Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 25-05-15, 23:06
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Μετα απο σχεδον 2 χρονια ATS , πιστευω οτι κανει θαυματα στην μειωση των νιτρικων, χωρις σκιμερ τρομερα ευκολα τα κραταω 0, και αν πω να δω μετρησιμες τιμες πρεπει να ταιζω τρομερα πολυ! Αλλααααα δυστυχως στη μειωση των φοσφωρικων τελικα πιστευω οτι κανει πολυ λιγα Στο μικρο μου ξεφυγαν, παρολο που μερουσα με hanna, με αποτελεσμα να εχω ξεσπασμα τριχοειδους παρολο που εχω 0 νιτρικα!!! Ουτε o radfield μας τα λει καλα εδω, κανονικα θα επρεπε να ειχα κυανο και οχι τριχοειδη!!!! Οποτε θεωρω τη χρηση αντοφοσφωρου, με σωστο μαλιστα τροπο, μονοδρομο.

τωρα εχω μια απορια για καποιον που διατηρει ακομη ATS. Στο μεγαλο που λειτουργει πλεον κανονικα, ειχα αρχικα 12ωρη φωτοπεριοδο με λεντ, και καθε 7-10 μερες , εβγαζα πολλα ml αλγης. Τωρα που συνδεσα, τα λεντ στο DT , εβαλα και τα λεντ τοθ sump, πανω στο ιδιο τροφοδοτικο, αλλα δυστυχως εξαιτιας καποιων περιορισμων του storm coralux, τα φωτα στοsump τα εχω πια 24ωρο. Περιμενα να δω πιο γρηγορη αναπτυξη και λιγο πιο λευκη αλγη στο ats,αντι αυτου , στις 10 μερες, καθαρισα λιγη και εξσαθενημενη σχεδον λευκη αλγη. Λετε να φταιει οτι απλα αλλαξε αποτομα η φωτοπεριοδος και θελει και η αλγη περιοδο προσαρμογης, οποτε να κανω λιγο υπομονη και στρωσει? ή να βαλω τα λεντ του σαμπ στο εφεδρικο τροφοδοτικο που εχω με χρονοδιακοπτη?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01435 seconds with 10 queries