη θερμοκρασια χωρις καλυμπραρισμα (το οποιο ειναι πολυ απλο και το κανεις μια φορα)? Μετα λειτουργει και ως θερμομετρο.

Και εγω τη sera δεν την εχω και πολυ σε εκτιμηση, μου φαινονται τα προϊοντα της πολυ χαμηλου επιπεδου, προσπαθωντας να "πιασει" ως πελατες μονο αυτους που δεν θελουν να φτασουν σε υψηλο επιπεδο του χομπυ. Προσωπικη αποψη παντα. Απο τα θερμομετρα της, ομως, ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-12-12, 00:49
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν ειναι θερμομετρο βρε κοντρολερ ειναι.
Γιατι να σου βγαζει τη σωστη θερμοκρασια χωρις καλυμπραρισμα (το οποιο ειναι πολυ απλο και το κανεις μια φορα)? Μετα λειτουργει και ως θερμομετρο.

Και εγω τη sera δεν την εχω και πολυ σε εκτιμηση, μου φαινονται τα προϊοντα της πολυ χαμηλου επιπεδου, προσπαθωντας να "πιασει" ως πελατες μονο αυτους που δεν θελουν να φτασουν σε υψηλο επιπεδο του χομπυ. Προσωπικη αποψη παντα. Απο τα θερμομετρα της, ομως, ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Το ξέρω απλά το είπα για να μην καταλάβει λάθος ο antricos. Έτσι όπως το έγραψε ο Κουραμπιές
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα οπωσ και εγω μπορεις να παρεις εναν stc1000 που υποτιθεται οτι ειναι φθηνος αλλα καλος κοντρολερ και ναχεις το κεφαλι σου ησυχο..
, αν ο antricos δεν ξέρει τι είναι αυτό και ψάξει να το βρει ίσως να μην γνωρίζει ότι θέλει καλιμπράρισμα και να νομίζει πως έχει θερμόμετρο ακριβείας.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-12-12, 00:53
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.618
Προεπιλογή

και εγω σου προτεινω θερμομετρο sera.εγω εχω θερμομετρο sera και controler stc-1000 και δειχνουν ακριβως το ιδιο.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-12-12, 00:55
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Ριξε μια ματια εδω ειδικα στο post #24.
Mε το elitech ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα και με το μεγαλο ειδικα μετα την αλλαγη του σενσορα.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-12-12, 01:01
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Επειδη το επαγγελμα μου εχει να κανει με συστηματα ελεγχου και monitoring αυτο που μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι πως οσοι μηχανικοι "της παλιας σχολης" εμπιστευονταν περισσοτερο τα αναλογικα οργανα υδραργυρου ή γλυκερινης και σνομπαραν τα ψηφιακα εχουν στο ενεργητικο τους κι απο μια καμενη μηχανη


Οι κινεζιές που κυκλοφορουν στα petshops ισως δεν ειναι σωστα καλλιμπραρισμενες αλλα παντα υπαρχει τροπος να καλλιμπραριστουν και να δειχνουν απολυτα σωστα φτανει να εχουμε ενα τροπο να παρουμε δυο γνωστες θερμοκρασιες (οχι το βρασμο και τον παγο βεβαια) ενω τα αναλογικα δεν εχουν κανενα περιθωριο βελτιωσης και εξαρτωνται απο το τι εχουν τραβηξει μεχρι να φτασουν στα χερια του αγοραστη.
Ολα σχεδον τα ψηφιακα μπορουν να καλλιμπραριστουν σε οποιοδηποτε εργαστηριο που αναλαμβανει διακριβωση οργανων, αλλα βεβαια το προβλημα ειναι πως με τα παμφθηνα κινεζικα οργανακια πιο πολυ θα στοιχισει το καλλιμπραρισμα παρα το ιδιο το οργανο (εχει μια διαδικασια το να γινει το σωστο callibration και απαιτει και αρκετα ακριβο εξοπλισμο) αλλα απο την αλλη αν καποιος θελει να εχει σωστο οργανο δεν εχει κι αλλες επιλογες.
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-12-12, 08:18
Το avatar του χρήστη vasilis4x4
vasilis4x4 Ο χρήστης vasilis4x4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2009
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Παρε το sera που σου ειπαν παραπανω.
Φθηνο και ακριβειας !
Αν ησουν κοντα θα σου χαριζα ενα........
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-12-12, 11:13
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Πας στο μαγαζί και ακολουθείς την παραπάνω διαδικασία με τα πολλά θερμόμετρα και διαλέγεις το πιο σωστό Sera και με τη θερμοκρασία που σου δείχνει καλιμπράρεις τον STC-1000 (και κρατάς και τα δύο)!

Και για την ιστορία θερμόμετρα υδραργύρου δεν κυκλοφορούν εδώ και πολλά χρόνια.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-12-12, 13:41
antricos Ο χρήστης antricos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-01-2012
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 222
Προεπιλογή

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Θα ψάξω να βρω sera για αρχή και βλέπουμε. Γνωρίζω τι είναι ο controller που αναφέρεται και θα τον πάρω κάποια στιγμή πριν αρχίσουν οι ζέστες για τα ανεμηστηρακια κυρίως (γιατί το καλοκαίρι τα ξέχασα ανοιχτά και έχασα αρκετά ψαριά σε ένα βράδυ) Τώρα ξέρετε κάποιο μαγαζί να πάω να το πάρω γιατί εγώ όπου έχω κοιτάξει δεν έχω βρει...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-12-12, 16:52
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Που υπάρχουν θερμόμετρα SERA γιατί ούτε εγώ έχω δει κάπου;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-12-12, 17:39
Το avatar του χρήστη vasilis4x4
vasilis4x4 Ο χρήστης vasilis4x4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2009
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Πρεπει να εχει ο Υδατινος Κοσμος.....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 23-12-12, 18:03
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

και ο Στάυρος στην Αβυσσο αλλα δεν \ειμαι σιγουρος κανε ενα τηλεφωνο πρωτα
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 23-12-12, 18:11
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ!!!!!!
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 23-12-12, 20:29
antricos Ο χρήστης antricos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-01-2012
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 222
Προεπιλογή

Παίδες εγώ που έψαξα δεν βρήκα αλλά μου είπαν ότι από παρασκευή μπορεί να έχουν αλλιώς μετά τις γιορτές
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 23-12-12, 20:33
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antricos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες εγώ που έψαξα δεν βρήκα αλλά μου είπαν ότι από παρασκευή μπορεί να έχουν αλλιώς μετά τις γιορτές
Σου είπαν τιμές; Που ρώτησες;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Θερμομετρο hionoula Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 24 10-11-12 20:47
Θερμομετρο kalagio Αρχάριοι γλυκού νερού 18 10-05-11 00:20
θερμομετρο ROULAMID Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 19-01-11 15:13
HELP Θερμομετρο!!!! hotgates Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 10 05-09-08 10:47
θερμομετρο..... dr.geo Αρχάριοι γλυκού νερού 2 18-05-08 14:43

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07778 seconds with 13 queries