Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-10-10, 23:59
babis100nx Ο χρήστης babis100nx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή neon με guppy???

βλεπω κατι βιντεο σαν και αυτο αραγε ταιριαζουν?
http://www.youtube.com/watch?v=IGg06UA8yfs
http://www.youtube.com/watch#!v=svyqkAWWBKc&feature=related
http://www.youtube.com/watch#!v=yHswnsAv3YA&feature=related
επεισης διαβασα και αυτα τα post (να ειναι καλα ο google translator)
http://www.tetra-fish.com/forums/showthread.php?t=7827
http://www.tropicalfishkeeping.com/c...atherine-3727/
περημενω σχολεια σας γιατι με τους ξυφοφορους με εχουν πιασει τα νευρα μου δεν αφηνουν γονο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-10-10, 03:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ψαξε τωρα να βρεις και τα βιντεο που δεν τα εχουν μαζι.
Οπως και τα τοπικ που λενε οτι ζουνε σε διαφορετικα νερα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-10-10, 06:18
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

...εγω παλι ειδα κατι νεον υγιεστατα με χρωμα και τις κοιλιτσες "τουρλα"(),τυχαιο ? ...δε νομιζω
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-10-10, 08:10
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Καλημερα Μπαμπη ταιριαζουν τα ψαρακια οπως εχεις το βιντεακι τα εχω περιπου ενα χρονο σε 100λ γκαπι με νεον και ειναι πολυ ομορφα. Εχουν κανει γεννες τα γκαπι χωρις προβληματα απο τα νεον ειναι ηρεμα ψαρακια και καθολου επιθετικα.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-10-10, 09:31
Το avatar του χρήστη drak7family
drak7family Ο χρήστης drak7family δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2009
Περιοχή: αγιος νικολαος κρητης
Μηνύματα: 433
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην drak7family
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα Μπαμπη ταιριαζουν τα ψαρακια οπως εχεις το βιντεακι τα εχω περιπου ενα χρονο σε 100λ γκαπι με νεον και ειναι πολυ ομορφα. Εχουν κανει γεννες τα γκαπι χωρις προβληματα απο τα νεον ειναι ηρεμα ψαρακια και καθολου επιθετικα.

ναι φιλε ειναι ηρεμα αλλα θελουν διαφορετικες παραμετρους νερου!
π.χ αν δεν κανω λαθος τα νεον θελουν μαλακο νερο ενω τα γκαπυς πιο σκληρο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-10-10, 11:27
babis100nx Ο χρήστης babis100nx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαξε τωρα να βρεις και τα βιντεο που δεν τα εχουν μαζι.
Οπως και τα τοπικ που λενε οτι ζουνε σε διαφορετικα νερα.
αμα θες δειχτα μου εσυ που το προτηνεις γιατι δεν τα βρισκω τα τοπικς τα βρηκα αλλα σε ξενα σαιτ που κοιταζω εχουν διαφορετικες αποψεις.....ξερω οτι ειναι απο διαφορετικα ναερα τα νεον θελουν 6.5 και τα γκαπι 7....αρα το προβλημμα ειναι διαφορετικα νερα....εχω δει και ενυδρειο του κολη του μου οπου εχει σε 100λιτρα,6-7νεον,4 σκαλαρια,εναν πλεκο και μπολικα γκαπακια και δεν εχει καμια απωλεια εδω και 3 μηνες.....εγω ξερω απο πληροφοριες οτι αυτα τα ψαρια δεν ταιριαζουν για κανεναν λογο αλλα αφου τα κραταει και μπορουν να συμβιωσουν στο ενυδρειο του γιατι να μην τα εχει!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-10-10, 11:34
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Αν και δεν ταιριαζουν,το μεγαλο ευρος τιμων νερου που μπορουν να ζησουν τα γκαπυ μπορει να τα κανει να συμβιωσουν σε ενα ενυδρειο.
Απλα κανεις το χατηρι των νεον και εχεις νερο κατω η ισο του 7 ph και κατω απο 8-9 kh.
Με ενα 6.8-7 ph και θερμοκρασια 23-24 c ομως θα συμβιωσουν καλα!
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-10-10, 11:34
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ωωω...το αγαπημενο μου θεμα...
διαβασε και αυτο http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=41328 ΟΛΟ!! να μη ξαναγραφουμε τα ιδια και γεμιζουμε παλι σελιδες....θα ακουσεις και τις 2 αποψεις αναλυμενες εκτενως...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-10-10, 11:51
babis100nx Ο χρήστης babis100nx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

πολυ ενδιαφερον συζητησεις αλλα ακρη δεν βγαζεις θα δω πως θα παει η συμβιωση στο ενυδρειο του φιλου μου και θα πραξω αναλογος!!!!απ'οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα η δικη σου αποψη ειναι πως δεν ταιριαζουν!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-10-10, 11:52
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

η δικη μου και πολλων αλλων....αλλα και αλλοι τοσοι λενε το αντιθετο....
διαβασε οσο μπορεις ....θα βρεις πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ...και θα βγαλεις τα συμπερασματα σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 02-10-10, 11:59
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οτι και να λενε οι μεν και οι δε, δεν ειναι θεμα αποψης ουτε γνωμης προσωπικης ουτε εμπειριας. Τα δυο αυτα ειδη ΔΕΝ "ταιριαζουν" (το ρημα ειναι και αστοχο), συναντωνται σε τελειως διαφορετικους βιοτοπους, γεωγραφικα πολυ απομακρυσμενους, με διαφορετικο περιβαλλον και διαφορετικες παραμετρους νερου.
Το οτι μπορουν (αν μπορουν) να συμβιωσουν σε ενα ενυδρειο σημαινει οτι πρεπει να φτασεις το ενα απο τα δυο ειδη στα ορια του, και να το ψιλοταλαιπωρεις απο καθε αποψη. Που σημαινει οτι απλα θα επιβιωνει, οπως γινεται σε πολλα ενυδρεια - αχταρμαδες, καθαρα προς οπτικη τερψη του ιδιοκτητη.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-10-10, 16:40
Το avatar του χρήστη manos_samos
manos_samos Ο χρήστης manos_samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Περιοχή: καρλοβασι, Σαμος
Μηνύματα: 529
Προεπιλογή

γκαπυ ξε νεον δεν ταιριαζουν με τιποτα!!! τα νεον θελουν πεχα εως 6.6 ενω τα γκαπυ 7.5-8...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-10-10, 17:40
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από babis100nx Εμφάνιση μηνυμάτων
...εχω δει και ενυδρειο του κολητου μου οπου εχει σε 100λιτρα,6-7νεον,4 σκαλαρια,εναν πλεκο και μπολικα γκαπακια και δεν εχει καμια απωλεια εδω και 3 μηνες.....εγω ξερω απο πληροφοριες οτι αυτα τα ψαρια δεν ταιριαζουν για κανεναν λογο αλλα αφου τα κραταει και μπορουν να συμβιωσουν στο ενυδρειο του γιατι να μην τα εχει!!!
Και αφου μιλησαμε για τα γκαπονεον, εδω υπαρχει αλλα ενα θεμα ηδη αναλυμενο αρκετα.
Σε τρεις μηνες δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα για ενα ενυδρειο. Ακομα δεν εχει στρωσει καλα καλα (πχ βυθος). Ποσο μαλλον να ωριμασει.

Το ενυδρειο για να θεωρειται επιτυχημενο, εκτος οτι δεν θα πρεπει να εχει αφυσικες απωλειες (φαγωμενα ψαρια, δηλητηριασμενα, συχνες ασθενειες κλπ) θα πρεπει τα ψαρια να φτασουν κοντα στο τελικο στο μεγεθος και κοντα στο προσδοκιμο ζωης τους ( δλδ κοντα στο τελικη ηλικια που μπορουν να φτασουν).
Μακαρι να πανε ολα καλα, αλλα αν φτασουν στο τελικο μεγεθος τα ψαρια και δεν μεινουν νανοι, δεν θα χωρανε να κολυμπησουν εκει μεσα, ιδιως στο υψος για τα σκαλαρια, θα ειναι σαν να ζουμε εμεις σε δωματια με υψος 2 μετρα.
Θα πρεπει να εχει το σουπερ φιλτρο και μερα παρα μερα αλλαγες (ή να τα αφηνει νηστικα), για να κρατησει το νερο καθαρο απο NH3 NO2 NO3 PO4.

Ωστοσο αρκετες φορες τα σκαλαρια δεν σκοτωνουν τα μικροψαρα που εχουν συγκατοικους και μπορει να γλυτωσουν αρκετα (ενω στη φυση ειναι θηραματα τους).

Θα ηθελα να ξαναπεις τα συμπερασματα σου απο αυτο το ενυδρειο, σε 1-2 χρονια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-10-10, 18:45
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από babis100nx Εμφάνιση μηνυμάτων
.εχω δει και ενυδρειο του κολη του μου οπου εχει σε 100λιτρα,6-7νεον,4 σκαλαρια,εναν πλεκο και μπολικα γκαπακια και δεν εχει καμια απωλεια εδω και 3 μηνες.....εγω ξερω απο πληροφοριες οτι αυτα τα ψαρια δεν ταιριαζουν για κανεναν λογο αλλα αφου τα κραταει και μπορουν να συμβιωσουν στο ενυδρειο του γιατι να μην τα εχει!!!
μπορω να σου δειξω ενυδρεια με πολυ χειροτερους συνδυασμους....
τι λεει αυτο?? τιποτα απολυτως!!!

αν θες να λεγεσαι χομπιστας και οχι συλλεκτης ψαριων σε γυαλινα δοχεια (ψοφαει-πεταω-παιρνω καινουριο-ξαναψοφαει και φτου κι απο την αρχη)....πρεπει να ξερεις τι κανεις και γιατι το κανεις...
ενυδρεια εχουν χιλιαδες ατομα στην ελλαδα. αλλα σοβαρα με το χομπυ ασχολουνται πολυ λιγοτεροι....κι αυτο το φορουμ δημιουργηθηκε γιατι προσπαθουμε για το 2ο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-10-10, 19:14
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Eδω το εχω ξαναδιαβασει. Και εσενα αν σε πηγαιναν σε ενα πλανητη με 50 βαθμους , θα ζουσες ,αλλα πως και ποσο.....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-10-10, 20:56
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Μη θεωρησεις οτι "στην πεφτει" καποιος, με τις απαντησεις που δεν ειναι θετικες.
Ρωτησες κατι και σου λεει ο καθενας την αποψη του προσπαθωντας και να τη δικαιολογησει, χωρις να απαντησει με ενα ξερό ναι ή οχι, ετσι ωστε να εχεις τα δεδομενα να κανεις τη επιλογη σου.

Αληθεια ... αν ηταν τοσο ευκολο να στηνονται ετσι τα ενυδρεια .... γιατι ασχολουμαστε?
Για να γινεται οσο πιο σωστα γινεται και με βαθος χρονου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-10-10, 21:40
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Μπαμπη δεν γινεται αυτο που θες.Στα αρχικα μου βηματα στο χομπι,σαν τελειως αρχαριως,εκανα αυτο που σκεφτεσαι εσυ τωρα και μπορω να σου πω πως σε νερο βρυσης δεν μου εζησε ποτε νεον,ψοφαγαν ενα ενα σιγα σιγα.(το αντιθετο,γκαπυ σε μαλακο νερο,ευτυχως για τα γκαπυ,δεν το δοκιμασα αλλα σιγουρα θα ειχε το ιδιο αποτελεσμα)
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-10-10, 22:15
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Εγώ θα συμφωνήσω ότι τα γκαπι μπορούν να συμβιώσουν με neon.

Αυτό που δεν θα ακούσεις σχεδόν πουθενά είναι ότι τα πρώτα γκαπι που θα μπουν μέσα στο ενυδρείο, σιγά σιγά θα ψοφήσουν. Αν όχι όλα τα περισσότερα. Και αυτό γιατί, είναι τρομακτικά προσαρμόσιμο ψαρί ως προς των γόνο. Aν ένα ενήλικο έχει γεννηθεί σε διαφορετικές συνθήκες, από το νέο ενυδρείο δεν θα τα καταφέρει. Ο γόνος πάντως θα προσαρμοστεί πλήρες.

¶ντε πες και τα βάζεις και όλα πάνε μια χαρά. Τι θα γίνει αν αρρωστήσουν τα γκαπι και πρέπει να κανείς θεραπεία με αλάτι? Εκεί θα έχεις μετά το δίλημμα να βάλω αλατι να σωθούν τα γκαπι και τα neon η να βγάλω όλα τα γκαπι μη μου αρρωστήσουν και τα neon

Εσύ θα είσαι αυτός που θα αγχωθεί όταν έρθει μια δύσκολη στιγμη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-10-10, 19:42
babis100nx Ο χρήστης babis100nx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αφου μιλησαμε για τα γκαπονεον, εδω υπαρχει αλλα ενα θεμα ηδη αναλυμενο αρκετα.
Σε τρεις μηνες δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα για ενα ενυδρειο. Ακομα δεν εχει στρωσει καλα καλα (πχ βυθος). Ποσο μαλλον να ωριμασει.

Το ενυδρειο για να θεωρειται επιτυχημενο, εκτος οτι δεν θα πρεπει να εχει αφυσικες απωλειες (φαγωμενα ψαρια, δηλητηριασμενα, συχνες ασθενειες κλπ) θα πρεπει τα ψαρια να φτασουν κοντα στο τελικο στο μεγεθος και κοντα στο προσδοκιμο ζωης τους ( δλδ κοντα στο τελικη ηλικια που μπορουν να φτασουν).
Μακαρι να πανε ολα καλα, αλλα αν φτασουν στο τελικο μεγεθος τα ψαρια και δεν μεινουν νανοι, δεν θα χωρανε να κολυμπησουν εκει μεσα, ιδιως στο υψος για τα σκαλαρια, θα ειναι σαν να ζουμε εμεις σε δωματια με υψος 2 μετρα.
Θα πρεπει να εχει το σουπερ φιλτρο και μερα παρα μερα αλλαγες (ή να τα αφηνει νηστικα), για να κρατησει το νερο καθαρο απο NH3 NO2 NO3 PO4.

Ωστοσο αρκετες φορες τα σκαλαρια δεν σκοτωνουν τα μικροψαρα που εχουν συγκατοικους και μπορει να γλυτωσουν αρκετα (ενω στη φυση ειναι θηραματα τους).

Θα ηθελα να ξαναπεις τα συμπερασματα σου απο αυτο το ενυδρειο, σε 1-2 χρονια.
οκ φιλε μου πολυ ευχαριστως οσογια το ενυδρειο του τρεχει πανω απο 4 χρονια και εχει φιλοξενησει διαφορα ειδη ψαριων...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-10-10, 20:03
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από babis100nx Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ φιλε μου πολυ ευχαριστως οσογια το ενυδρειο του τρεχει πανω απο 4 χρονια και εχει φιλοξενησει διαφορα ειδη ψαριων...
Προφανώς γιατί κανένα δεν του φτουράει με τον αχταρμά που φτιάχνει.
Επιτυχία θα ήταν να είχε κρατήσει τα ίδια ψάρια 4 χρόνια...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 03-10-10, 20:07
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από babis100nx Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για το ενυδρειο του τρεχει πανω απο 4 χρονια και εχει φιλοξενησει διαφορα ειδη ψαριων...
Μου δημιουργει αποριες αυτο.
Ειπες πιο πανω πως δεν εχει απωλειες τους 3 τελευταιους μηνες.
Γιατι αλλαζει ειδη ψαριων? Τι εγιναν τα προηγουμενα ψαρια και τι ειδη ηταν?
Φυσικα δεν ειναι σωστο να μιλαμε αποντως του ιδιοκτητη, αλλα το φερνεις σαν παραδειγμα.
-------------------------
Και ουτε μπορουμε να παιρνουμε παραδειγμα ενα μονο ενυδρειο ειτε σωστα στημενο ειτε λαθος.
Ασφαλη συμπερασματα βγαινουν απο το συνολο των εμπειριων πολλων και εμπειρων χομπιστων και απο το παραδειγμα των φυσικων βιοτοπων που εχουν προραρμοστει και ζει το καθε ειδος ψαριου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 03-10-10 στις 20:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Guppy με neon? Bubbles Αρχάριοι γλυκού νερού 1 07-05-09 13:36
Neon tetras με black neon...ταιριάζουν ; makis206 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 24-06-08 12:23
neon - δισκο.... λες???? antonis t83 Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 38 17-06-08 22:41
guppy+neon?? dinos99 Αρχάριοι γλυκού νερού 4 17-08-07 18:30
Guppy & neon chemical mac Αρχάριοι γλυκού νερού 2 25-01-07 10:22

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07307 seconds with 13 queries