Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-10-17, 19:33
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Νομίζω οτι θα ήταν χρήσιμο να μας πεις και τι έκανες ακριβώς για να το έχουμε στα υπόψιν.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-17, 15:02
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω οτι θα ήταν χρήσιμο να μας πεις και τι έκανες ακριβώς για να το έχουμε στα υπόψιν.
Ούτε αυτός ξέρει τι έκανε.Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα έρχεται σε επικοινωνία μαζί μου και του το λύνω δίνοντάς του την λύση στο χέρι.
Μην με παρεξηγήσετε απλά δεν θέλω να πω περισσότερα για πολλούς λόγους.
Εγώ το έμαθα αφού πρώτα το πλήρωσα με "αίμα".
Είμαι όμως εδώ για όλους οσους χρειαστουν βοήθεια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-17, 19:03
Το avatar του χρήστη avraamp
avraamp Ο χρήστης avraamp δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-07-2016
Περιοχή: Σπάτα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι φάρμακο είναι... για αυτό και δεν το ανέφερα.
Από την αρχή ο Δημήτρης μου ξηγήθηκε ότι θα μου δώσει φάρμακο αλλά δεν θα μου πει τι είναι... μόνο οδηγίες τι θα κάνω.
Εγώ το σεβάστηκα, ακολούθησα τις οδηγίες και όλα πήγαν καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-10-17, 19:27
Το avatar του χρήστη geotron
geotron Ο χρήστης geotron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2016
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 251
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ούτε αυτός ξέρει τι έκανε.Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα έρχεται σε επικοινωνία μαζί μου και του το λύνω δίνοντάς του την λύση στο χέρι.
Μην με παρεξηγήσετε απλά δεν θέλω να πω περισσότερα για πολλούς λόγους.
Εγώ το έμαθα αφού πρώτα το πλήρωσα με "αίμα".
Είμαι όμως εδώ για όλους οσους χρειαστουν βοήθεια.
καλησπέρα,

Χωρίς να σε γνωρίζω θα ήθελα να σου πω ότι σε τιμά να προσφέρεις βοήθεια σε όσους σου το ζητήσουν. Ειλικρινά όμως θα ήθελα, αν αυτό είναι επιθυμητό από εσένα, να μου πεις ένα λόγο γιατι η θεραπεία των ψαριών να είναι μυστικό από την ενυδρειακή κοινότητα. Σίγουρα θα προτιμούσα οι θεραπείες των ζωντανών που τόσο αγαπάμε να είναι sticky θεματα για να μπορούμε ανα πάσα στιγμή να προτρέχουμε εκεί χωρίς καθυστερήσεις και αναμονή απαντήσεων σε προσωπικά μηνύματα. Επίσης να μπορούν και άλλοι, μή εγγεγραμμένοι φίλοι να βοηθήσουν τα ψάρια τους.

Σε ρωτάω χωρίς καμία αρνητική διάθεση, ειλικρινά.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-10-17, 19:55
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Αυτο αν το απαντησω ετσι οπως θελω και πρεπει θα κλειδωθει το θεμα οποτε επετρεψε μου να μην απαντησω καν.
Εγω ειμαι μονο ενας χομπιστας που την πατησε αλλα ενδιαφερθηκε,εψαξε,βρηκε,δοκιμασε και πετυχε.
Δεν θα ξεστραβωσω εγω όσους δεν ενδιαφέρονται ενω είναι ο τομεας τους.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-10-17, 08:29
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Πολλοί από μας, δοκίμασαν κάποια πράγματα στα δικά μας ενυδρεία και αναλόγως των αποτελεσμάτων δημοσίευσαν τα αποτελέσματα για το κοινό καλό. Είτε αυτό ήταν κάποια ασθένεια, είτε μια συνταγή για homemade τροφή, είτε κάποιο φωτιστικό κλπ κλπ.
Αυτός νομίζω είναι και ο σκοπός του forum.
Ανεξάρτητα από πού και πως προήρθε αυτή η ασθένεια, εσύ μελέτησες, ρώτησες και εφάρμοσες μια πολύ αποτελεσματική μέθοδο και το κυριότερο είχε επιτυχία.
Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να γράψεις ένα κείμενο για αυτή σου την εμπειρία, έτσι ώστε όλοι να ωφεληθούμε. Να γίνει και υπόμνημα να μην «χαθεί».
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-10-17, 17:05
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Η συνταγή,το φωτιστικό ακόμη και η χρήση ενός σκευάσματος που θα βρείς σε ράφι καταστήματος ή φαρμακείου δεν θα σου κάψει ή σκοτώσει ενα ψαρι σε χρόνο dt,θα προλάβεις να αντιδράσεις αν κάτι δεν πάει καλά.
Kάτι το οποίο είναι τόσο δραστικό και επικίνδύνο σε άπειρα χέρια πως θες να το προτείνω και να παρακινήσω τον κόσμο να το χρησιμοποιήσει?Βλέπεις καθημερινά στο φόρουμ κόσμο να χρησιμοποιεί σκευάσματα χωρίς λόγο και αιτία ,λαθος διαγνωσεις ασθενειών και χρήση λάθος φαρμάκων.Τι θα γίνει έτσι και αρχίσουν και χρησιμοποιούν αυτό το σκεύασμα λες και είναι esha 2000?
Aν παρόλα αυτά θεωρείς οτι πρέπει να αναφερθεί και να γίνει και υπόμνημα επέτρεψέ μου να πω οτι διαφωνώ κάθετα.Αν η διαχείριση θέλει να γίνει αναφορά σε αυτό δημόσια τότε τους αναφέρω βήμα πρός βήμα την διαδικασία και μετά ουδεμία ευθύνη φέρω η σχέση έχω με αυτό το θέμα.
Ανέφερα σε προηγούμενο πόστ οτι θα βοηθήσω όποιον έχει πρόβλημα,πράγμα το οποίο συνέβη ήδη δύο φορές σε Αθήνα και Καρδίτσα,κι αυτό διότι θα το πηγαίναμε βήμα,βήμα με δική μου καθοδήγηση.Τώρα αυτό αλλάζει διότι ο καθένας θα μπορεί να έχει το σκεύασμα,να το χρησιμοποιεί σε οτι ποσότητα θέλει και να πεί οτι έπαθε ζημιά μετά απο δική μου υπόδειξη σχετικά με την δοσολογία.Δύο φορές που απευθύνθηκαν σε μένα χομπίστες και έδωσα το φάρμακο η ποσότητα που δόθηκε ήταν πολύ συγκεκριμένη για να μην μπορούν να βάλουν παραπάνω και καψουν τα ψάρια.
Ανέφερα επίσης οτι δεν θα ξεστραβώσω όσους δεν ενδιαφέρονται ενώ είναι ο τομέας τους.Δεν πειράζει,ας τους μάθουμε λοιπόν πώς να κάνουν την δουλειά τους.'Ως χομπίστες θα είμαστε πάντα ένα βήμα μπροστά γιατί αγαπάμε αυτό που κάνουμε..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-10-17, 09:55
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Δεν ήξερα ότι είναι τόσο δραστικό και επικίνδυνο.


Εγώ πρότεινα να γραφεί η διαδικασία για να υπάρχει. Από εκεί και πέρα ο καθένας μας είναι υπεύθυνος αν δεν ακολουθήσει πιστά μια θεραπεία. Σε καμία περίπτωση δεν φταίει αυτός που έδωσε την θεραπεία.


Τέλος πάντων, δείτε το με τους υπεύθυνους.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ειναι ο αραωνιτης μετα απο 5 μηνες ζωντανος μεσα στη σφραγισμενη συσκυασια? ilias13 Θαλασσινό νερό - Γενικά 5 01-06-12 09:28
ασθενεια δισκων dimitrios Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 11 21-02-12 10:07
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΨΑΡΙΟΥ NIDAL Γλυκό νερό - Γενικά 14 30-06-04 17:42

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05220 seconds with 15 queries