Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-09-15, 15:32
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο θερμαντηρας δλδ των 50 βατ ποσο πιο ακριβος ειναι απο των 20 βατ?
Ιδια τιμη εχουν
http://www.petcumulus.gr/eheim-jager-automatic-heater
Και το φιλτρο ποσο πιο ακριβο? 10ε?
http://www.petcumulus.gr/aquael-fan-1-plus
http://www.petcumulus.gr/aquael-fan-3-plus
Μη τρελλαθουμε.
Ή μηπως για 20εκ παραπανω χωρο στο σερβαν γινεται δλδ ολο το θεμα?
Μια αγορα λαθος να κανει απο ολον τον εξοπλισμο, χωρις ερευνα αγορας, θα του βγει πιο ακριβο το 20λιτρο.

Ξερεις και κατι?
Δεν ειναι υποχρεωτικο το ενυδρειο στο σπιτι.
Γιατι δεν κραταει τα λεφτα του καλυτερα?
Γιατι να τον βαζουμε στα εξοδα?
Ας λεμε ολοι λοιπον, "Φιλε αστο το ενυδρειο. Κοστιζει".
βαλε και τις διαφορες στα ενυδρεια, και βγαινει η κατοσταρα..

σου φαινονται λιγα?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα παρακαλούσα να μείνετε στο θέμα, δηλαδή το θέμα του μεγέθους του ενυδρείου και των απαιτήσεων. Ακόμα καλύτερα, αν θέλετε μεταφέρω τις νέες απαντήσεις σε νέο θέμα για να γίνει καλύτερα η συζήτηση εκεί. Επίσης αν έχετε κάποια παράπονα σχετικά με το φόρουμ και τη συμπεριφορά των συντονιστών, μπορείτε να στείλετε ένα πμ στου διαχειριστές και να τους ενημερώσετε. Τα σχόλια για κλίκες και θάψιμο μαγαζιών δεν θα τα σχολιάσω (όσοι βρίσκονται αρκετό καιρό στο φόρουμ και παρακολουθούν, γνωρίζουν τη γραμμή του φόρουμ απέναντι στα μαγαζιά και τα εκάστοτε προβλήματα που δημιουργούνται από αυτήν).

Γνώμη μου είναι ότι μπορεί ο καθένας να θέτει τα δικά του όρια στα λίτρα και στις απαιτήσεις του κάθε οργανισμού με βάση τις γνώσεις του και την εμπειρία του πάνω στο θέμα (από τη στιγμή που δεν υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία που να τα επιβάλλει). Για εσένα tolee μπορεί να είναι τα 20, για τον kgf τα 30, για τον nick τα 50 και πάει λέγοντας. Από εκεί και πέρα, είναι δικαίωμα των υπολοίπων να διαφωνούν με τα όρια που έχει θέσει κανείς, βασισμένοι στις δικές τους γνώσεις και εμπειρίες (που μπορεί να είναι περισσότερες ή λιγότερες ή απλά διαφορετικές). Όταν ως φοιτητής πρωτοξεκίνησα την ενασχόλησή μου με τους μονομάχους και προσπαθούσα να κρατήσω πολλά ψάρια για αναπαραγωγές, τους κρατούσα σε 5-λιτρα ενυδρειάκια χωρίς φίλτρο (μόνο θερμαντήρα) με καθημερινές αλλαγές νερού. Με τον καιρό, διαβάζοντας περισσότερες απόψεις και πληροφορίες σχετικά με την ευζωία των ψαριών, κατάλαβα ότι τα 5 λίτρα είναι απαγορευτικά για να ζήσει σωστά ένα ψάρι. Πλέον η γνώμη μου είναι ότι τα 30 λίτρα (και σε ενυδρείο συγκεκριμένων διαστάσεων) είναι το ελάχιστο για να ζήσει σωστά ένας μονομάχος. Μετά από καμια 15αριά χρόνια ακόμα, μπορεί να έχω διαμορφώσει άλλη άποψη

Επίσης είναι γνώμη μου ότι το οικονομικό πρόβλημα, δεν δικαιολογεί την κράτηση των ψαριών σε λιγότερα λίτρα ή σε χειρότερες συνθήκες. Τα όρα για τα ελάχιστα λίτρα θα πρέπει να τα θέτουμε με βάση την ανάγκη του ψαριού και όχι τις δυνατότητές μας. Για μένα, πιο σωστή στάση είναι να ασχοληθώ με λιγότερο απαιτητικά ψάρια (σε λίτρα και φροντίδα) ή ακόμα και να διακόψω την ενασχόληση με τα ενυδρεία μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση.

υπαρχει ψαρι με λιγοτερες απαιτησεις απο τον μονομαχο? μαλλον οχι.. αρα ή 60 λιτρα για μονομαχο ή καθολου.. μαλιστα...

και μιας και σε βρηκα, και μπηκες να σχολιασεις πραγματα οπως την αναφορα μου σε κλικες κτλ, θα ηθελα μια απαντηση και μια διακιολογια για πιον λογο διαβαζονται απο εσας τα προσωπικα μηνυματα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tolee : 18-09-15 στις 15:32 Αιτία: Automerged Doublepost
  #2  
Παλιά 18-09-15, 15:33
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλε και τις διαφορες στα ενυδρεια, και βγαινει η κατοσταρα..

σου φαινονται λιγα?
Δεν εχεις κανει σωστη ερευνα αγορας.
Αλλα δεν εχω χρονο τωρα να σου αποδειξω οτι χωρις ερευνα αγορας και χωρις βοηθεια απο το φορουμ στις επιλογες ενος αρχαριου, ενα 20λιτρο μπορει να κοστισει πολυ περισσοτερο απο ενα 60λτρο.

Σας αφηνω, γιατι ξεκιναω δουλεια σε λιγο.
Καλη συνεχεια
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
  #3  
Παλιά 18-09-15, 15:53
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχεις κανει σωστη ερευνα αγορας.
Αλλα δεν εχω χρονο τωρα να σου αποδειξω οτι χωρις ερευνα αγορας και χωρις βοηθεια απο το φορουμ στις επιλογες ενος αρχαριου, ενα 20λιτρο μπορει να κοστισει πολυ περισσοτερο απο ενα 60λτρο.

Σας αφηνω, γιατι ξεκιναω δουλεια σε λιγο.
Καλη συνεχεια

δλδ ερευνα αγορας κανεις μονο αν θες να παρεις 60αρι?
αν θες 20αρι πας με κλειστα ματια και παιρνεις οτι σου πλασαρουν?
ωραιος...
καλη δουλεια
  #4  
Παλιά 18-09-15, 15:59
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

τοτε βαλτο σε 20λιτρο αφου το θες τοσο πολυ.
δεν βλεπω το λογο συζητησης

εχει εξηγηθει ηδη και εδω και απειρες αλλες φορες γιατι προτεινεται οτι προτεινεται,οποτε οποιος θελει να ξεκινησει θα δει τι εχει γραφτει και θα εχει προειδοποιηθει για τους κινδυνους.

εσυ αφου θες το 20λιτρο τοσο πολυ συνεχισε ετσι.το εχω κανει κιεγω στο παρελθον και με κουρασε πολυ,αλλα αφου επιμενεις,"knock yourself out" που λενε και οι αγγλοι
  #5  
Παλιά 18-09-15, 16:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
δλδ ερευνα αγορας κανεις μονο αν θες να παρεις 60αρι?
αν θες 20αρι πας με κλειστα ματια και παιρνεις οτι σου πλασαρουν?
ωραιος...
καλη δουλεια
Δεν γραφω αυτο ετσι οπως το λες, αλλα στα νευρα σου ετσι το βλεπεις.
Λεω οτι οι οικονομικες διαφορες ειναι μικρες και με το παραμικρο λαθος μπορει να ερθει ακομα και πιο ακριβα το 20 λιτρο.
Πρωτη φορα το βλεπουμε?
Επισης δεν νομιζω να ειπε κανεις επισταμενα (και οχι μονο στο εδω θεμα) για 60λιτρο για μονομαχο.
30-40 λιτρα συνηθως προτεινονται μες 20-30 τα μινιμουμ.
Προσωπικα, εγω προτεινω και λιγοτερα σε εμπειρους αν ειναι αναγκη.
Σε εναν μαλιστα εδωσα ενα 10λιτρο προσωρινα για το μονομαχο του, αλλα τα βρηκε σκουρα και μου το επιστρεψε ..... χαχαχαχα Γιωργο123455555


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
και για να μη μου λετε παπαριες, μου χει στειλει πμ δικος μου ανθρωπος, μελος στο φορουμ και μου ηρθε ψαλλιδισμενο και με ** στις κακες λεξουλες...
μην προσπαθεις να κερδισεις εντυπωσεις
Αυτο το ψαλιδισμα γινεται αυτοματα απο την πλατφορμα και στο φορουμ. (τεστ : ****** ****** ******)
Μαρτυράς και χωρις ξυλο ομως. Καταλαβαινω τι βρισιμο και θαψιμο θα επεφτε στο ΠΜ για να ερθει ψαλιδισμενο
χαχαχαχα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
  #6  
Παλιά 18-09-15, 16:05
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτο το ψαλιδισμα γινεται αυτοματα απο την πλατφορμα και στο φορουμ. (τεστ : ****** ****** ******)
ισχυει
  #7  
Παλιά 18-09-15, 16:08
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν γραφω αυτο, αλλα στα νευρα σου αυτο βλεπεις.

Αυτο το ψαλιδισμα γινεται αυτοματα απο την πλατφορμα και στο φορουμ. (τεστ : ****** ****** ******)
Μαρτυράς και χωρις ξυλο ομως. Καταλαβαινω τι βρισιμο και θαψιμο θα επεφτε στο ΠΜ για να ερθει ψαλιδισμενο
χαχαχαχα
μαλακιες

τι εγινε, χαλασε?
-------------------------
Παράθεση:
Δεν γραφω αυτο ετσι οπως το λες, αλλα στα νευρα σου ετσι το βλεπεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tolee : 18-09-15 στις 16:08 Αιτία: Automerged Doublepost
  #8  
Παλιά 18-09-15, 16:09
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

θα συνεχισεις να βριζεις πολυ ακομα για να αποδειξεις κατι?γιατι το θεμα θα το διαβασουν και παιδια

παντως εχει ζεστη σημερα,το τραβαει το μπανιο
  #9  
Παλιά 18-09-15, 16:10
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συνεχισεις να βριζεις πολυ ακομα για να αποδειξεις κατι?γιατι το θεμα θα το διαβασουν και παιδια
αφου χαλασε ρε φιλαρακι...
ε ρε δουλεμα που πεφτει
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων

παντως εχει ζεστη σημερα,το τραβαει το μπανιο
σας χαλαει να ακουτε τι μαλακιες λετε, ετσι?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tolee : 18-09-15 στις 16:10 Αιτία: Automerged Doublepost
  #10  
Παλιά 18-09-15, 15:39
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Αν δεν μπορείς να προσφέρεις τα απαραίτητα στο ψάρι με τις λιγότερες απαιτήσεις, καλύτερα να μην κρατήσεις κάποιο ψάρι. Το έγραψα, αλλά δεν διάβασες προσεκά. Επίσης δε διάβασες προσεκτικά ότι δεν λέω να πάρεις 60-λιτρο για μονομάχο, ούτε πέτα το 20-λιτρο.

Από όλο το μήνυμά μου κράτησες τη 1 πρόταση που αναφέρω ότι ΔΕ θέλω να σχολιάσω τα παράπονα για κλίκες και λοιπά. Αυτό με τα πμ το έγραψες λίγο πιο μετά οπότε δεν το είχαδει. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καν η δυνατότηα να διαβαστούν τα πμ από κάποιον, ούτε από τους διαχειριστές (νομίζω δεν τη δίνει η πλατφόρμα του φόρουμ αυτή την επιλογή). Αν όντως θεωρείς ότι κάποιος διαβάζει τα πμ σου, κάνε μια αναφορά στους διαχειριστές εξηγώντας το πρόβλημα.
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
  #11  
Παλιά 18-09-15, 15:59
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν μπορείς να προσφέρεις τα απαραίτητα στο ψάρι με τις λιγότερες απαιτήσεις, καλύτερα να μην κρατήσεις κάποιο ψάρι. Το έγραψα, αλλά δεν διάβασες προσεκά. Επίσης δε διάβασες προσεκτικά ότι δεν λέω να πάρεις 60-λιτρο για μονομάχο, ούτε πέτα το 20-λιτρο.

Από όλο το μήνυμά μου κράτησες τη 1 πρόταση που αναφέρω ότι ΔΕ θέλω να σχολιάσω τα παράπονα για κλίκες και λοιπά. Αυτό με τα πμ το έγραψες λίγο πιο μετά οπότε δεν το είχαδει. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καν η δυνατότηα να διαβαστούν τα πμ από κάποιον, ούτε από τους διαχειριστές (νομίζω δεν τη δίνει η πλατφόρμα του φόρουμ αυτή την επιλογή). Αν όντως θεωρείς ότι κάποιος διαβάζει τα πμ σου, κάνε μια αναφορά στους διαχειριστές εξηγώντας το πρόβλημα.
εσυ δεν το λες για το 60λιτρο, το λενε πολλοι αλλοι ομως..

οσο για τον αν διαβαζονται τα μηνυματα, διαβαζονται και συγνωμη αν δεν το ξερεις και σε ριχνω απο το ροζ συννεφακι που ζεις, αν και θα επρεπε να το ξερεις ως μοντ που εισαι...

και για να μη μου λετε παπαριες, μου χει στειλει πμ δικος μου ανθρωπος, μελος στο φορουμ και μου ηρθε ψαλλιδισμενο και με ** στις κακες λεξουλες...
μην προσπαθεις να κερδισεις εντυπωσεις
  #12  
Παλιά 18-09-15, 16:11
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ δεν το λες για το 60λιτρο, το λενε πολλοι αλλοι ομως..
Και καλά κάνουν, λένε την άποψή τους και μπορείς να διαφωνήσεις με αυτήν (όπως και έκανες).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για τον αν διαβαζονται τα μηνυματα, διαβαζονται και συγνωμη αν δεν το ξερεις και σε ριχνω απο το ροζ συννεφακι που ζεις, αν και θα επρεπε να το ξερεις ως μοντ που εισαι...
Δεν είναι αρμοδιότητά μου να το ξέρω, οι moderators το μόνο που κάνουν είναι να συντονίζουν τις συζητήσεις και να επεμβαίνουν αν υπάρχει πρόβλημα. Η ειρωνία με τα συννεφάκια δεν ήταν απαραίτητη, νομίζω σου απαντάω πολύ σοβαρά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
και για να μη μου λετε παπαριες, μου χει στειλει πμ δικος μου ανθρωπος, μελος στο φορουμ και μου ηρθε ψαλλιδισμενο και με ** στις κακες λεξουλες... μην προσπαθεις να κερδισεις εντυπωσεις
Όπως έγραψε και ο Σπύρος, τα αστεράκια μπαίνουν αυτόματα στις κακές λέξεις. Δεν τις πιάνει όλες, πιάνει όσες έχουν βάλει οι διαχειριστές. Όσο περνάει η ώρα φτάνουμε πιο κοντά στο κλείδωμα του thread...
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
  #13  
Παλιά 18-09-15, 16:13
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Και καλά κάνουν, λένε την άποψή τους και μπορείς να διαφωνήσεις με αυτήν (όπως και έκανες).



Δεν είναι αρμοδιότητά μου να το ξέρω, οι moderators το μόνο που κάνουν είναι να συντονίζουν τις συζητήσεις και να επεμβαίνουν αν υπάρχει πρόβλημα. Η ειρωνία με τα συννεφάκια δεν ήταν απαραίτητη, νομίζω σου απαντάω πολύ σοβαρά.



Όπως έγραψε και ο Σπύρος, τα αστεράκια μπαίνουν αυτόματα στις κακές λέξεις.
δες την κακια λεξουλα μου παραπανω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα προσωπικα δε με χαλαει καθολου.εσενα χαλαει μαλον,γιαυτο εκνευριζεσαι
με χαλαει που κανετε το ασπρο μαυρο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tolee : 18-09-15 στις 16:13 Αιτία: Automerged Doublepost
  #14  
Παλιά 18-09-15, 16:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ρεσυ Tolee ποιο ασπρο μαυρο μιλας?
αποδειξε μου οτι εχω αδικο σε οτι σου εχω γραψει.
δωσε μου μια αποδειξη πως κανω λαθος σε ενα απαυτα που εχω γραψει και αν δεν μπορεσω να σου εξηγησω επαρκως γιατι γραφω οτι γραφω,τοτε θα σου ζητησω και συγνωμη.
ελληνικα δε μιλαω?
ελληνικα διαβαζω
  #15  
Παλιά 18-09-15, 16:20
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρεσυ Tolee ποιο ασπρο μαυρο μιλας?
αποδειξε μου οτι εχω αδικο σε οτι σου εχω γραψει.
δωσε μου μια αποδειξη πως κανω λαθος σε ενα απαυτα που εχω γραψει και αν δεν μπορεσω να σου εξηγησω επαρκως γιατι γραφω οτι γραφω,τοτε θα σου ζητησω και συγνωμη.
ελληνικα δε μιλαω?
ελληνικα διαβαζω
γιατι νομιζεις απο την αρχη οτι απευθυνομαι σε σενα?
εσυ εγραψες αυτο

Παράθεση:
αν θες να κρατησεις ενα ψαρι σαυτο το "ενυδρειο" θα πρεπει να προμηθευτεις φιλτρο και θερμαντηρα και να στρωσεις το φιλτρο σου η να το μπολιασεις με υλικα απτο στρωμενο ενυδρειο.
ενω αλλος οτι σε 20αρι δεν θα εβαζε ουτε σαρδελες παστές...
παρε ενα 60λιτρο...

κι αυτο (με αλλα λογια) το εχω δει σε παμπολλα θεματα...

εδιτ: τωρα ειδα οτι κι εσυ λες να παρει μεγαλυτερο... αρα και σε σενα απευθυνομαι... αν δεν εχει δυνατοτητα να παρει μεγαλυτερο να μην παρει, μπορει να τον κρατησει στο 20λιτρο


-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν γινεται σε ολες τις λεξεις, αλλα σε οσες εχουν δηλωθει.
Για ριξε μια ματια στο ΠΜ να δεις, εχει κοψει τις "***"?
(σαν λεξη, γιατι σαν σκεψεις δεν μπορει νομιζω να το κανει)


Λοιπον πλακα εχει ,αλλα δεν προλαβαινω
τα λεμε
ναι μεν αλλα, ξερεις οχι σε ολα και ναι, αλλα αφου οχι δεν...

καταλαβα...
καλη συνεχεια

υγ: εχει κοψει και τις ****, μου χουν κοψει κι εμενα σε θεμα τις μαλακιες

MOD EDIT: Ας μη συνεχίσουμε τις βρισιές παρακαλώ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maverick : 18-09-15 στις 16:28 Αιτία: Automerged Doublepost
  #16  
Παλιά 18-09-15, 16:15
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τωρα γινεσαι *** ομως
ειδες?
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Το Μονομαχο-ενυδρειο μου! Timekeeper Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 6 12-08-12 17:15
ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ifestionas Bettas 5 24-11-10 10:09
ενυδρειο μονομαχου angelwho Bettas 8 23-11-08 15:50
Βοηθεια για κατασκευη REEF 225 λιτρ. VRILO Θαλασσινό νερό - Γενικά 4 24-01-08 12:49
Ενυδρειο για μονομαχο stav Bettas 5 07-02-07 01:22

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08606 seconds with 14 queries