Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-12-05, 10:05
Το avatar του χρήστη georgesa
georgesa Ο χρήστης georgesa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-11-2005
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή

Καταρχην ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις σας.
Οι λαμπες που εχω ειναι οι εξης:
αποτην εσωτερικη πλευρα (arcadia original tropical plant growth 25w/30''/174)
και απο την εξω πλευρα (sylvania aquastar 25w/30''/174)

Τα φυτα που εχω προσπαθησα να τα διατηρησω σε οσο καλυτερες συνθηκες μπορουσα,μαλλον δε τα καταφερα και τοσο καλα.
Θα προτεινατε να φυτεψω καποια σε πετρουλες για να μη φευγουν με το παραμικρο στην επιφανεια.(το ταμπελακι το αφησα για να θυμαμαι το ονομα του).
Σκεφτομαι να αγορασω συντομα κιτ μετρησεων ,απλως επειδη δε σκαμπαζω και πολλα ακομα απο αυτα,μου τις κανουν στο καταστημα.
Για το αλατι,ηταν συμβουλη του καταστηματος για το στρες των ψαριων (οτι μου ειπαν σας λεω) με συβουλεψαν απλως να διαλυσω καπως λιγοτερο απο το προβλεπομενο λογω τοπικης σκληροτητας (δε θα΄πρεπε να το βαλω?).

Παρεπιπτοντως σημερα χασαμε ενα gubbie.Ψαξαμε παντου ,πισω απο φυτα,στο φιλτρο,στην επιφανεια,μεσα στα βραχακια ακομα και με φακο και δε το βρηκαμε,μηπως εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να συνεβη (λετε να το εφαγαν τα υπολοιπα και δεν αφησαν τιποτα?).
Ηταν ενα θηλυκο που φαινοταν απο χθες οτι ειχε καποιο προβλημα,εντελως επιπεδη κοιλια και τροπος που κολυμπουσε ηταν διαφορετικος απο ολα τα υπολοιπα,δυσκολευοταν και ηταν σχεδον ολη την ωρα σε καποιο σημειο χαμηλα.

Help!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgesa : 04-12-05 στις 10:09
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 10 queries