Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 02-04-16, 12:47
redman Ο χρήστης redman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2014
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 600
Προεπιλογή eheim (2078) professionel 3e electronic

Kαλησπερα σε ολα τα φιλαρακια!
Ειμουν για να αφησω το χομπυ λογω στρατου, αλλα τελικα θα κανω το μεταπτυχιακο πρωτα, οποτε συνεχιζουμε δυναμικα!
Την δεδομενη στιγμη θυμηζω πως ειμαι με ενα 200αρι, με το fluval 406, χωρις να εχω ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΙΛΤΡΑΝΣΗΣ.
Μιας και ομως εχω το συνδρομο "μεγαλυτερο ενυδρειο" σκευτομαι να μεταφερθω σε κανα 300-350 λιτρα(δε χωραει παραπανω το σπιτι). Οποτε παμε και σε μεγαλυτερο φιλτρο. Οπως λεει ο τιτλος, σκευτομαι το eheim (207 professionel 3e electronic, δεδομενου οτι το εχω βρει σε καλη τιμη (135). Αν ολα πανε καλα, στο καινουριο ενυδρειο θα μπουν κιχλιδες (ακομα δεν εχω κατασταλαξει σε ποια ειδη), οποτε οι αναγκες φιλτρανσης θα ειναι ποιο αυξημενες, μιας και θα υπαρξουν γεννες κτλ.
Το ερωτημα μου ειναι το εξης. Το παραπανω φιλτρο το εχει δουλεψει κανεις σας; Ο φοβος μου ειναι οτι εχει καποια ηλεκτρονικα εξαρτηματα, πραγμα που με ανησυχει σε πιθανη βλαβη.
Μηπως εν τελη το fluval 406 κανει για το πιθανο 300-350 που θα αγορασω και δεν αξιζει να παρω το eheim ;
Ολες οι γνωμες δεκτες!
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Eheim 2078 electronic accnt Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 31-12-10 18:31
Eheim professionel 3 electronic 2076 cutter Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 22 30-10-08 15:50

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05863 seconds with 14 queries