Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 20-09-10, 21:58   #1
ΝΕΟΣ ΣΕ ΟΛΑ
SAMBA1981
Guest
Μηνύματα: n/a

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
SAMBA1981 20-09-10, 21:58
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Για σε όλους και χαίρομαι που μπήκα και εγώ στην παρέα σας και επιτέλους πραγματοποίησα ένα παιδικό μου Όνειρο .
Πήρα το πρώτο μου ενυδρείο επιτέλους .
Το ενυδρείο μου είναι ένα 350 λίτρων χθες έκανα μια μέτρηση και έχω ph περίπου στο 7 .
Το ενυδρείο ήταν στρωμένο από πριν (το πήρα μεταχειρισμένο και στην κατοχή μου το έχω περίπου 1 μήνα ).
Τώρα , από το άτομο που το πήρα μου είπε ότι έχει καλά υλικά , το φίλτρο είναι EHEIM ecco , για όσους ξέρουν J , έχει φίλτρο βυθού χοντρό χαλίκι και τις ανάλογες λάμπες και θερμοστάτη .
Τα ψαριά που έχω μέσα εδώ και κάνα μήνα είναι :
Ένα μεγάλο θηλυκό αγγελόψαρο περίπου 10 cm (και λέω θηλυκό γιατί από αυτά που διάβασα εκεί κατέληξα , το οποίο μάλιστα ψάχνει αρσενικό μάλλον ), 4 μικρά αγγελόψαρα 2-3 cm , 4 red eye tetra , 4 Gourami οι 2 Golden Gourami , 4 γλείφτες , 3 silver shark ( αν το λέω σωστά ) , 4 neon terta ( από τα 15 που αγόρασα ) , 3 Botia macracanthus ( 2 μεγάλους 13 cm περίπου και έναν 3-4 cm) , 1 black πλακοστομο καρχαριακι , 2 silver dolar , 6 χήρες (2 μαυρες , 2 μοβ , 2 ροζ ) , ένα γατόψαρο 6-7 cm tigre και 5-6 διαφανές βαμμένα (μετά έμαθα ότι τα βάφουν και δεν θα ξαναπάρω!!!!! ). Ακόμα έχω 4-5 διακοσμητικά για φωλιές και 2 ζωντανά φυτά και ένα πλαστικό .
Το μόνο που ζητάω είναι η γνώμη σας και τι μπορώ να κάνω για να γίνει καλύτερο ή εάν έχω κάνει υπερβολές .
-------------------------
και το κυριότερο που ξέχασα είναι να πω ευχαριστώ .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SAMBA1981 : 20-09-10 στις 21:58. Αιτία: Automerged Doublepost
Εμφανίσεις: 2602
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01668 seconds with 11 queries