Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 09-03-06, 10:34
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

καλημέρα ....
Το νερό το έφτιαχνα έτσι όπως λές για πολύ καιρό αλλά πάλι είχα προβήματα .... τώρα τελευταια το φτιάχνω έτσι λόγο έλληψης χρόνου ...
Εγώ έβαλα αλάτι και στα 3 και περιμένω να δώ εξέλιξη .... ό,τι προκείψει θα ενημερωθείτε.... απλα μου την σπάει να φροντίζω τόσο τακτικά και τόσο σχολαστικά τους μονομάχους και παρόλα αυτά να υπάρχουν τα Χ προβλήματα .... ΚΑΤΙ φταίει στην όλη ιστορια ... αλλά ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω το τί αφού κανω ΟΛΑ όσα έχω αποκομίσει απο εδω ....
σας ακούω να λέτε πως κρατάτε μονομάχους για 1 - 1.5 χρόνια και εμένα το πολύ που να έχει κρατήσει μονομάχος σε ΚΑΛΗ κατάσταση είναι άντε 5-6 μήνες ... μετά αρχίζουν τα όσα προβλήματα ....

Τώρα αντιγράφω ό,τι γράφει το Akryflawina στο μπουκαλάκι ..... και πείτε μου γνώμες ......

-------------------------------------
Επεξεργασία : Κανονική δεξαμενή - 10ml ανά 100 λίτρα.
Δεξαμενή απομόνωσης χωρίς υπόστρωμα - μακροπρόθεσμο λουτρό 10 ml ανά 50 λίτρα, βραχυπρόθεσμο λουτρό 10ml ανά 10 λίτρα.

Προφύλαξη: 5 σταγόνες ανα 10 λίτρα νερού ανα 7 μέρες.
Σε κάθε νέο ενυδρίο πριν προστεθούν ψάρια 10 σταγόνες ανά 50 λίτρα.

-------------------------------------
το θέμα είναι πως φοβάμαι μήπως με την χρήση του σκοτώσει και τα βακτηρίδια του φίλτρου .... και εκτός αυτού με 2 σταγόνες που έριξα σε νερό (όχι σε ενυδρίο) το νερό έγινε κίτρινο ..... άρα με 5 σταγόνες στα 10 λίτρα που λέει για προφύλαξη ανα 7 μέρες το νερό θα είναι μόνιμα κίτρινο !
Φαντάζομαι θα χρειαστούν πάνω απο 5 - 6 μερικές αλλαγές νερού για να αποχρωματιστεί μετά τελείως το νερό ....
δέν είναι άχρωμο... δυστυχώς ...

Any ideas?
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη crazyio : 09-03-06 στις 10:37
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 10 queries