Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 22-09-12, 17:16
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
α..μαλιστα..οποτε εγω θα πινω το τελικο νερο (με τον εμπλουτισμο των στοιχειων) αλλα μπορω να χρησιμοποιω και ενα σταδιο πριν τον εμπλουτισμο για τα ψαρακια..
Αν θελω νερο για τα χρυσοψαρα μπορω να χρησιμοποιω και το τελικο..
Αν αποκτησω τα pearl danio θα μπλεκω ουσιαστικα τα νερα για να φτιαξω το επιθυμητο ph..αν δεν χρησιμοποιω νερο απ τα προηγουμενα σταδια ουσιαστικα το πεταω ή ποτιζω ή πλενω..
εσυ χρησιμοποιεις την οσμωση και για ποσιμο νερο ή μονο για το ενυδρειο;αυτο που θελω να δω ουσιαστικα ειναι το εξης:αν στην περιοχη μου το νερο ειναι 8 μετα την φιλτρανση ,στο τελικο σταδιο,αφου εχει ξαναεμπλουτιστει,τι διαφορα θα εχω στο ph;

ευχαριστω για το σχεδιακι


στην τελευταια ερωτηση σου δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν το εχω δοκιμασει.το ph στο ποσιμο νερο που θα παιρνεις απτο τελικο σταδιο λογικα θαναι λιγο πεσμενο,αφου θαχουν αφαιρεθει ολες οι διαλυμενες στο νερο ουσιες και τα αερια που περιεχει οταν βγαινει απτη βρυση.ομως το Ph μπορει να αυξομειωνεται απο διαφορους παραγοντες.(σωληνωσεις,αναλογα την εποχη κλπ)δεν το εχω δοκιμασει ομως οποτε θα σου πω ψεματα οτι και να σου πω.εγω οσο ειχα την οσμωση δεν προλαβα να τη βαλω στη βρυση για να φιλτραρω και το νερο που πινουμε.(κακως δεν το εκανα και θα πρεπει να γινει καποια στιγμη)αλλα υπαρχουνε πολλοι εδω μεσα που χρησιμοποιουνε ΑΟ για ποσιμο και για το ενυδρειο.δε θα κανεις κατι καινουριο δηλαδη,οποτε μη σε ανησυχει αυτο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 10 queries