Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 01-04-10, 09:36   #1
Καλως σας σας βρηκα. Και δυο ερωτησεις
tzortzisj
Member
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος 01-04-10, 09:36
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημερα και απο εμενα και καλως σας βρηκα.Διαβαζοντας δυο μερες τωρα αυτα που γραφετε καταλαβα ποσο ασχετος ημουν (και ειμαι) για το ολο θεμα. Πολλες φορες σκεφτηκα να αγορασω ενα ενυδρειο αλλα τωρα θα το κανω γιατι παρολες τις δυσκολιες του μου φαινεται πολυ ενδιαφερον.
Αν θελετε μου απαντατε σε μια πρωτη απορια .Σκεφτομαι να παρω ενα ενυδρειο γυρω στα 100 λιτρα και σκεφτομαι να το στρωσω με την μεθοδο της αμμωνιας.Λετε οτι για την ευρεση της σωστης δοσολογιας κανουμε αυτο με τον κουβα των πεντε λιτρων.Αφου θελω να εχω 3-5 ml/lt γιατι να
μην ριχνω γυρω στα 25 ml αμμωνια καθε φορα και μετα να κανω μετρησεις.Η αν κανω αυτο με τον κουβα , πως το κανω; Εχω εκ των πρωτερων μεσα στο νερο το δεικτη και ταυτοχρονα ριχνω και αμμωνια
μεχρι να ερθει η επιθημητη μετρηση;Και κατι αλλο στο σπιτι εχω δυο νηπια που οπως καταλαβαινετε το πρωτο καιρο τουλαχιστον θα εχουν τισ μουτσουνες τους μονιμα κολλημενες στο γυαλι,λετε να αυτοκτονησουν μονομιας τα ψαρια;
Υ.Γ Στην δουλεια υπαρχειι ενα μεγαλο στρωμενο ενυδρειο .Αν παρω σκετο νερο μεσα απο αυτο (γιατι να καθαριζω φιλτρα στο γραφειο του διευθυντη δεν με βλεπω) μετραει ως μπολι για να επιταχυνθει η διαδικασια;
Ευχαριστω προκαταβολικα.
Εμφανίσεις: 2001
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries