Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 20-02-12, 11:55
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Καλα μου παιδια αρχιζω και απογοητευομαι... Αλλα μου λεει ο ενας, αλλα ο αλλος... Εκτιμω και σεβομαι ολων τις γνωμες, αλλα επειδη ειμαι ασχετος με αυτα, δεν ξερω τι να ακολουθησω...
Το νερακι τους τελικα να το αλλαζω ολο ή κατα τα 2/3; Αν τα βαλω σε ταπερ υπαρχει περιπτωση να πηδηξουν ή παιζεται αυτο; Το αντιχλωριο να το παρω σημερα, αλλα απο που; Να ψαξω ολη την Αθηνα; Να ταισω λιγο; Τι λιγο δηλ; Αλλος λεει 1-2 φυλαρακια το καθενα, αλλος μισο το καθενα, αλλος 2-3 το καθενα. Πηγα σε ενα πετ το πρωι, μου πανε να βαλω αεραντλια (τι ειναι τουτο παλι; ) Μου πανε οτι ενα ενυδρειο των 30 λιτρων μια χαρα θα τα φιλοξενησει...Οταν τους ειπα για μπολι, με κοιταγανε σαν εξωγιηνο...Αλλος μου λεει οτι το φιλτρο που προταθηκε πιο πανω δεν κανει, γιατι εχει πολυ μικρο χωρο για βιολογικο υλικο και δεν προκειται να κανει δουλεια, και κανεις δεν μου λεει αν αυτο το φιλτρο θα σταθει σε πλαστικο κουτι ή θα χρειαστει να το κραταω εγω... Αλλος λεει οτι θελουν 30 λιτρα το καθενα, αλλος λεει οτι θελουν 50 λιτρα, μετα ακουω για 120λιτρα και για τα δυο. Μου προταθηκε εξωτερικο φιλτρο, που μολις το ειδα στο νετ, τρομαξα, αυτο ειναι ολοκληρο μηχανημα! Αλλος μου λεει οτι ειναι απαραιτητα τα τεστ νερου, αλλος μου λεει να τα ξεχασω. Αλλος λεει οτι αμα ζουνε σε μικρο σχετικα χωρο δεν μεγαλωνουν, τοτε γιατι να τα βαλω σε μεγαλο και να γινουν σαν ...κουτσομουρες; Να τα βαλω σε εναν μετριο χωρο ας πουμε και να μην μεγαλωσουν και πολυ....
Σαφως και δεν την λεω σε κανεναν φιλο εδω
Απλα νοιωθω τοσο πελαγωμενος που μου ρχεται να μπω εγω στο κουτι τους και να βγαλω αυτα εξω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 10 queries