Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 03-08-12, 13:14
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ναι και εγω λεω οτι το 8αρι (αυτο που προτεινες) βαση του safety factor ειναι, το λιγοτερο, επικυνδυνο, λογω υψους. Μην αρπαζεσαι . Και δεν ειπα οτι λεω κατι το συνταρακτικο (για σενα), για το παιδι που εκανε την ερωτηση ποσταρα, οχι για σενα. Γιαυτον ειναι μια καλη καθοδηγηση. Με ενα 10αρι ισως να μην εχει προβλημα με κοντρες, ενω το 12αρι ειναι πιο ασφαλες με κοντρε παντα. 15αρι μπανει και σκετο. Οχι και το 8αρι ομως ειπαμε, εσυ το παρουσιασες λες και 560λιτα ενυδρειο ειναι κατι μικρο. Και ειναι 560λιτρα με υψος, θα χρειαστει και κατι βαρβατο σε φωτιστικο. Η γνωμη μου ειναι οτι εφοσον ξεκιναει κατι τωρα, η αρχη ειναι τα παντα, καλο ειναι να το κανει σωστο. Η αρχικη του ερωτηση ηταν αν θα ειναι αρκετο ενα 12αρι. Οποτε επεσε μεσα και ο εxelix προτεινε το ακομα πιο σιγουρο, 12 και κοντρες.

Εμενα ο τζαμας που πηρα μου ειπε για 3,5 τετραγωνικα που βγαινει το δικο μου, 140 με 12αρι, 130 με 10αρι, χωρις ροντε η οτιδηπωτε, εχγω θα τα κανω με γυαλοχαρτο. Απο εκει και περα τι τιμες εχετε σε σαντορινη και Αθηνα, σε αλλους τομεις ξερω οτι ειναι ανεβασμενα τα κοστη. Αυτα απο μενα. Συμφωνω μαζι σου οτι δεν πρεπει να γραφουμε αρλουμπες, αλλωστε το ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους. Peace
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 10 queries