Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-04-13, 21:50
tzetzos Ο χρήστης tzetzos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-11-2011
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Natasa378 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσεις συμφωνειτε αλλα το petshop δε τα παιρνει πισω!
-------------------------


Πολυ καλη η προταση αλλα οπως εχω γραψει δεν δεχεται πισω το petshop τα ψαρια.Αν το ξαναστεησω απο την αρχη γιατι θελω μπολι?Φυτα δε θελω ζωντανα..
Να σε ρωτήσω κάτι χωρίς παρεξήγηση;

Από όλα τα λινκ που σου έχουν στείλει τα παιδιά από χτες έως σήμερα, έχεις διαβάσει τίποτα;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-04-13, 21:58
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

κοίτα τα φυτά τα βάζουμε και για την αισθητική αλλά και γιατί βοηθούν στην ποιότητα του νερού και είναι απαραίτητα για την όσο πιο φυσική συμπεριφορά κάποιων ψαριών (χρυσόψαρα, silver dollars που έχεις, και πολλά άλλα).
αν όμως δεν σου αρέσουν, μην βάλεις πλαστικά που έχουν και μια επικινδυνότητα, πήγαινε σε άλλο στυλ ενυδρείου, όπως αυτό που θα δεις εδώ με τα κατάλληλα ψάρια βέβαια.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=69255

τώρα για να ξαναγυρίσουμε στα δικά σου ψάρια. από αυτά που έχεις και δεδομένου οτι είναι ασύμβατα μεταξύ τους. (πχ τα δολάρια θα φάνε τα νέον κατ αρχήν απ ότι ξέρω), ποια θα ήθελες να διατηρήσεις? για να δούμε το θέμα μ αυτήν την προοπτική.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-04-13, 22:14
Το avatar του χρήστη Natasa378
Natasa378 Ο χρήστης Natasa378 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-04-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzetzos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σε ρωτήσω κάτι χωρίς παρεξήγηση;

Από όλα τα λινκ που σου έχουν στείλει τα παιδιά από χτες έως σήμερα, έχεις διαβάσει τίποτα;
Ναι εχω ανοιξει τα περισσοτερα αλλα αν μπειτε λιγο στη θεση μου,εχω ενα ενυδρειο που εσκασα ενα καρο λεφτα,ολοι μου λετε να διωξω τα ψαρια (που δε ξερω τι σημαινει αυτο εφοσον δε τα δεχετε το petshop), το νερο ειναι χαλια και εγω δεν ειμαι διατεθιμενη να δωσω κι αλλα λεφτα.Οποτε οτι και να διαβασω για τις συνηθειες τους κτλ ειναι λιγο δυσκολο να το εφαρμοσω εφοσον δε ξερω τι θα κανω με τα ψαρια και με το νερο.Και δυστυχως (εφοσον δεν εχω αλλα λεφτα) η μονη λυση ειναι να το ξεστησω μια και καλη.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-04-13, 22:36
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Natasa378
Εσεις συμφωνειτε αλλα το petshop δε τα παιρνει πισω!
Σιγα μην τα παρει πισω. Στα πουλησε μια χαρα τα οτι να'ναι ψαρια και περιμενει να χαιρετησουν για να παρεις κι αλλα. Να του τα χαρησεις πρεπει τωρα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-04-13, 22:44
Το avatar του χρήστη Natasa378
Natasa378 Ο χρήστης Natasa378 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-04-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Ειλικρινα ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας.Ολο αυτο ξεκινησε απο διασκεδαση και χαρα και μου εχει χαλασει πολυ τη διαθεση (δε μου εφτανε η ανεργια και η αφραγκια μου!).Ολο καταληγουν στο να το ξεστησω αν και λυπαμαι πολυ γιατι το ξεκινησα με μεγαλο μερακι και αγαπη.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-04-13, 22:49
dimost Ο χρήστης dimost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2011
Περιοχή: λαμια
Μηνύματα: 489
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Natasa378 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινα ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας.Ολο αυτο ξεκινησε απο διασκεδαση και χαρα και μου εχει χαλασει πολυ τη διαθεση (δε μου εφτανε η ανεργια και η αφραγκια μου!).Ολο καταληγουν στο να το ξεστησω αν και λυπαμαι πολυ γιατι το ξεκινησα με μεγαλο μερακι και αγαπη.
και γω ανεργος και αφραγκος ειμαι και εχω και δυο παιδια αλλα κοιτα λιγο τι εχω κανει http://www.youtube.com/watch?v=dzExRypiKUQ
http://www.youtube.com/watch?v=hYVZ2z7efT0
και ξερεις γιατι ?
γιατι στη πρωτη στραβη καθησα και ακουσα αυτα που ελεγαν καποιοι που ηξεραν κατι παραπανω απο μενα και δεν θεωρησα οτι μου πετανε μπηχτες η οτι με ειρωνευονται
ελπιζω να μην τα παρατησεις
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-04-13, 22:50
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Κοιτα, ολοι στη ιδια μοιρα ειμαστε. Κανενας δεν εχει λεφτα αυτη την περιοδο. Με υπομονη, μπορεις να το στησεις πολυ ωραια και χωρις πολλα χρηματα, μιας και τα βασικα τα εχεις. Αυτο εξαρταται καθαρα απο τη διαθεση σου για διαβασμα, ομως.
Κατσε ηρεμησε, δες τα πραγματα με περισσοτερη υπομονη και αν θελησεις οτιδηποτε, εδω ειμαστε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-04-13, 23:14
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Νατάσα μου, αν το ξεστήσεις τι θα τα κάνεις τα ψαράκια?
πες μου σε παρακαλώ απ όσα έχεις ποια είναι τα πιο αγαπημένα σου? αυτά που θα ήθελες να κρατήσεις?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-04-13, 08:17
manos76 Ο χρήστης manos76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2011
Περιοχή: ...
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Βάλε μια αγγελία και αντάλλαξε τα ψάρια σου με κάποιον ο οποίος να μπορεί να σου δώσει π.χ νέον, γκαπάκια,πλάτι.. η κάτι που να ταιριάζει στο ενυδρείο σου..
Η χάρισε τα γενικά κάπου και βάλε αγγελία και ζήτα τι σου αρέσει και μπορεί να μπει στο ενυδρείο σου.. κάτι θα βρείς και υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ που θα σε βοηθήσουν...
Τα ψάρια που έχεις τώρα θέλουν τριπλάσιο-τετραπλάσιο ενυδρείο απο το δικό σου και είναι κρίμα να τα έχει έτσι. Και εγώ όταν ξεκίνησα έκανα τραγικά λάθη!!!

Το νερό έχει θολούρα γιατί έχεις πολλά ψάρια..άρα πολλά θρεπτικά..άρα πολλά βακτήρια άχρηστα όμως για την βιολογία του φίλτρου... τα οποία βρείσκουν κάτι να τρώνε πολλαπλασιάζονται σαν τρελά και αυτά δίνουν αυτήν την θολούρα στο νερό...βέβαια χωρίς μετρήσεις δεν μπορώ να είμαι και πολύ σίγουρος αλλά το πιο πιθανό ειναι αυτό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Θολο νερο rocker70 Αρχάριοι γλυκού νερού 8 02-08-10 14:24
θολο νερο τονυ Αρχάριοι γλυκού νερού 27 26-02-08 20:38
θολο νερο fitilakias Γλυκό νερό - Γενικά 19 30-01-08 13:59
ΘΟΛΟ ΝΕΡΟ? ΑΡΤΕΜΗΣ Ασθένειες - Θεραπείες θαλασσινού νερού 21 14-02-05 10:53
θολο νερο βοηθεια!!!! dioninje Γλυκό νερό - Γενικά 2 04-03-04 13:03

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07267 seconds with 14 queries