Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 26-05-07, 14:53
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lama0502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά!Έχω ενα ενυδρείο 60λίτρα,το οποίο κακώς ξεκίνησε χωρις φυσικά φυτα!!Τώρα θέλω να το κάνω!Έχω 3cm περίπου χρωματιστο χαλίκι,το ενυδρείο δουλεύει 4 μήνες!Θέλω να το κάνω πιο σκούρο το χρώμα στον πάτο!Μπορεί να γίνει η μετατροπή χωρίς να βγάλω ψάρια από το ενυδρείο?
Και αν ναι τι θα χρειαστώ εκτος απο το πρόσθετω χαλίκι που θέλω να βάλω για να αλλάξω το χρώμα του βυθού?
-------------------------
Εννοόντας μετατροπή,να βγάλω τα πλαστικά και να φυτέψω φυτά!!
Γεια σου φιλε μου.Καταρχην το χρωματιστο χαλικι που μαλλον θα ειναι και καπως χοντρουτσικο καλο θα ηταν να βγει απο το ενυδρειο τελειως και για να φυτεψεις φυτα να προτιμησεις καποιο ουδετερο χαλικι διαμετρου 0,5-2 χιλ.Καλο θα ειναι και καποιου ειδους υποστρωματος (οχι απαραιτητα).Επισης 3 εκ ειναι παρα πολυ λιγο για να φυτεψεις φυτα.6-7 τα θελει σιγουρα.Η διαδικασια αυτη για να γινει σε σενα δεν ειναι και τοσο δυσκολη καθως εχεις λιγα λιτρα.Οποτε βαζεις τα ψαρακια σου σε μια λεκανη(καινουρια και οχι αυτη που χρησιμοποιεις για να πλενεις κλπ) μαζι με το φιλτρο και νερο του ενυδρειου.Στην συνεχεια το αδειαζεις και αλλαζεις το χαλικι σου αφου πρωτα το ξεπλυνεις εννοειτε.Επειτα εισαι ετοιμος για να φυτεψεις.Αυτα απο μενα,καλη τυχη!
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 10 queries