Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-06-08, 19:30
Το avatar του χρήστη satrianius
satrianius Ο χρήστης satrianius δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kill_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσα watt καιει ο controller?
Μήπως η μπαταρία του Controller τα παίζει στην προσπάθειά της να αποδώσει για να ανοίξει η ηλεκτροβάννα(η οποία συνδέεται στο πολύμπριζο του controller); Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε το ups δεν θα αντέξει για πολύ. Αλλιώς ο controller απο μόνος του δεν νομίζω να εχει ιδιαίτερη κατανάλωση, η μπαταρία όμως γιατί δεν αντέχει πάνω απο μερικά λεπτά? θα κάνω κι άλλες δοκιμές και βλέπουμε...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ. Χμμμ παρα ειμαι ψυχραιμος μου φαινομαι ..... Αν διαπιστωσω οτι και ο 2ος κοντρολερ που μαλιστα ακριβοπληρωσα ειναι ελατωματικος θα γινει &*%$#@
Θα πεταξω και στο 400αρι, μαλαουι και θα ησυχάσω (και εγω και η τσεπη μου...)
Ε δοκίμασε το και σύ και βλέπουμε. Θέλω να πιστεύω οτι υπάρχει λύση κι οτι είμαι λάθος. Ψάχνω όμως να δω που
-------------------------
Έχω καλά νέα. Μετά απο μερικές δοκιμές με διαφορετικού τύπου μπαταρίες "μούκατσε" μια όπου ο Controller δεν έσβησε!
Θέλει λοιπόν συχνό τσεκάρισμα και όχι απλά αυτό που λένε οι οδηγίες(στην Γερμανία δεν έχουν blackouts).

Το ιδανικό βέβαια θα ήταν στην περίπτωση που η μπαταρία τα έχει φτύσει και κοπεί το ρεύμα, μετά που θα ξανάρθει ο controller να τίθεται πάλι σε λειτουργία...Άν κάποιος γνωρίζει κάτι επ αυτού.....
__________________
Γιώργος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη satrianius : 21-06-08 στις 19:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01427 seconds with 10 queries