Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #115  
Παλιά 24-07-16, 17:04
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μπορεις διορθωσε λιγο την μορφη του ποστ.
Μαλλον δεν εχεις απαντησεις γιατι ισως δεν μπορεσε να το διαβασει κανεις.
Με το που βλεπει καποιος αυτον τον ογκο λεξεων, δεν μπορει καν να παρει τη δυναμη να ξεκινησει να διαβαζει.
Αλλαζε σειρες, κανε παραγραφους, πιο μικρες προτασεις κλπ.

Οκ έχεις δίκιο, θα τα τακτοποιήσω θεματικά και αισθητικά και επανέρχομαι.
-------------------------
Ετοιμάζεται νέο project διαστάσεων 100χ40χ45 (το ύψος δεν το έχω ακόμα αποφασίσει) θα πρέπει λοιπόν να γίνει τρόπον τινά μεταστέγαση. Εχω διαβάσει παρόμοιο θέμα όμως προκύπτουν διάφορα ερωτήματα τα οποία σας παραθέτω αριθμητικά για διευκόλυνση απαντήσεων γιατί όπως σωστά είπε ο delta πονοκέφαλος ήταν το προηγούμενο ποστ. Πάμε λοιπόν:

1) Το νέο ενυδρείο θα στρωθεί με αμμωνία για λόγους εμπειρίας, απ το παλιό θα πρέπει να αφαιρέσω διοξείδιο - φωτιστικό - φυτά, σε ποιο στάδιο θα πρέπει να γίνει αυτό; Απ το παλιό βγάζοντάς θα πρέπει να προσέξω κάτι για τα ψάρια; Τα φυτά τι θα πάθουν; Εννοείται θα μπουν σ αυτό τα εργοστασιακά του φίλτρο και φωτισμός.

2) Ο βυθός του νέου ενυδρείου θα είναι πάλι άμμος χαλαζιακή μπεζ χρώματος, θα θελα όμως να απαλλαγώ απ τα μαλαισιανά και να μείνω μόνο με τα ramshorn, θα έχω προβλήματα με την άμμο οπότε το ξεχνάω;

3) Ψάρια, πως θα κάνω προσαρμογή ώστε να βγουν απ το ένα και να μπουν στο άλλο; Το νέο θα έχει λογικά ίδιες παραμέτρους όσον αφορά θερμοκρασία και σκληρότητες το νέο όμως θα έχει χαμηλό ph λόγω διοξειδίου, αν βγάλω το 40-50% απ το παλιό και του ρίξω αντίστοιχα νερό απ το καινούριο, να βάλω στο καινούριο φρέσκο νερό και μετά από 2-3 ώρες να βγάλω τα ψάρια να τα βάλω στο νέο το βρίσκετε σωστό;

Ελπίζω να είναι πιο απλά τώρα, εις αναμονή των απαντήσεών σας.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ : 24-07-16 στις 17:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 10 queries