Θέμα: Sos - Bba?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 08-05-06, 20:29
Το avatar του χρήστη waylander
waylander Ο χρήστης waylander δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2006
Περιοχή: Ν. ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗ
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonm
Aν μπορείς γράψε κάθε πότε έβαζες το excel(διπλή δόση ενοείς απο αυτή που γράφει φαντάζομε) γιατί μάλον σύντομα θα το χρησημοποιήσω και εγώ.
Μπορεί να είναι πολύ νωρίς αλλα είμαι στην 6η μέρα θεραπείας με protalon kai h bba αντι τουλάχιστον να μείνει στάσιμη έχει αυξηθεί.
Εγώ είχα γύρο στα 200λτ και το μπουκάλι έλεγε 1 καπάκι για κάθε 200λτ. έριχνα 2 καπάκια ημερησίως και παρατηρούσα να δω πότε ΒΒΑ θα άλλαζε χρώμα, να έπαιρνε αυτό το ροζ. Τελικά αυτή η διαφορά δεν φαίνεται τόσο πολύ αλλά φαίνεται. μόλις το πήρε αυτό το χρώμα άρχισα να ελαττώνω και την δόση 1 + 3/4 καπάκια, 1 +1/2 καπάκια ημερησίως. Η όλη διαδικασία πήρε περίπου 1 βδομάδα. έλειψα το Σαβ/κο και την δευτέρα πουφ!! NO BBA!!!

βέβαια όπως λέει και ο φίλος μας...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM
Στην δικιά μου περίπτωση η egeria ψιλοάντεξε αν και έχει αδυνατίσει πολύ! Η riccia όμως πήγε στον παράδεισο!


εμένα η egeria την βρήκα σαπισμένη στον βυθό σε βουναλάκι λες και απλά από-συναρμολογήθηκε ...πάντα χάνεις κάτι...

Εγώ πάντως είχα αυξημένα PO4 = 0,25 mg/lt όταν τελείωσα την θεραπεία / υπερ-δοσολογία παρόλο που έλεγε το μπουκάλι "NO PHOSPHATES", εκτός αν πάλι άρχισα να τα πολύ ταΐζω πάλι...
__________________
240 lt. υπό κατασκευή...
προορισμός ΔΙΣΚΟΙ !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02077 seconds with 10 queries