Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 07-08-09, 18:05
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι τιποτα...απλα βαζεις τα ψαρια μαλακου και σκληρου νερου χωρια...το σαλιγκαρι θα προτεινα να το βαλεις στο 200αρι που θα αφησεις τα γκαπυ γιατι θα ειναι πιο καλα με σκληρο νερο....
εννοειται οτι τα μεγαλα ψαρια και τα σμηνοψαρα θα μπουν στο μεγαλο....και φυσικα οι κλοουν φευγουν γιατι θελουν κοπαδι και γινονται μεγαλα ψαρια.
τα γκαπι και ενα σαλιγκαρι ειναι το προβλημα με ανακουφησατε λιγο . μια αλλη ερωτηση τωρα στο ενυδρειο με τα γκαπι ποσο να ειναι το ph και ποσο η σκλιροτητα εχω διαβασει ph 5 -8.5 και σκληροτητα 5-25 gh καταλαβατε που εχω μποερδευτη το ιδιο βεβαια και με τα αλλα 2 ενυδρεια ιδικα αυτο με τα πολλα ψαρια τη τιμεσ πρεπει να κρατησω ??? διαβαζω για μονομαχο 6 -7,5 και σκλιροτητα μεχρι 25 gh δεν ειναι πολυ σκλιρο αυτο το νερο
-------------------------
διαβαζω επισεις τον ATLAS OF FRESHWATER AQUARIUM FISHES εκει λεει
betta ph 7 h (σκιροτητα ) 8
neon ph 6.8 h 8
cory ph 7.3 h 12
pleco ph 7 h 10
gyppies 7 h δε λεει
botia clown ph 7 h 8
ροδοστομοι ph 7 h 8
μιποσ μετραει τη σκλιροτητα με αλλη μοναδα μετρισης και οι τιμεσ του ph ειναι σωστες?? αλλα λεει το ιντερνετ αλλα ο ατλας
καταλαβατε τι εχω παθει . επισησ κατι αλλο αν βαλω τιρφη μεσα στο φιλτρο ιπαρχη περιπτοσι να πεσει πολυ το ph που να εχω προβλημα ??
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 07-08-09 στις 18:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02241 seconds with 10 queries