Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Χρυσόψαρα

Χρυσόψαρα Ποικιλίες, σωστή διατήρηση

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #31  
Παλιά 23-12-03, 21:08
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aris1390
οκ εχω κατι σαν συνθετο το οποιο εχει βεβαια μεγαλη επιφανεια αλα δε θα θελα να ναι και το ενυδρειο τοσο.
ερωτηση 1η: Κοιταξες άν έχει αρκετη υποστήριξη το ραφι στο συνθετο για να αντεξει το βαρος;
Μπορεις να το ελεγξεις εαν πχ κάτσεις απανω στο συγκεκριμενο σημειο προσεκτικα και νιώσεις τις ανοχές
του (προσεξε μην σε δουν συμβια , γονεις κλπ χεχεχεχε ).

ερωτηση 2η: Καθότι σύνθετο συμαινει επιπλο. Το ενυδρειο ξερεις πολες φορες μετις αλλαγες νερο κλπ σταζουν νερα.
Επίσις αν τυχει και τρεξει το ενυδρείο (φτου φτου κακα!! μακρια απο μας !!! Ξου ξου) καταλαβαίνεις τι θα γίνει.
Στην καλυτερη περιπτωση θα φουσκώσει απλα το ξύλο. Την χειροτερη δεν θέλω ουτε να την θυμαμαι....(παθων)

ερωτηση 3η: Μπριζες με ρευμα έχει εκει κοντα; Και μαλιστα είναι δυνατον να είναι σε σημειο ψηλότερα απο τον ενυδρειο;

ερωτηση 4η: (και βασικότερη κατα την γνωμη μου) Χώρο να ελιχθεις έχει έκει απανω; πχ να ειναι το
ενυδρειο και εσυ να είσαι σκυμένος απο πάνω του με άνεση για να μπορείς να κανεις τις διάφορες εργασίες;
Ή θα κάνεις τον Τιραμολα;

ερωτηση 5η: Εχεις συνηδητοποιήσει ότι θα χρειασθεις ένα εξωτερικο φίλτρο που θα σε προστατεψει απο τις διαφορες
μαμουνιες που θα σου τύχουν έχωντας τόσο μικρο ενυδρέιο.
Αυτο που θα μπει; Το Eheim 2213 που είναι κατα την γνωμη μου το καταλληλοτερο για την περιπτωση σου είναι 35 εκ. υψος και 15 διαμετρος συν τα λαστιχα του που θα μπει;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aris1390
Ενταξει θα παρω ενα σαν το δικο σου περιπου που ειδα στο σχεδιο ευχαριστω πολυ
και επειδη σκοπευω να το παρω απο την ΑΒΒΥΣΟ στην Λεωφορο υπαρχει καποιος να μου πει αν ειναι καλο το μαγαζι?
Εγω δεν θα πω τίποτα ... Θα αφήσω τον devilsnake να απαντησει...
Σιγουρα εαν επιμένεις στα 45 λιτρα θα μπορέσει να σου προτινει ο μαγαζότορας κατι...
Απλα πές του ότι είσαι μελος του foroum και τι ακριβως θές για να σε εξυπηρετησει καλύτερα.

Επαναλαμβανω ότι το δικο μου είναι ιδιοκατασκευή με τόσο έσωτερικο φιλτρο όσο και εξωτερικο, φυτεμενο με CO2.

Σκεψου και πράξε αναλόγως.
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12303 seconds with 13 queries