Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 23-04-04, 22:31
Το avatar του χρήστη Fonamstel
Fonamstel Ο χρήστης Fonamstel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-02-2004
Περιοχή: Μεταξύ Σίνδου και Περαίας
Μηνύματα: 513
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Fonamstel
Προεπιλογή

1. Μέχρι στιγμής, ναι μόνο ένα - αλλά όχι στο σαλόνι σαν διακοσμητικό... Είναι στο "δωμάτιο εργασίας" γιατί τα ψάρια με ηρεμούν όταν "πήζει" το μυαλό μου. Και για να έχουν τα ψάρια περισσότερη ησυχία

2. Ναι, υπάρχει ένα μικρό ακόμα για καραντίνα κλπ.

3. Καλά θα ήταν, αλλά είμαι ακόμα πολύ νέος (και πολύ φτωχός...) για κάτι τέτοιο

4 και 5. Μέχρι να μάθω μερικά πράγματα μου αρκεί. Αλλά, δεν μπορώ να δώ το ενυδρείο σαν "διακοσμητικό"... Εντάξει, δεν είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά ένας σκύλος η ένας παπαγάλος η μια γάτα στο σπίτι, δεν νομίζω οτι μπορούν να θεωρηθούν "διακοσμητικά". Το ίδιο και με τα ψάρια. Τα βλέπω περισσότερο σαν "ζώα συντροφιάς". Τώρα, το αν θα έχω "μερικα ομορφα κοινα ψαρια" η "σπανια ή περιεργα ειδη", εξαρτάται από το περιβάλλον που μπορώ να τους προσφέρω. Αν μπορέσω να "δημιουργήσω" τις συνθήκες ζωής που χρειάζονται κάποια (κατ' εμέ) εντυπωσιακά ψάρια, ΟΚ. Αν όχι, θα "περιοριστώ" στα "μερικα ομορφα κοινα ψαρια". Αλλά τελικά, καθετί ζωντανό, είναι και όμορφο (πάλι κατ' εμέ). Τώρα, αν κάποια ψάρια είναι "ομορφότερα" από κάποια άλλα, το θεωρώ δευτερεύον. Σημασία για μένα έχει να έχω ψάρια στα οποία να μπορώ να προσφέρω "ψαρίσιες" συνθήκες ζωής.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01708 seconds with 10 queries