Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-10-12, 21:41
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Κύριε Στέλιο, εχω αφιερώσει πολύ περισσότερο χρόνο να ψάχνω και να βρίσκω. Οπότε καλό θα ήταν να κατεβάσεις τους τόνους. Αν είμαι Ελληνάρας ή όχι δεν θα μπω καν στο κόπο να απαντήσω.
Πηγές στο link δεν μπορώ να βρω.

Από αυτά που γραφεις το vibrio το ήξερα και είναι παθογενές βακτήριο και σίγουρα δεν εχει καμία σχέση με απονιτροποίηση.Ειδικά αυτό το ξέρω γιατί όλοι που ασχολούνται με ιχθυοκαλιέργειες το ψάχνουν. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί το αναφέρεις αυτό. Κάνω κάπου λάθος;Δεν είναι αυτό το βακτήριο;
Το flavobacterium επίσης αναφέρεται σαν παθογόνο βακτήριο και στη wikipedia αναφέρουν ότι είναι γλυκού νερού. Δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι του wikipedia.Δεν ξέρω γιατί τα αναφέρεις αυτά αφού πάλι δεν σχετίζονται με την απονιτροποίηση.
Και ναι είναι βακτήρια. Αλλά τι σχέση έχουν τα βακτήρια αυτά με απονιτροποίηση; Η εννοείς ότι οι κανόνες που ισχύουν για αυτά ισχύουν για όλα; Δεν μπορεί ας πούμε να ισχύουν όλοι οι κανόνες σε αερόβια και αναερόβια βακτήρια.Η κάνω λάθος;

Επίσης δεν έχεις καμία διάθεση από ότι βλέπω να εξηγήσεις περισσότερο την απάντησή σου.Γιατί; Εσύ γράφεις κάτι που μου δημιουργεί ερωτήσεις που εσύ δεν θέλεις να απαντήσεις. Και τότε γιατί το γράφεις;

Εγώ θέλω ένα link που να γράφει αυτά που λες και να τα εξηγεί γιατί προσωπικά δεν μπορώ να τα κατανοήσω και δεν ξέρω αν και εσύ τα κατάλαβες σωστά. Αν λοιπόν σε προσβάλει ότι θέλω να "ψάξω" τις πηγές σου συγνώμη αλλά το θεωρώ δικαίωμά μου να ψάξω κάτι που γράφεις και μου φαίνεται περίεργο, ακόμα περισσότερο όταν το βλέπω πρώτη φορά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01767 seconds with 10 queries