Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 31-01-10, 21:03
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή Διεθνεις διαγωνισμοι Aquascaping 2010

Ο καιρος πλησιαζει μεχρι τα τελη Μαιου που ειναι η προθεσμια του AAC και του IAPLC 10.
Αναρωτιεμαι ποσοι απο εσας τους κατοχους υποβρυχιων κηπων, σκεφτεστε φετος να συμμετασχετε στους διαγωνισμους αντιπροσωπευοντας το Ελληνικο Aquascaping.
Θα ηθελα λοιπον μεσα απο αυτες τις γραμμες να απευθυνω ενα καλεσμα προς ολους εσας που εχετε αξιολογα ενυδρεια.(και ειστε αρκετοι !!) Ο χρονος που εχετε φτανει ακομα και για στησιμο νεου ενυδρειου (κι εγω τωρα το στηνω)
Δεν παιζει ρολο αν θα παρει κανεις βραβειο ή επαθλο. Η συμμετοχη και η εμπειρια ειναι πολυ ομορφη και μενει αξεχαστη. Παραλληλα μεσα απο πολλες συμμετοχες γινεται εντονη η παρουσια της χωρας μας σαν ευρωπαικη δυναμη στο aquascaping.
Περυσι συμμετειχα μονος μου στον IAPLC τον διαγωνισμο του ADA και ενοιωσα αρκετα ασχημα. Γιατι; δεν υπαρχουν αλλοι Ελληνες με αξιολογα ενυδρεια; Ειλικρινα δεν βλεπω καποιον αρνητικο λογο να μην παρει κανεις μερος σε εναν διαγωνισμο.Εκτος κι αν αδιαφορει ή ντρεπεται...
Η ΑDA, ανεξαρτητως αποτελεσματος στελνει σε καθε διαγωνιζομενο ενα πολυ ομορφο αναμνηστικο "διπλωμα" με το ονομα του και την θεση που κατελαβε, ως ενθυμιο της συμμετοχης.

Φιλαρακια μου, εχετε υποτιμησει πολυ τα ενυδρεια σας. Καποια απο αυτα που εχω δει απο μερικα ατομα εδω μεσα δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα ! Αν μαλιστα το παρετε λιγο πιο σοβαρα και αφιερωσετε και λιγο παραπανω χρονο θα εχετε να παρουσιασετε αληθινα στολιδια στον υπολοιπο κοσμο.

Εγω το εχω ξαναπει οτι εχω την διαθεση να βοηθησω οσο μπορω , οποιον μου το ζητησει και θελει να κανει μια σοβαρη προσπαθεια. Εχω δε την ελπιδα οτι το ιδιο θα κανουν κι αλλοι εμπειροι απο εδω μεσα, βοηθωντας τους νεωτερους.
Εχω ενα κολλημα...δεν μπορω να δεχτω οτι η χωρα μας ειναι τοσο πισω στην τεχνη του aquascaping ενω εγω βλεπω συνεχως τοσο ομορφα φυτεμενα γυρω μου.
Λοιπον ,τι λετε; θελετε να κανουμε την διαφορα φετος; Συμμετοχες χρειαζομαστε και αν ερθει και καμια διακριση, ακομα καλυτερα..
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 2541 23-01-11 22:58
ΕΗΕΙΜ 2010 ΚΑΙ TYΡΦΗ petros Γλυκό νερό - Γενικά 2 30-12-09 11:44
Aquascaping! flying_guardian Αρχάριοι γλυκού νερού 9 03-03-08 17:10
Aquascaping! flying_guardian Γλυκό νερό - Γενικά 6 16-02-08 16:03
Nέο φίλτρο ΕΗΕΙΜ 2010 Στρώσιμο Nik25 Γλυκό νερό - Γενικά 3 09-06-06 20:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,25458 seconds with 15 queries