Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-09-11, 22:07
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή Κατα τυχη....ενυδρειο.

Καλησπερα σε ολους. Ειχα παει εχθες σε εναν οικογενειακο γνωστο και καθως ψαχναμε κατι στην αποθηκη του, ειδα οτι ειχε ενα ενυδρειο. Τον ρωτησα τι ειναι αυτο και μου ειπε πως το ειχε παρει περσυ, το ξεκινησε για λιγο αλλα τελικα λογω χρονου εδωσε τα ψαρια και το αφησε. Με τα πολλα ηθελε να μου το δωσει αφου καθοτανε και ετσι το πηρα. Ειναι ενα ενυδρειο της aquael, pearl λεει στο καπακι, το οποιο απο διαστασεις ειναι μηκος: 58-59 εκ. Πλατος: 23 εκ. και υψος 30 εκ. Βεβαια ειναι κυρτο στο μπροστινο μερος και οχι ισιο αρα δεν ειναι 40 μικτα λιτρα οπως βγαινει απο το αποτελεσμα αλλα κατι παραπανω? Ποσο ομως? Θα κοιταξω και το site της aquael να δω. Παντως γυρω στα 45-50 το κοβω μιας και ο θερμοστατης του ειναι 50w. Ακομα εχει φιλτρο στο καπακι με 3 μικρους καδους, θα ειναι αρκετο για τη βιολογια αν το ξεκινησω καποια στιγμη? Γενικα τετοιου ειδους φιλτρα ειναι καλα? Για φως εχει μια pl 15w η οποια αναβει αλλα θελει σιγουρα αλλαγη. Τωρα το εχω πλυνει με νερο καλα καλα, και υστερα το σκουπισα εξωτερικα τελειως και το εχω αφησει γεματο στο μπαλκονι να δω αν θα χασει αλλα δεν νομιζω, δεν βλεπω πουθενα φθορες και οι σιλικονες μια χαρα φαινονται.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 10 queries