Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-05-08, 00:51
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή 54αρι carrefur

Εχει κανεις το 54λιτρο απο carrefur?
Τι γνωμη εχει?
Ηθελα μια καινουρια γυαλα για το μονομαχο μου και λεω αν αξιζει να τη στησω πανω στο 54αρι.
Με ενα eheim 2211 και ενα 50αρι jaeger. (Φωτα βλεπουμε)
Εχει κανεις υποψη του σε ποιο καρφουρ εχει 54αρι?
ή αν ξερει ποτε θα ξαναρθει και αν ξαναρθει.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-05-08, 01:08
Το avatar του χρήστη Ronnie21
Ronnie21 Ο χρήστης Ronnie21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Γιατί δεν φτιάχνεις ένα μόνος σου γύρω στα 30 να δεις και την ομορφιά;
Να δεις και τι μπορείς να κάνεις με τα χέρια σου.

sorry για το offtopic
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-05-08, 01:19
Το avatar του χρήστη kotsis
kotsis Ο χρήστης kotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-05-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kotsis
Προεπιλογή

Αν το πάρει στα 47 ευρώ κομπλέ που το δίνει το karefour των συμφέρει. Εγώ μόλις το αγώρασα από αγγελία εδω μεσά (για γενήστρα-νοσοκομείο) και το περιμένω απο μέρα σε μέρα αλλά σημερα το πετυχα σε πετ σοπ (ασχετα που το πουλουσε 120 ο κλέφτης) και το κοίταξα και ήταν μια χαρά. πιστέυω για μια φτηνή επιλογή είναι πολή καλό. Ποσο μάλον για ένα μονομάχο! Παρτι θα κάνει εκει μέσα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-05-08, 01:22
Το avatar του χρήστη Ronnie21
Ronnie21 Ο χρήστης Ronnie21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Και συμφωνώ οτι μπορεί να γίνει μια κούκλα! Το προτείνω για τη χαρά της κατασκευής προς Θεού δεν έχω κάτι με την carrefour
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-05-08, 01:27
Το avatar του χρήστη kotsis
kotsis Ο χρήστης kotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-05-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kotsis
Προεπιλογή

Αν είναι για την χαρά της κατασκεύης είναι άλλο θέμα
Οικονομικά δεν ξέρω αν των συμφέρει όμως! Τζάμια, φίλτρα, θερμαντήρες, συλικόνες κτλ.. καλήτερα να έκανε κάτι ακόμα ποιο μεγάλο που θα των σύμφερε κιολας και εκεί θα έβλεπες χαρα που θα είχε ο delta!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-05-08, 03:02
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Και οι δυο εχετε δικιο.
Το σκεφτηκα για diy αλλα αν υπολογισω πως θα φτιαξω και το καπακι βαλε φωτα κλπ. δεν συμφερει.
Τωρα "η χαρα της δημιουργιας" ναι, μπορει αν δεν βρω το ετοιμο.
Τον εχω τωρα σε 47αρι αλλα θελω να του παρω καινουριο παλατακι με αναβαθμιση σε φιλτρανση (2211) να χωραει και την τυρφη του που την εχω απ'εξω και θερμανση (jaeger).
Ηδη εχω παρει ανεμιστηρακι και fan controller.
Τα φυτα του και τα ξυλα του θα μετακομισουν απλα απο το παλιο στο καινουριο.
Χαλικακι καινουριο ψιλο που εχω βρει πολυ καλο και εχω βαλει και στο μεγαλο.

Αναμενω πληροφοριες.
Οποιος δει στο carrefur ας σφυριξει (οχι κλεφτικα)

Ευχαριστω
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-05-08, 05:08
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Το φιλτρακι που εχει το καρφουρισιο καλυπτει τα λιτρα του ενυδρειου??Γιατι οταν το ειδα δεν μου γεμισε το ματι!Αμα μιλας για ενα μονομαχο οκ αλλα αμα θες να βαλεις κανα κοπαδακι η κατι αλλο τι γινετε με την ιχθυοφορτηση??Τωρα αμα ειναι να δινεις και αλλα λεφτα για φιλτρο γιατι δνε περνεις ενα juwel στα ιδια λιτρα πανω κατω με χωρο κιολας για τα υλικα ??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-05-08, 05:34
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

εγω εχω το καρφουρισιο και αν εξαιρεσεις το φιλτρο που κανει δεν κανει για 20λιτρη γυαλα,απο θεμα ποιοτητας και ομορφιας εχω μεινει ικανοποιημενος......το μονο προβλημα ειναι οτι αν βαλεις δευτερη λαμπα,ανεμιστηρακια δεν χωρανε......και γενικα λογω του σχηματος του μπροστινου τζαμιου το καπακι δεν παιρνει και πολυ επεξεργασια.....
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-05-08, 11:24
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω το καρφουρισιο και αν εξαιρεσεις το φιλτρο που κανει δεν κανει για 20λιτρη γυαλα,απο θεμα ποιοτητας και ομορφιας εχω μεινει ικανοποιημενος......το μονο προβλημα ειναι οτι αν βαλεις δευτερη λαμπα,ανεμιστηρακια δεν χωρανε......και γενικα λογω του σχηματος του μπροστινου τζαμιου το καπακι δεν παιρνει και πολυ επεξεργασια.....
κι εγω εχω το ιδιο ενυδρειο και το κυρτο μπροστινο τζαμι ειναι ολα τα λεφτα...δινει τελειως αλλη εικονα και αλλαξα γνωμη για τα καμπυλογραμμα ενυδρεια.....κρατησα το μανισιο φιλτρακι...δεν λεει πολλα αλλα με τακτικο καθαρισμα (για να μη μειωνεται η ροη του) και υποστηριξη απο φυτα δεν εχω προβλημα με μετρησεις αμμωνιας-νιτρωδων-νιτρικων...
μεγαλωνω μεσα 25 κριμπς 3 εκατοστων και δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα...μη βαρατε τα ψαρια χαριζονται....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-05-08, 22:18
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω εχω το ιδιο ενυδρειο και το κυρτο μπροστινο τζαμι ειναι ολα τα λεφτα...δινει τελειως αλλη εικονα και αλλαξα γνωμη για τα καμπυλογραμμα ενυδρεια.....κρατησα το μανισιο φιλτρακι...δεν λεει πολλα αλλα με τακτικο καθαρισμα (για να μη μειωνεται η ροη του) και υποστηριξη απο φυτα δεν εχω προβλημα με μετρησεις αμμωνιας-νιτρωδων-νιτρικων...
μεγαλωνω μεσα 25 κριμπς 3 εκατοστων και δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα...μη βαρατε τα ψαρια χαριζονται....
Οταν λες αλλη εικονα να υποθεσω οτι φαινονται πιο μεγαλα τα ψαρια λογω καμπυλοτητας κτλ??Παντως πανο τα ψαρια που εχεις δεν κανουν για τα λιτρα σου ετσι για να μην ξεχνιομαστε κιολας ε!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 27-05-08, 22:58
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν λες αλλη εικονα να υποθεσω οτι φαινονται πιο μεγαλα τα ψαρια λογω καμπυλοτητας κτλ??Παντως πανο τα ψαρια που εχεις δεν κανουν για τα λιτρα σου ετσι για να μην ξεχνιομαστε κιολας ε!!!
οχι δε φαινονται πιο μεγαλα...δε παραμορφωνει καθολου...απλα εχεις πιο μεγαλο οπτικο πεδιο...δε μπορω να το περιγραψω καλυτερα πρεπει να το δεις...
φυσικα και ειναι λιγα...που να δεις πιο πριν που ηταν στο 30αρι....ηδη εδωσα μερικα...με την ευκαιρια ..δεν παιρνεις κι εσυ μερικα?? ..χαριζονται..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-05-08, 23:25
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Ειμαι ηδη φουλ απο κιχλιδες!!Δεν με παιρνει να βαλω αλλες πουθενα!!Ασε που ειναι και η αποσταση κομματακι δυσκολο εκτος και αν κανεις κατοικον ντιλιβερι !!Κανα γατοψαριδι αμα κατσει καλοδεχουμενο!Μου φαινεται και εγω σε λιγο καιρο θα αρχιζω να δινω τα κονβικτακια!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-06-08, 23:37
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα αμα ειναι να δινεις και αλλα λεφτα για φιλτρο γιατι δνε περνεις ενα juwel στα ιδια λιτρα πανω κατω με χωρο κιολας για τα υλικα ??


Και τα cayman είναι ποιοτικά ενυδρεία και βγαίνουν και σε λίγα λίτρα που είναι ότι πρέπει για μονομάχους
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-06-08, 23:40
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

Σπυρο στο Carefour Αλιμου ΔΕΝ εχει
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-06-08, 22:15
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων


Και τα cayman είναι ποιοτικά ενυδρεία και βγαίνουν και σε λίγα λίτρα που είναι ότι πρέπει για μονομάχους
Λοιπον σημερα ειδα ενα cayman σε ενα πετ που ηταν καπου 21 λιτρα μεικτα!!Τιμη 110 ευρω και το επαιρνα 100!!!Ε οχι δα με αυτα τα λεφτα παιρνω πολυ μεγαλυτερο ενυδρειο!!Καλα αλλα πανακριβα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-06-08, 03:09
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον σημερα ειδα ενα cayman σε ενα πετ που ηταν καπου 21 λιτρα μεικτα!!Τιμη 110 ευρω και το επαιρνα 100!!!Ε οχι δα με αυτα τα λεφτα παιρνω πολυ μεγαλυτερο ενυδρειο!!Καλα αλλα πανακριβα!!!
Εχεις δικιο.
(πιστευω να ηταν τo classic 40 Plus γιατι το απλο classic 40, το εχω δει πολυ πιο φτηνα)
Εκτος αν τα πετυχεις σε καμια προσφορα
Αλλα και παλι 21 λιτρα ειναι.
Ειπαμε αναβαθμιση.
Οχι απο 35 λιτρα νερο να τον παω σε 21
Να μου λεγες το cayman 50 professional ( 52Χ27Χ3 ) που ειναι κοντα στα λιτρα μου, ναι.
Αλλα εχει 153¤.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-08, 19:50
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-Επανερχομαι ξανα στο θεμα θελοντας να μαθω αν "κυκλοφορει" το 54λιτρο των carefour στα υποκ/τα της Θεσ/νικης,αν το ειδε καποιος και σε τι τιμη...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-11-08, 20:37
g-pavl Ο χρήστης g-pavl δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2008
Περιοχή: aigaleo
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

TO EXO KAI EGO EDO KAI ENA XRONO KAI EINAI POLY KALO TO FILTRO DEN EINAI ARISTO ALLA AN TO KATHARIZEIS MIA FORA TO MHNA EINAI OK BEBEA EGO EXO POLLA PRAMATA MESA KAI EFTIAXA ME KOSTOS 30 EYRO ENA EXOTERIKO FILTRO ALLA KAI AYTO POU EXEI EINAI SXETIKA KALO TO EIXE PRIN KATI MERES STO KATASTHMA STHN KABALAS EINAI POLY KALO KAI GERW PARTO KAI THA ME THIMITHIS TO MONO POY THES EINAI OXYGONOTHS AN KAI TO FILTRO EXEI PAROXI OXYGONOU GIA EXTRA EPILOGES LEO
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-11-08, 23:37
Το avatar του χρήστη nashty11
nashty11 Ο χρήστης nashty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: Πέραμα
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από g-pavl Εμφάνιση μηνυμάτων
EFTIAXA ME KOSTOS 30 EYRO ENA EXOTERIKO FILTRO
Μπορείς να δώσεις μερικές πληροφορίες για αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-11-08, 02:40
Το avatar του χρήστη albireo
albireo Ο χρήστης albireo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2008
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Πριν καμιά εβδομάδα το είδα στο carrefour στο ster αλλά είχε κοντά στα 80-90.. Ήθελα και εγώ να το πάρω αλλά θα περιμένω να ξανακάνουν προσφορά.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 03-11-08, 02:41
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Να κανω μια αλλη προταση? (ειναι κατι που σκεφτομαι κι εγω εδω και καιρο, αλλα δυστυχως δεν εχω ουτε χωρο, ουτε χρονο, ουτε χρηματα..)

Γιατι δεν φτιαχνεις ενα μακροστενο ενυδρειο, σαν αυτο του chemical Μακη, ωστε να μπορεις, με καταλληλα χωρισματα, να το χρησιμοποιησεις και για αναπαραγωγη, αφου σου αρεσουν τοσο πολυ οι μονομαχοι?
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-11-08, 03:44
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Βρε τα φαντάσματα του forum.
Το ενυδρείο του φιλόξενα θα μας πει τώρα.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-11-08, 23:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από albireo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν καμιά εβδομάδα το είδα στο carrefour στο ster αλλά είχε κοντά στα 80-90.. Ήθελα και εγώ να το πάρω αλλά θα περιμένω να ξανακάνουν προσφορά.
Το ενυδρειο των 54 λιτρων του καρφουρ ειχε γυρω στα 50-55¤ γι'αυτο και το συζηταμε.
Αν ειναι για 80-90 βαζουμε καμια 10αρια ¤ ακομα και παιρνουμε ενα ριο μικρο, και με δωροεπιταγη.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-11-08, 23:40
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Καλά βρε Δέλτα έχουν περάσει πέντε μήνες και ακόμα στη σκέψη είσαι;
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-11-08, 00:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά βρε Δέλτα έχουν περάσει πέντε μήνες και ακόμα στη σκέψη είσαι;
Αν διαβασεις καλυτερα θα δεις οτι το θεμα ειχε κλεισει για μενα και το επενεφερε ο imaikl στο ποστ 17.
Αλλος εχει να αποφασισει πλεον
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-11-08, 00:27
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν διαβασεις καλυτερα θα δεις οτι το θεμα ειχε κλεισει για μενα και το επενεφερε ο imaikl στο ποστ 17.
Αλλος εχει να αποφασισει πλεον
Ok sorry...αλλά για πες μου το πήρες ή όχι;
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-11-08, 00:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ok sorry...αλλά για πες μου το πήρες ή όχι;
Δεν το βρηκα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-11-08, 09:57
Το avatar του χρήστη υδροχόος
υδροχόος Ο χρήστης υδροχόος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ κλαψ όχι πια, Ελευσίνα
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

¶ντε ας γράψω και εγώ την γνώμη μου ( αφού όλοι έχουν από μία ) για το καρφουρίσιο των 54 λίτρων . Πείρα και εγώ ένα και έχανε (ο υπάλληλος μου είπε ότι είχαν πολλές επιστροφές) .Το πήγα πίσω και μου έδωσαν άλλο που έχανε και αυτό αλλά από την κόλληση του πάτου αυτή την φορά . Έβαλα σιλικόνη σε όλη την πλαστική βάση γύρω-γύρω και έβαλα το ενυδρείο να καθίσει μέσα και είναι εντάξει . Το φίλτρο γράφει ότι γυρνάει το νερό 450 l/h αλλά ο χώρος για το υλικό είναι πολύ μικρός . Ο θερμοστάτης έχει μεγάλες αποκλίσεις (ρυθμισμένος στους 26 δούλευε 24-28 . Το άλλο πρόβλημα είναι ότι ανεβάζει θερμοκρασία το ενυδρείο (μάλλον λόγο μικρού όγκου στο καπάκι) .Με 25 βαθμούς το χειμώνα μέσα στο σπίτι το ενυδρείο έχει 28 και ο θερμοστάτης δεν δούλεψε ποτέ (το καλοκαίρι βάρεσε 31 ενώ το 120άρι που έχω έφτασε μέχρι 29).
Στα μαγαζιά πλέον κυκλοφορούν ενυδρεία πιο ποιοτικά νομίζω 50-60 λίτρων με φίλτρο eheim και jager θερμοστάτη στα 70 ευρώ. Με όλα αυτά που άλλαξα το καρφουρίσιο δεν μου βγήκε προσφορά στα 50 περίπου ευρώ που το πείρα (η κανονική τιμή είναι παραπάνω) . Αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-11-08, 16:59
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από υδροχόος Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα μαγαζιά πλέον κυκλοφορούν ενυδρεία πιο ποιοτικά νομίζω 50-60 λίτρων με φίλτρο eheim και jager θερμοστάτη στα 70 ευρώ. Με όλα αυτά που άλλαξα το καρφουρίσιο δεν μου βγήκε προσφορά στα 50 περίπου ευρώ που το πείρα (η κανονική τιμή είναι παραπάνω) . Αυτά.


Πες τα, πες τα. Έχει μαλλιάσει η γλώσα μου...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-11-08, 17:14
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από υδροχόος Εμφάνιση μηνυμάτων
...Στα μαγαζιά πλέον κυκλοφορούν ενυδρεία πιο ποιοτικά νομίζω 50-60 λίτρων με φίλτρο eheim και jager θερμοστάτη στα 70 ευρώ......
Εδω ανοιγεις θεμα.
Ποιο ενυδρειο 50-60 λίτρων, εχει απο τη μανα του φίλτρο eheim και jager θερμοστάτη στα 70 ευρώ ????
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κυκλοφορητής για carrefur sofianos7 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 01-03-08 01:06

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08281 seconds with 13 queries