Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-06-12, 21:27
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

τιμη αυτου ξερουμε? χωρις διακοσμηση μπορω να το εχω για καραντινα?

ττο βιντεο το ειδατε?
  #2  
Παλιά 01-06-12, 21:33
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Φιλε Βαγγελη για καραντινα μιλαμε, αν βρεθω σε νοσοκομειο αυτο που θα με ενδιαφερει ειναι να εχει καλους γιατρους, Απο κει και περα δε θα ελεγα οχι να εχει ομορφες νοσοκομες και καλους μαγειρες, αλλα αν προκειται για θεματα ζωης και θανατου -οπως στην περιπτωση του dropsy- το τελευταιο που θα με εννοιαζε ηταν αυτο...

Την αποψη μου λεω βεβαια, αλλα τα λεφτα που θα χαλασεις για αυτη την πανσιον 5 αστερων καλυτερα να τα δωσεις πιο γρηγορα για τα φαρμακα που εχουν πολυ μεγαλυτερη σημασια.

Δεν εχεις ζησει emergency καταστασεις να κανεις αλατομπανα σε ενα ψαρι που χανεται μεσα σε οτι σκευος βρεις μποστα σου (ακομα και κατσαρολες που λεει ο λογος) και να τρεχεις σαν παλαβος... εκει τι θα εκανες? θα εψαχνες πισινες πολυτελειας?
Βεβαια εκει ισως λειτουργουσες ετσι, αλλα εδω μαλλον δεν εχεις καταλαβει τη σοβαρτοτητα της καταστασης επειδη καπου διαβασες πως σε καποιον κρατησε 2 μηνες και δεν εχεις καταλαβει πως ο χρονος κυλαει σε βαρος σου


btw το βιντεο δειχνει dropsy, και το ψαρακι ειναι σουπερ που μπορει και κινειται τοσο καλα...
  #3  
Παλιά 01-06-12, 21:56
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vangelis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
τιμη αυτου ξερουμε? χωρις διακοσμηση μπορω να το εχω για καραντινα?

ττο βιντεο το ειδατε?
αν και απο την στιγμη που το ειδε ο Σπυρος,δεν χρειαζεται κατι παραπανω,ναι το ψαρι φαινεται να εχει προβλημα!

φιλε Βαγγελη,μην κολλας στην διακοσμηση!
δεν ειναι ΚΑΝ απαραιτητη!
εγω τα εχω μονιμα χωρις διακοσμηση,χωρις υποστρωμα,χωρις τιποτα!!

ειναι πιο ευκολα καθαρισομενος ο βυθος και κατ'επεκταση πιο υγιες το περιβαλλον!
βαλ'το σε καραντινα,χωρις δευτερη σκεψη!

δεν θα το ταλαιπωρησεις!
δεν μου φαινεται στα τελευταια του εμενα..
__________________
  #4  
Παλιά 01-06-12, 22:05
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Χρειαστηκαν δυο σελιδες 80 ποστ για να μπει μια φωτο ή ενα βιντεο που φαινεται το προβλημα του ψαριου, και μετα να πειστεις να παρεις ενα κωλοπλαστικο καδο να βαλεις το ψαρι μεσα για θεραπεια μηπως και σωθει.

Τωρα θα εχουμε αλλες δυο σελιδες για τα ονοματα των φαρμακων τις τιμες τους και την τιμη του καδου

Το ψαρι θα αποδημησει εις τοπος νοτερον (οχι χλοερον ), και εκει, αφου θα εχει μεταβει σε ανωτερο επιπεδο υπαρξης, θα μπορει να διαβαζει το θεμα και θα μας μουτζωνει
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από janickrules Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν μου φαινεται στα τελευταια του εμενα..
Ουτε εμενα.
Πιστευω εχει ελπιδες.
Δεν ειναι πολυ τουμπανο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 01-06-12 στις 22:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
χρυσοψαρο και φυτα - "εμπειροι,τα φωτα σας" janickrules Αρχάριοι γλυκού νερού 2 28-08-11 21:49
O Raven "πρασινισε" και ο "θρονος" οπως και το gab κανει το γυρο του κοσμου!!! Γιώργος Κ Ιστοσελίδες στο Internet 37 23-08-10 22:10
"Επίσημη" έκδοση "υπολογιστή" ενυδρείου Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 07-06-04 04:23

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05522 seconds with 14 queries