Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 20-10-12, 20:43
Το avatar του χρήστη danny
danny Ο χρήστης danny δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2012
Περιοχή: -
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχάς θα σου μιλήσω σαν αρχάριος και εγώ. Δεν γνωρίζω και εγώ πολλά πράγματα. Ασχολούμαι κάποιους μήνες και ότι γνωρίζω το χρωστάω στην υπέροχη παρέα του aquatec !!!!!!

Τα μικρά μήπως είναι μονομάχοι
; Αν ισχύει αυτό , έχω την εντύπωση πως δεν είναι σωστή η ψαροσύνθεσή σου .
Τα σκαλάρια έχω την εντύπωση πως πάνε κοπάδι (6+, minimum 4) . Διορθώστε οι έμπειροι αν κάνω λάθος . Επίσης πιστεύω πως το ενυδρείο σου είναι μικρό και σε όγκο αλλά και σε ύψος για σκαλάρια . Νομίζω πως το κάθε ένα θέλει 40 λίτρα. Επίσης ενυδρείο που φιλοξενεί σκαλάρια πρέπει να έχει στήλη νερού 60εκ ή έστω 50εκ. Τέλος δεν ξέρω κατά πόσο είναι ικανό το φίλτρο σου να ανταπεξέλθει σε αριθμό σκαλαριών 2+ (δεν σου λέω για παραπάνω λόγο όγκου), γιατί απ' ότι βλέπω, εκτός του ότι είναι εσωτερικό (περιορισμένη βιολογία) είναι και μικρό . Τι κυκλοφορία έχει και τι βιολογικό υλικό του έχεις μέσα;
Αν όλα αυτά είναι σωστά
, μήπως αντί να πάρεις κι' άλλο σκαλάρι , να δώσεις αυτό και να κάνεις μια άλλη ψαροσύνθεση ;

-------------------------
Άκυρο για τους μονομάχους που σου είπα πριν. Τώρα είδα τις φωτογραφίες σου
εδώ η πληροφορίες για το φίλτρο

http://www.petsupermarket.gr/3087/%C...%82-130lt.html

-------------------------
οπότε στην συγκεριμένη ψαροσύνθεση εκτός απο το αγγελόψαρο και τον πλέκο που πρέπει να φύγουν

κρατάω τα υπόλοιπα και τι θα ήταν καλό να πάρω και μέχρι πόσα για να μην μας πιάσουν πάλι κώτσο στο κατάστημα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη danny : 20-10-12 στις 20:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01604 seconds with 10 queries