Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων

Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων Παρουσιάστε το κοινωνικό σας ενυδρείο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-09-13, 12:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολοι οσοι ειμαστε καπως τακτικοι εδω μεσα,λιγο πολυ ξερουμε ποιος ειναι πολυλογας και ποιος ειναι που θελει πραγματικα να βοηθησει.
+1 σαυτο,συμφωνουμε
αλλα το ιδιο ισχυει και για εκεινους που δεν μιλανε πολυ...

ασχετα απτα ονοματα και τον αριθμο των δημοσιευσεων του καθενος,καποιους απο εδω μεσα τους γνωριζω προσωπικα και καποιους οχι.

οσον αφορα εκεινους που γνωριζω,ξερω περι τινος προκειται και αν αξιζουν να σεβομαι την πορεια τους στο χομπι και τη γνωση τους,γιατι τους γνωριζω

οσον αφορα τους αλλους που δεν γνωριζω προσωπικα,μπορω να τους κρινω μονο με βαση αυτα που εχουν γραψει.ουτε εγω γνωριζω πχ τον κλεοβουλο προσωπικα,αλλα ξερω οτι οταν ο ανθρωπος μιλησει θα μαθω κατι.
και δεν ειναι μονο ο κλεοβουλος(μην κολλαμε στα ονοματα τωρα,σορυ κλεοβουλε),υπαρχουν και αλλοι αρκετοι,και μαλιστα καποιοι ειναι και μικροτεροι σε ηλικια απο μενα,και καποιες περιπτωσεις μαλιστα και πιο καινουριοι στο φορουμ αποτι εγω.

αν καποιος δεν γραφει συχνα στο φορουμ,δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω τι ειναι και τι κανει.και φυσικα δεν ειμαι και υποχρεωμενος να εμπιστευτω την υποτιθεμενη "εμπειρια" του
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-09-13, 12:32
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
+1 σαυτο,συμφωνουμε
αλλα το ιδιο ισχυει και για εκεινους που δεν μιλανε πολυ...Δηλδεν καταλαβαμε ολοι που ο Αλεκος εχει μονο 100 δημοσιευσεις ειναι ενας εμπειροτατος χομπιστας?

ασχετα απτα ονοματα και τον αριθμο των δημοσιευσεων του.Για μενα ειναι οτι το χειροτερο για ολα τα φορουμ,να κραταμε λογ/μο το ποσες δημοσιευσεις εχει ο καθε ενας.Στο ονομα αυτης της τακτικης εχουν γινει μανταρα πολλα καλαθε ματα,χαλασαν καρδιες κτλ καθενος,καποιους απο εδω μεσα τους γνωριζω προσωπικα και καποιους οχι.

οσον αφορα εκεινους που γνωριζω,ξερω περι τινος προκειται και αν αξιζουν να σεβομαι την πορεια τους στο χομπι και τη γνωση τους,γιατι τους γνωριζωΚαλο ειναι να γνωριζεις καποιον προσωπικα,αλλα και ο αγνωστος που μιλας και εκτιμας εχει την μαγεια του,γιατι απο κοντα μπορει να σε απαγοητευσει.

οσον αφορα τους αλλους που δεν γνωριζω προσωπικα,μπορω να τους κρινω μονο με βαση αυτα που εχουν γραψει.ουτε εγω γνωριζω πχ τον κλεοβουλο προσωπικα,αλλα ξερω οτι οταν ο ανθρωπος μιλησει θα μαθω κατι.
και δεν ειναι μονο ο κλεοβουλος(μην κολλαμε στα ονοματα τωρα,σορυ κλεοβουλε),υπαρχουν και αλλοι αρκετοι,και μαλιστα καποιοι ειναι και μικροτεροι σε ηλικια απο μενα,και καποιες περιπτωσεις μαλιστα και πιο καινουριοι στο φορουμ αποτι εγω.Πολλοι υπαρχουν εδω μεσα,απλα εφερα τα πιο γνωστα ονοματα για την αξια τους κανεις δεν μπορει να φερει αντιλογο.Και για μενα θα υπαρξουν και αλλοι,οπως εσυ σημερα,που ζητησες συγνωμη για την ενταση που υπηρχε στο θεμα.Αυτο για μενα λεει πολλα για σενα

αν καποιος δεν γραφει συχνα στο φορουμ,δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω τι ειναι και τι κανει.και φυσικα δεν ειμαι και υποχρεωμενος να εμπιστευτω την υποτιθεμενη "εμπειρια" του
Οσοι υποκρινονται και κρυβουν πισω απο ενα πληκτρολογιο τον ευτο τους,μυριζουν απο χιλιομετρα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-09-13, 12:37
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κιχλιδατε αν ερθεις αθηνα μεχρι τις 30 οκτωβρη,κερναω καφε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-09-13, 13:12
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
κιχλιδατε αν ερθεις αθηνα μεχρι τις 30 οκτωβρη,κερναω καφε


Μακρια απο την Αθηνα,

σευχαριστω πολυ φιλεμουδυστυχως η ευτυχως ανεβαινω τον Γεναρη για λιγες μονο μερες,
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα δεν τα εχει κανεις.
Αλλα η καραμελα "αφου δεν ειχες ποτε το ψαρι αυτο, δεν εχεις εμπειρια και μη προτεινεις τιποτα" πρεπει να παψει καποια στιγμη.
Και αυτο γιατι αν καποιος που δεν εχει το ψαρι, αναφερει σε παραθεση την εμπειρια 100 χομπιστων με αυτο το ψαρι, ειναι πιο χρησιμο απο την αναφορα ενος μονο, που εχει το ψαρι.

Συμφωνω κι εγω με αυτα.
Αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα στην προταση, οτι το νερο της αλλαγης θελει και κατι αλλο.
Σωστες παραμετρους.
Εκει "κολλανε" οι παπατζες με τα βαρελια, και αφορουν καποιον που το νερο της βρυσης του δεν εχει σωστες παραμετρους για να γινει αλλαγη.
Ολα τα αλλα ειναι παπατζες για τα μεγαλα ψαρια μας που τρωνε τα μικρα ψαρια σας, για να μπω κι εγω στο κλιμα.
Μεντορα μου,θα τολμησω να διαφωνισω μαζισου.

Εν μερη εχεις δικιο,γιατι δεν ξερω αν ποτε ειχες φροντοζες,αλλα και εαν εσυ δεν ειχες ποτε,και εγω που τις εχω 4 χρονια ,με συμβουλευες κατι για αυτα τα ψαρακια,θα σε ακολουθουσα τυφλα.Αλλα μην τα μπερδευεις τα πραγματα,γιατι εσυ και να μην τις ειχες,ειχαν οι φιλοι και οι γνωστοι σου.Αλλα εδω βλεπω παιδια που δεν ηξεραν στην αρχη τον κυκλο του αζωτου(οπως και εγω στην αρχη) στησανε με γκαπακια κτλ(δεν υποτιμω κανενα ειδος,ολα ομορφα ειναι) και ξαφνικα,μπαινει στο φορουμ ενας νεος χομπιστας,και αρχιζουν να συμβουλευουν για οσκαρ,φροντοζς κτλ.Ε αυτους με καποιο τροπο πρεπει να τους σταματησουν οι ιθυνοντες.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alekos Εμφάνιση μηνυμάτων
μα συγνώμη κιόλας,εδώ μέσα γράφουμε ότι γράφουμε για τσαμπουκάδες ή λέμε τη γνώμη μας?συγνώμη κύριοι αλλά δεν έγραψα για να γράψω ούτε προσπάθησα να σας βάλω κάτι στο κεφάλι σας!αυτά που λέω είναι απόλυτα στο χώρο των μεγάλων ψαριών,δεν είναι ούτε χρυσόψαρα ούτε ζωοτόκα ούτε γαρίδες!και το ξαναείπα:δεν γράφω σε ποστ για κανένα άλλο είδος εκτός από ψάρια μεγάλα όπως έχει ο σόφος ή σε θυρευτές αν αναρτήσει κανείς !από το 2010 δεν έχω δώσει το παραμικρό δικαίωμα και ότι και να πείτε το ΑΚΟΥΩ & ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ!αλλά πολύ ειρωνία ρε παιδιά μα πάρα πολύ!

Ελα βρεμολις ηρεμισαν τα πραγματα,ασε και κατι να πεσει κατω,
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kixlidatos : 26-09-13 στις 13:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-09-13, 13:24
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Αυτός που γνωρίζει 5 πράγματα και θέλει να βοηθήσει, ξέρει τον τροπο να το κάνει

Αυτός που μπαίνει για να προκαλέσει και που εσκεμμένα θέλει να έχει τον τελευταίο λόγο, φαίνεται , κι ας παρθουν εκείνα τα μέτρα ώστε να μην ξαναδιαβάσουμε για ταισμα ζωντανών

Υπάρχουν συγχομπιστες που διαθέτουν θηρευτες στους οποίους βγάζω το καπέλο γιατι δεν έχουν προκαλέσει ποτε

Χωρίς καμία ειρωνία όλα τα παραπάνω
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-09-13, 13:44
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

λοιπον,για να μη χασουμε τη μπαλα.
στο θεμα υπηρξαν δυο ειδων συμβουλες.

α)οι μεν, που συστησανε προσοχη και διαβασμα για να μην ταλαιπωρηθουνε τα ψαρια(οποιες και αν ειναι οι διατροφικες τους συνηθειες!)και συγχομπιστες(μεταξυ αυτων και εγω) που προτεινανε στον σοφοκλη να μην κανει βιαστικες κινησεις και να προσεξει τη φιλτρανση του,το τι νερο θα δωσει στα ψαρια του και πως θα το κανει,παραθετοντας και στοιχεια απο εγκυρες σελιδες.

β)οι δε,που προτεινανε νερο απτη βρυση γιατι τα ψαρια ειναι μεγαλα και δεν "νιωθουν απαυτα",με βαση την προσωπικη τους εμπειρια με τα ψαρια.αν ειπωθηκε κατι πιο σοβαρο κ χρησιμο κατ´ιδιαν σε πμ,δεν το λαμβανω υποψη μου αφου δεν ξερουμε τι ηταν αυτο.

ακολουθοντας την πρωτη περιπτωση ο θεματοθετης δεν εχει τιποτα να χασει,παρα μονο χρονο και ισως και καποια εξοδα για να ασχοληθει και να προσφερει στα ψαρια του αυτα που χρειαζονται.

στη δευτερη περιπτωση,εχουμε δει ολοι νομιζω αρκετες φορες τα αποτελεσματα....


αφου και οι δυο τυποι χομπιστα,"αγαπανε τα ψαρια και το χομπι"
ο μελλοντικος αναγνωστης,θα μπορεσει να κρινει και τους δυο με βαση τα γραφομενα
τη γνωμη των ψαριων για ολα αυτα,πιστευω πως την ξερω ηδη...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-09-13, 14:12
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Μπορούμε να βάλουμε μία τελεία γιατί θα χάσουμε τα αβγά και τα πασχάλια στο τέλος; Πιστεύετε ότι τελειώνουν ποτέ κάποιες συζητήσεις... ακόμα και από κοντά; Λοιπόν, ας επικεντρωθούμε στα άμεσα ζητήματα του φίλου και σιγά σιγά βλέπουμε και τα πιο σύνθετα, άντε ομορφάντρες μου γιατί το καθάρισμα είναι δύσκολη δουλειά.

Προσωπικά την ευγένεια την απαιτώ από όσους θέλουν να συνομιλούν εδώ μέσα. Αυτό και κλείνουμε για αυτό το ζήτημα.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-09-13, 15:10
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον,για να μη χασουμε τη μπαλα.
στο θεμα υπηρξαν δυο ειδων συμβουλες.

α)οι μεν, που συστησανε προσοχη και διαβασμα για να μην ταλαιπωρηθουνε τα ψαρια(οποιες και αν ειναι οι διατροφικες τους συνηθειες!)και συγχομπιστες(μεταξυ αυτων και εγω) που προτεινανε στον σοφοκλη να μην κανει βιαστικες κινησεις και να προσεξει τη φιλτρανση του,το τι νερο θα δωσει στα ψαρια του και πως θα το κανει,παραθετοντας και στοιχεια απο εγκυρες σελιδες.

β)οι δε,που προτεινανε νερο απτη βρυση γιατι τα ψαρια ειναι μεγαλα και δεν "νιωθουν απαυτα",με βαση την προσωπικη τους εμπειρια με τα ψαρια.αν ειπωθηκε κατι πιο σοβαρο κ χρησιμο κατ´ιδιαν σε πμ,δεν το λαμβανω υποψη μου αφου δεν ξερουμε τι ηταν αυτο.

ακολουθοντας την πρωτη περιπτωση ο θεματοθετης δεν εχει τιποτα να χασει,παρα μονο χρονο και ισως και καποια εξοδα για να ασχοληθει και να προσφερει στα ψαρια του αυτα που χρειαζονται.

στη δευτερη περιπτωση,εχουμε δει ολοι νομιζω αρκετες φορες τα αποτελεσματα....


αφου και οι δυο τυποι χομπιστα,"αγαπανε τα ψαρια και το χομπι"
ο μελλοντικος αναγνωστης,θα μπορεσει να κρινει και τους δυο με βαση τα γραφομενα
τη γνωμη των ψαριων για ολα αυτα,πιστευω πως την ξερω ηδη...
Οι προδιαγραφες του νερου που εχει η βρυση της Αθηνας ειναι καταλληλες για τα ψαρια που εχει (Κεντρικης Αμερικης).
Το μονο που χρειαζεται ειναι ρυθμιση θερμοκρασιας και αν ειναι δυνατον να μεινει μερικες ωρες (8-12 ωρες ή 4-5 με αεραντλια) σε ενα δοχειο για να φυγουν τα τυχων αερια που εχει να σταθεροποιηθουν οι παραμετροι του και να εξατμιστει και το χλωριο (κι ετσι να γλυτωσει και τα οποιαδηποτε χημικα προσθετα και τη προθερμανση του νερου - αν το δοχειο ειναι σε θερμοκρασια χωρου).

Εγω τουλαχιστον αυτο μονο θα εκανα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-09-13, 12:35
Το avatar του χρήστη Kostas12
Kostas12 Ο χρήστης Kostas12 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2013
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή

Η μικρή μου εμπειρία για τα Oscar που μεγαλώνω εγώ στο δικό μου ενυδρείο, το τονίζω αυτό γιατί όλα τα ψάρια δεν είναι ίδια, λέει ότι τα Oscar δεν πειράζουν τίποτα μέσα στο ενυδρείο όπως φυτά, θερμοστάτες, και άλλα και μπορούν να ταιριάξουν με μικρά ψάρια άνετα. Απλά θέλουν χώρο για κολύμπι και του φίλου το ενυδρείο έχει μήκος και είναι πολύ καλό αυτό αλλά να μπορούν να φτιάξουν την κρυψώνα τους, αυτό θα φανεί από την συμπεριφορά τους γιατί σε ένα μέρος του ενυδρείου θα σκάψουν όπως έκαναν και τα δικά μου και είναι πολύ βασικό να έχουν τον δικό τους χώρο.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-09-13, 12:36
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επειδη τα γραπτα μενουν,ριξε μια ματια εδω,http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=73381και θα καταλαβεις που πρεπει να ειμαστε απολυτοι και που οχι.Ναι αυτος ο φιλος δεν πρεπει να βαλει μεσα οσκαρ.Τωρα αν θελει να βαλει εγω τον παραταω,και ας κανει οτι θελει.Αλλα παιδια σαν τον σοφο,που βλεπω οτι θελουν να μαθουν ,και εχουν οριακα τα λιτρα,αν μπορω και ξερω,τον κραταω και του δεινω να καταλαβει τι τον περιμενει.
Πουθενα βρε δεν ειμαι απολυτος και ουτε αναφερομαι σε συγκεκριμενο παραδειγμα. Γενικα μιλαω, οπως ειπα πριν και η γνωμη μου εξακολουθει να ειναι οτι ειναι καλυτερο να ειμαστε προετοιμασμενοι πριν φιλοξενησουμε καποιο ζωντανο, να εχουμε κατανοησει τις αναγκες του και να ειμαστε προθυμοι να ασχοληθουμε με αυτες, παρα να βαλουμε ενα ψαρι στο ενυδρειο μας με "προοπτικη" οτι "μαλλον" θα στησουμε το ενυδρειο που απαιτειται ανα περιπτωση.

Υπαρχουν ατομα που εστησαν τερατα γιατι φιλοξενησαν ενα ειδος σε μικρο σχετικα ενυδρειο στην αρχη, το αγαπησαν και μετα καταλαβαν οτι ειναι ευτυχισμενα σε περισσοτερα λιτρα απο αυτα που ειχαν. Αυτοι αξιζουν συγχαρητηρια. Υπαρχουν, ομως και αλλοι, που πιστευουν οτι τα ψαρια τους ειναι ευτυχισμενα, εστω και αν τους εχουν προσφερει απλα μια υδατινη φυλακη, χωρις να εχουν ψαξει λιγο παραπανω για καποιες πληροφοριες. Και δεν αναφερομαι σε συγκεκριμενες περιπτωσεις, απλα σε πραγματα που βλεπω ανα καιρους.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Λίτρα ανά ώρα PanosP Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 30-12-10 12:34
7 λίτρα prospathw Γλυκό νερό - Γενικά 36 01-03-10 16:40
Σε τί λίτρα? kokbeast Malawi 4 14-07-09 22:54
Μεταφορά από 80 λίτρα σε 180 λίτρα binational Γλυκό νερό - Γενικά 15 25-10-06 23:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08913 seconds with 15 queries