Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 06-12-07, 22:15
Το avatar του χρήστη nikitasp
nikitasp Ο χρήστης nikitasp δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 170
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikitasp
Προεπιλογή

απο λαμπες οτι και να ναι (εκτος απο χρωματιστες και λαμπες με πανω απο 12000 κελβιν) εισαι ενταξει (Τ5 σωστα?).το προβλημα ειναι οτι εχεις πολυ δυνατο φωτισμο και καθολου co2 το οποιο παει αναλογα με το φως, οσο ανεβαινει το ενα πρεπει να ανεβαινει και το αλλο. ξεκινα με μια diy κατασκευη το συντομοτερο. τωρα....αν βαλεις και διοξειδιο αν οντως το ph ειναι 5 θα πεσει και αλλο (αν και μου φαινεται απιστευτο με kh 4 να εχεις τοσο χαμηλο ph) αν θυμαμαι καλα μετρας με στικ....παρε υγρα τεστ καλυτερα κατι δεν μου κολλαει καλα!λιπασμα απειροελαχιστο flourish μερα παρα μερα τωρα στην αρχη (μετα θα σου πουνε τα φυτα σου) και καλιο απο 0,5 ml. διοξειδιο οπως και δηποτε πριν αρχισεις τα λιπασματα.
υγ
οι 54αρες Τ5 ειναι 120 ποντους λιγο μεγαλες για το ενυδρειο σου,μηπως εκανες λαθος?
υγ2
εχω απαντησει και στην αγγελια σου για τα φυτα. με κερατοφυλλο θα ριξεις και τα νιτρικα σου. ανεβασε και το φωτισμο αλλη μια ωρα, και 1-2 φορες την εβδομαδα σβηνε εντελως τα φωτα σαν προληψη για την αλγη που θα εμφανιστει αναποφευκτα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 10 queries