Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 07-08-13, 10:45
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xaris.f Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορει να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει . Έχω εννυδρειο 500 λ με δίσκους ελαφρώς φυτεμενο έχω πάρει συστημα co2 Kai ph κοντρολερ δεν ξέρω ποιο reactor να πάρω. Έχω δει ένα σπιροτο με αντλία 300λ την ωρα (εσωτερικό είναι ) θα με καλύψει η να ψάξω για εξωτερικό ;

Εγώ δούλεψα αυτόν (403) το ριάκτορα σε συνδιασμό με αυτό το φίλτρο και ήταν πραγματικά υπερβολή. Εσένα λόγο του ότι τα λίτρα σου είναι παραπάνω, πιστεύω πως θα είναι οκ. Αν πάλι νομίζεις ότι πολύ ή λίγο, απλά αλλάζεις την αντλία (ή το φίλτρο) σου. Ο ριάκτορας είναι πραγματικά πολύ καλός!!!

Αν πάλι δεν θες να βάλεις πολλά μέσα στο ενυδρείο σου (αντλία ή φίλτρο), μπορείς να βάλεις κάτι σαν αυτό σε συνδυασμό με ένα εξωτερικό φίλτρο. Περισσότερα τα έξοδα (λόγο του εξωτερικού φίλτρου) αλλά δεν θα βάλεις τίποτα μέσα στο ενυδρείο σου εκτός από μια έξοδο και μια είσοδο ακόμη, το οποία καλύπτονται πολύ εύκολα!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από plin Εμφάνιση μηνυμάτων
Τί εννοείς με το "σπιροτο με αντλία 300λ";
Εγώ σπειρωτό ξέρω αυτό αλλά αυτό δουλεύει με εξωτερικό φίλτρο και δεν μπαίνει μέσα στο ενυδρείο.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 07-08-13 στις 10:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 10 queries