Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 14-09-11, 21:29
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanps Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ,να'στε καλα!!Με καθυσηχασατε λιγακι!!!!

Ειμαι ακομα λιγο χαμενη,εχω κανει τραγικα λαθη,αλλα πιστευω θα τα καταφερω και θα σωσω τα ψαρακια μου.

Προς το παρρον διαβασμα-εχω μπερδευτει με τα αμμωνια,νιτρικα,.....,στην χημεια ημουν αστα-να-πανε-και-ακομα-χειροτερα, (κοιτα που εμπλεξα τωρα...χαχα!!)

Σας ευχαριστω ολους...και θα σας ξαναζαλισω σε λιγακι!!

Α,μια επισης χαζη απορια:

Εχτες εκανα αλλαγη νερου.Αλλαξα το 1/4 του νερου και οπως με ενημερωσε το πρωτο πετ σοπ εβαλα τα 2 φαρμακα που μου εδωσε και τα οποια αναφερω πιο πανω.Ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης,μου ειπε να βαζω 5ml για καθε 20 λιτρα νερο.Και ρωταω.....για το συνολικο νερο που υπαρχει στο ενυδρειο?Η για το νερο που αλλαζω?
Μιλας για το αντιχλωριο aquatan και τα βακτηρια bionitrivec (δεν ειναι φαρμακα)
Οτι λενε οι οδηγιες ακριβως θα κανεις.
Δεν μπορει να μην διευκρινιζει.

Νομιζω τα αντιχλωρια γενικα λενε οταν βαζεις απευθειας το νερο στο ενυδρειο χωρις προετοιμασια, βαζεις απο πριν αντιλχωριο στο ενυδρειο για ολα τα λιτρα του ενυδρειου, ενω αν το προετοιμαζεις βαζεις αντιχλωριο στο δοχειο προετοιμασιας σε δοσολογια μονο για τα λιτρα της αλλαγης.

Για τα βακτηρια οτι λενε οι οδηγιες.

Μη σε ανησυχει η χημεια.
Και εγω στο σχολειο με τη βαση περναγα σε αυτο το μαθημα.
Σκεφτομουν, τι σκατα θα μου χρειαστουν εμενα οι βασεις και τα οξεα, οι χημικες αντιδρασεις κλπ
Διαβαζα ισα να περναω.
Που να'ξερα!!!
Οταν εχουν εφαρμογη στην πραξη και σου αρεσει, τα μαθαινεις στο πι και φι
-------------------------
Ξερεις ποσα λιτρα ειναι το νερο καθαρα?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 14-09-11 στις 21:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries