Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 16-04-16, 19:58
karajon Ο χρήστης karajon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Φίλε Chocolatepuma, τα δύο πρώτα ψαράκια χάθηκαν πολύ γρήγορα πριν πάρω χαμπάρι τι γίνεται και τότε ουσιαστικά (1 μέρα πριν χάσω το 2ο) εγγράφηκα στο forum.
Για το 3ο προσπάθησα πραγματικά, βάσει των όσων μου είπαν και τα παιδιά εδώ (αλλαγές 50% καθημερινές στο νερό, bionitrivec, μπιζέλι, νηστεία κτλ) αλλά όταν το πήρε η κάτω βόλτα έφυγε ταχύτατα και αυτό (2 ημέρες) κ δεν πρόλαβα καν να αναρτήσω αγγελία. Όταν δε, έβαλα μια φωτο (πριν λίγες μέρες, θα την δεις παραπάνω) ήδη από το forum ο tsala μου 'πε, "τη βγάζει δεν τη βγάζει". Σε λιγότερο από 24 ώρες το χασα...

Το seriouslyfish.com δεν το γνώριζα.

Για το μεταξύ τους "κυνήγι", εννοώ ότι έχουν την εικόνα που είχαν στο κατάστημα και αυτήν που βλέπω σε video στο διαδίκτυο... τώρα αν είναι από στρες ή άλλον "κακό" λόγο, δεν μπορώ να το ξέρω. Ομοίως δεν ξέρω για το αν το "παιχνίδι" που κάνουν το απολαμβάνουν ή αισθάνονται κάπως άσχημα ή περίεργα.

Φίλε delta66,

Για το "1" δεν μπορώ να διαφωνήσω. Απλά επειδή ήδη o φίλος RedPointGuard εδώ στο forum είχε αναφέρει ως εν δυνάμει λύση τα guppies (μέχρι που ο Τάκης αντέκρουσε την συγκεκριμένη επιλογή) με τα οποία θα είχα μια μικρή "κοινωνία", "έψαξα" κ βρήκα τα zebras σαν πιο "ειρηνική" λύση, σε σύγκριση με τα guppies...

Αναφορικά με το "2", τις πρώτες 8 μέρες προσέθετα bionitrivec καθ' υπόδειξη του υπαλλήλου του petshop.

Θα κοιτάξω για μπόλι λοιπόν. Με τέτοιο φίλτρο (που έχει μόνο σπόγγο και αυτός μικρός) όμως πως μπολιάζεις;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 10 queries