Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-11-11, 10:41
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
-->
1->για φωτησμο εχει μια ταινια led 20 λαμπακια αρκει(εκτος απο το φυτο της φωτο δεν θα μπει αλλο)
2->το φιλτρο ειναι για αρκετα μαγαλητερο ενυδρειο αλλα του εσπασα την ροη και δεν κουνιετε φυλο αρα ειμαι οκ ετσι?
3->χρειαζομαι θερμοστατη? το νερο εχει θερμοκρασια 24-26 βαθμους.
4->εχω βαλει μεσα στο φιλτρο 3-4 siporax απο το μεγαλο οπως επισης και το νερο και το χαλικι καλα δεν εκανα?ph 7.2 me 7.4 αμμωνια 0
5->εχω βαλει μεσα 2 ζεβρα σαλιγκαρια πρεπει να τα βγαλω μετα?
6->η κατασκευουλα με τις καρυδες πως σας φαινετε ειναι diy
1) δεν εχω ιδεα...

2) μια χαρα εισαι,αν δεν υπαρχει αναταραξη εντονη.

3) χρειαζεσαι θερμοστατη!26-27 θελουν οι μονομαχοι!

4) υποστρωμα βαζεις οτι θελεις,αλλα το ph ειναι "ψηλα"!θελει να μαλακωσεις το νερο για τον μονομαχο!αν και αντεχει,η γνωμη μου ειναι να μην μπαινει σε απ'ευθειας νερο δυκτιου...

5) για τα σαλιγκαρακια δεν ξερω τι παραμετρους θελουν!οι μονομαχοι πολλες φορες τα σακατευουν τα σαλιγκαρακια,αλλα δεν νομιζω να το καταφερουν μ'αυτα!ωστοσο να ξερεις πως τα συγκεκριμενα,κανουν σκα@@ το ενυδρειο με τα αυγα τους,τα οποια δεν εκολαπτονται σε γλυκο(; νερο..

6) η καρυδα νομιζω θελει καποια επεξεργασια πριν μπει!δεν ειμαι ομως σιγουρος.περιμενε να σου πουν εμπειροτεροι!!

θυλικα δεν βαζεις ουτε για αστειο!
θα καταληξει σε μαχη!
εκτος του οτι ειναι μικρο το ενυδρειο,φανταζομαι θα γνωριζεις οτι μετα το ζευγαρωμα,απομακρυνουμε το ενα ψαρι!δεν ζουν μονιμα σαν συζυγοι!!
διαβασε και τα σχετικα κειμενα για την αναπαραγωγη των bettas.

καλη συνεχεια!και περιμενε να σου δωσουν συμβουλες οι εμπειροτεροι!
και πανω απο ολα,διαβασε καλα τα υπομνηματα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01705 seconds with 10 queries