Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 15-02-06, 11:31
Μάγδα Ο χρήστης Μάγδα δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
Είναι τελειωμένο το ενυδρείο σου Μάγδα ή έχεις σκοπό να κάνεις κάτι ακόμα ;
Το ενυδρείο δεν είναι τελειωμένο γιαυτό έγραψα ότι το παρουσιάζω με όσες ελλείψεις έχει και αυτός είναι και ο λόγος που άργησα να το παρουσιάσω.Εχω σκοπό ναι να κάνω αρκετά ακόμα σε αυτή τη φάση δεν με ικανοποιεί απλά έχω δώσει τα σχήματα που είχα σχεδιάσει από την πρώτη στιγμή.
Το κλάδεμα τη στιγμή που τραβήχτηκε η φωτογραφία δεν είναι καλό, ούτε η πυκνότητα ας πούμε της πίσω sessiliflora είναι αυτή που έχει.Είχα κάνει ένα πρόχειρο κλάδεμα και η φωτογραφία ήτανε της στιγμής.Επίσης η πίσω αριστερή γωνία είναι κενή καθώς προσθέτω συνεχώς κλαδέματα από την aquatica.Στο μεσαίο αριστερό και δεξιό τμήμα θα προστεθούν και άλλα φυτά όσο περνάει ο καιρός.Το glossostigma θα πρέπει να καλύψει όλο το χαλίκι για να υπάρξει ένας ωραίος χλωροτάπητας και έχω σκοπό να το αναμείξω με το pogostemon helferi που έβαλα εδώ και λίγο καιρό και περιμένω να επεκταθεί.Και τα ύψη των πίσω φυτών είναι καλύτερα μετά από ένα διάστημα κλαδέματος απλά εδώ είναι φρεσκοκλαδεμένο και δεν είναι όμορφα.Οσο για το κέντρο και αυτό συμπληρώνεται με micranthemum και τη δεξιά μπροστά γωνία ήδη έχω αρχίσει να την γεμίζω με μικρότερα λοφάκια από moss.Γενικά όπως κατάλαβες έχω αρκετή δουλειά ακόμα αλλά βαδίζω σιγά σιγά μέχρι να φτάσω κοντά στο αποτέλεσμα που με ικανοποιεί.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01397 seconds with 10 queries