Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 01-06-11, 11:30
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου Δελτα -που συνηθως τελευταια συμφωνουμε- υπο την δικη σου οπτικη γωνια και οι καρδιναλιοι θελουν 400 λιτρα
Μην μου τα μπερδευεις και βαζεις λογια που δεν ειπα στο στομα μου ή μαλλον στο πληκτρολογιο μου.
Δεν ειπα ποτε για 400 μινιμουμ στους καρδιναλιους.
Σε 400 λιτρα δεν τους εχω για να τους προσφερω τα μινιμουμ, γιατι ποτε δεν παω με το μινιμουμ αλλα για το καλυτερο που μπορω να προσφερω (πανω απο το μινιμουμ παντα), αλλα και για να δω συμπεριφορες που δεν βλεπεις σε μικρα ενυδρεια με μικρα κοπαδια.

Τα 300 μινιμουμ τα προτεινα για το οσκαρ (σε τελικο μεγεθος), ετσι ωστε να να κινειται στο ελαχιστο και να μην παθει αγκυλωση , αλλα και να μη χρειαζεται κουραστικα συχνες αλλαγες νερου για σωστες συνθηκες.
Για δυο ψαρια στο ενυδρειο, οπως ξερεις, παιζει σημαντικο ρολο ο χαρακτηρας των ψαριων και δεν μπορουμε να δωσουμε στανταρ μινιμουμ διαστασεις ασφαλειας.

Απο εκει και μετα οποιος θελει πραγματικα να προσφερει κατι καλυτερο απο το .... "μινιμουμ", στα ψαρια που αγαπαει και διατηρει, τους το δινει.

ΥΓ Δεν μιλαω για επιβιωση, αλλά για οσο πιο αξιοπρεπη διαβιωση γινεται.
Χομπιστες (και οχι τρομπιστες οπως γραφω στην υπογραφη μου) ειμαστε, και οχι πετσοπαδες.
Αν ξερεις να χειριζεσαι καταστασεις και σε 50 εκ επιζει το ψαρι. Το θελουμε αυτο?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 10 queries