Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ζωοτεχνια 2011:προετοιμασιες, εθελοντες, ιδεες και υλικα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=48370)

bokostas 05-02-11 09:11

Κώστα κατά τις 7 με 8 θα γίνει το μάζεμα την Κυριακή.

Κι εγώ σήμερα θα έρθω προς το μεσημεράκι, θα φέρω και καφέ για την καφετιέρα.

Όποιος πάει πρώτος, ας ταΐσει ελαφρώς τους ξιφοφόρους/γκάπυ και τα σκαλάρια που από την πείνα την έχουν πέσει στα φυτά του paco.:D:D

Tα χρυσόψαρα, οι κιχλίδες κι ο μονομάχος δεν θέλουν τάϊσμα και για τους δίσκους να ρωτήσουμε τον Πρύτανη.

mikenuke 05-02-11 09:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 548900)
τι ώρα θα μπορέσουμε να πάρουμε τα πράγματα την Κυριακή ώστε να κανονίσω και το παρατημένο μου πρόγραμμα?

κατα τις 20:00

bokostas 05-02-11 11:52

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος μεγάλος θερμαντήρας (200 ή 300 watt) για σήμερα κι αύριο, τον χρειαζόμαστε επειγόντως για το ενυδρείο με τους δίσκους.
Ας τον φέρει κάποιος στο περίπτερο όσο το δυνατόν συντομότερα κι αύριο το βράδυ θα τον πάρει πίσω ή θα του τον πάμε εμείς, βοηθήστε, είναι μεγάλη ανάγκη.

Tolis 05-02-11 13:44

Συγχαρητηρια σε ολους οσους εργαστηκαν για αυτο το ωραιο αποτελεσμα! Εχει γινει θεσμος πλεον το σταντ του ΠΣΦΕ να ξεχωριζει μακραν!

Σπέσιαλ συγχαρητηριο απο μενα για οποιον-οποιους εστησαν το "λαθος" ενυδρειο!

bokostas 05-02-11 13:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Tolis (Μήνυμα 549010)
Σπέσιαλ συγχαρητηριο απο μενα για οποιον-οποιους εστησαν το "λαθος" ενυδρειο!

Το "λαθος" ενυδρειο στήθηκε από τον πλέον αρμόδιο στο θέμα :D:p:rolleyes:, τον Χαραμάδα, που όντως "ζωγράφισε", με αποτέλεσμα να ρωτούν όλοι πόσο κάνει.:mad::smt084

olga 05-02-11 14:08

Aν πουλουσαμε ενυδρεια,το ''λαθος'' θα ηταν απο την πρωτη μερα ''out of stock''...:D

zipo 05-02-11 15:04

Το λάθος έχει μέσα αληθινό ψάρι η είναι μόνο το...καρχαριάκι?

QS-Plan 05-02-11 15:13

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ για αύριο

Επειδή κάλλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν, για αύριο θα ψιλοέχουμε ένα θεματάκι.

12:00 η ώρα είναι η εκδήλωση που θα τελειώσει κατά τις 15:00, και κατά τις 20:00, θα αρχίσει το ξέστημα.

Αρκετοί που πήγανε πράγματα για το στήσιμο και θα είναι και στην παρουσίαση, δεν θα πάνε το μεσημέρι σπίτι τους και θα το πάνε σερί μέχρι το βράδυ.

Επειδή δεν μπορούν να μπούνε το μεσημέρι στην έκθεση λόγω της μιας και μοναδικής κάρτας πάρκιν που έχει ο κάθε εκθέτης, θα πρέπει να τρέχουν στα γύρω στενά και σοκάκια να βρούν πάρκιν, και έχοντας πάντα τον φόβο της κλήσης.

Έχω μιλήσει με την ασφάλεια της έκθεσης και μου είπαν ότι το μόνο που θέλουν είναι η λίστα με το ποιοί και με ποιον αριθμό κυκλοφορίας θα θελήσουν να έχουν το αυτοκίνητο μέσα στην έκθεση, στο περίπτερο 17, αύριο κατά τις 11μιση το πρωί. Την λίστα αυτή την δίνει η Διοίκηση στην ασφάλεια της ΔΕΘ.

Μιχάλη, ετοίμασε μια λίστα των πόσων ατόμων φέραμε πράγματα, με τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου τους και δώστην στην Διοίκηση να είμαστε χαλαροί για αύριο.

Θα σου στείλω με πμ, τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου μου.

georgis4 05-02-11 21:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 549026)
Το λάθος έχει μέσα αληθινό ψάρι η είναι μόνο το...καρχαριάκι?

Eνα φοβισμενο/κρυμμενο μονομαχο και 2-3 endler αφου ο κοσμος δεν εβλεπε ψαρι μεσα.:p

bokostas 06-02-11 07:12

Άντε, φτάσαμε με το καλό στην τελευταία μέρα της έκθεσης, όλοι σήμερα στο περίπτερό μας το αργότερο μέχρι τις 11:30, για να προλάβουμε και τις Βιοτοπικές Καταδύσεις.

maikl 06-02-11 07:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 549294)
Άντε, φτάσαμε με το καλό στην τελευταία μέρα της έκθεσης, όλοι σήμερα στο περίπτερό μας το αργότερο μέχρι τις 11:30, για να προλάβουμε και τις Βιοτοπικές Καταδύσεις.

Καμια ιδεα για παρκαρισμα(περαν του παρκιν της Αγγελακης) εχουμε?

bokostas 06-02-11 07:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 549295)
Καμια ιδεα για παρκαρισμα(περαν του παρκιν της Αγγελακης) εχουμε?

Πάνω στη Νέα Εγνατία, από το Συντριβάνι μέχρι το Παλέ, θα δεις εκατοντάδες παρκαρισμένα, η τροχαία κάνει τα στραβά μάτια για τις μέρες της έκθεσης.
Δοκιμασμένο 3 φορές και για πολλές ώρες, δεν γράφουν μεν, αν όμως γίνει η στραβή μη μου ζητάς τα ρέστα, εγώ μια ιδέα έριξα κι ευθύνη δεν παίρνω.:p

maikl 06-02-11 07:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 549297)
Πάνω στη Νέα Εγνατία, από το Συντριβάνι μέχρι το Παλέ, θα δεις εκατοντάδες παρκαρισμένα, η τροχαία κάνει τα στραβά μάτια για τις μέρες της έκθεσης.
Δοκιμασμένο 3 φορές και για πολλές ώρες, δεν γράφουν μεν, αν όμως γίνει η στραβή μη μου ζητάς τα ρέστα, εγώ μια ιδέα έριξα κι ευθύνη δεν παίρνω.:p

χαχχααχ και τις προαλλες ειπα να το βαλω γιατι σκεφτηκα το ιδιο πραγμα.(τελικα δεν..)Θελουμε και να γυρισουμε ...:D

Giannis_4 06-02-11 08:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 549298)
χαχχααχ και τις προαλλες ειπα να το βαλω γιατι σκεφτηκα το ιδιο πραγμα.(τελικα δεν..)Θελουμε και να γυρισουμε ...:D

Καλημερα σας!!!
Χθες παιδια επισκευτηκα το σταντ του ΠΣΦΕ και επαθα πλακα απο τα ενυδρεια που ειδα και ξερω οτι μιλαμε για ενυδρεια που στήθηκαν στο φτερο...

Μπραβο σε ολα τα παιδια που ανελαβαν την διοργάνωση!!!!:smt041

kotsokk 06-02-11 09:24

Κώστα,εγώ που θα είμαι πεζός μπορώ να πάεω την σακούλα μου

giannisaek 06-02-11 09:48

Μπορείς

olga 06-02-11 10:04

Yπαρχει καποιος που δεν εχει μεταφορικο μεσο και θελει να κατεβει απο ανατολικα? Κατα τις 11 παρα θα ξεκινησω απο Περαια,μου λεει αν θελει να περασω απο Καλαμαρια η να τον παρω πανω απο την Ν. Εγνατια για να παμε στην εκθεση.

georgis4 06-02-11 10:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 549316)
Yπαρχει καποιος που δεν εχει μεταφορικο μεσο και θελει να κατεβει απο ανατολικα? Κατα τις 11 παρα θα ξεκινησω απο Περαια,μου λεει αν θελει να περασω απο Καλαμαρια η να τον παρω πανω απο την Ν. Εγνατια για να παμε στην εκθεση.

Ελπιζω να μη σε πειραξει αν δεν βρεις καποιον που να θελει....οι λογοι ειναι γνωστοι.:D:p

olga 06-02-11 10:40

:smt110:smt110:smt110

Dimis 06-02-11 11:31

Μπραβο σας ρε παιδια! :smt041
Εχετε κανει απιστευτη δουλεια.
Ζηλευω παρα πολυ που δεν ειμαι εκει...

Κλεόβουλος 06-02-11 17:28

Θα σε περιμένουμε στην επόμενη :)

ΤΑΣΟΣ 06-02-11 22:15

Παιδια συγχαρητηρια. Για αλλη μια φορα γραψατε ιστορια. Βεβαια ηταν αναμενωμενο με τον Χαραμαδα συντονιστη :smt035 και τον Μποκωστα φυλακα φυτων :smt075. Ευχομαι στο επομενο στησιμο να ειμαι και εγω παρων.

Πάνος 06-02-11 22:22

ευτυχως καταφερα να σας δω απο κοντα. μπραβο και παλι σε ολους οσους κοπιασαν με οποιοδηποτε τροπο!

giannisaek 06-02-11 23:37

Που χάθηκες Τάσο;
-------------------------
Κάποιος κύριος ήρθε χθες με την σύζυγό του και είπαμε πολλά, αλλά έχασα το nick name του.
Αν θυμάμαι καλά το όνομά σου είναι Σταύρος, σου έδωσα το κινητό μου, αν μπορείς αύριο ας μου πάρεις τηλέφωνο ή ας επικοινωνήσεις μαζί μου για ότι χρειάζεσαι.

bokostas 07-02-11 08:15

Πόνεσα όταν ξεστήσαμε τα ενυδρεία χθες το βράδυ, ειδικά τα 2 φυτεμένα ήταν αμαρτία να τα χαλάσουμε, αλλά δε γινόταν αλλιώς, θέλαμε τα φυτά...:D:p

Ευτυχώς δεν είχαμε απώλειες, εκτός από τον δίσκο που δεν τα κατάφερε την πρώτη μέρα, αλλά γέννησε ένα γκάπυ και τρομάξαμε να μαζέψουμε τα μωρά.

Ένα τελευταίο κουράγιο θα χρειαστεί σήμερα το απόγευμα, για να φορτώσουμε τα ενυδρεία στο φορτηγό και να ρίξουμε τις γυψοσανίδες και τέλος.

Νίκο (nikosm1) αν μπορέσεις πέρνα από το περίπτερο οποιαδήποτε στιγμή σήμερα μέχρι τις 5:00 για να πάρεις το χαλίκι σου.

kingrim 07-02-11 11:35

δεν μπορεσα να ερθω στην εκθεση ουτε στο σεμιναριο και ηταν πολυ κριμα :(
αλλα δεν πειραζει γιατι νομιζω οτι στο στησιμο ηταν πιο ομορφα :)

mikenuke 07-02-11 11:56

Λοιπον αγαπητοι φιλοι, η εκθεση ελαβε τελος, και μενει το αχαρο εργο του πακεταρισματος των ενυδρειων.

Προτεινω να μαζευτουμε σημερα στις 17:00 η ωρα, στο περιπτερο 2, να βαλουμε σε παλετες τα ενυδρεια και τα υλικα που εχουν μεινει.
Να γκρεμισουμε τις γυψοσανιδες, και να τις βγαλουμε εξω, και αυριο το πρωι, θα ερθει ο μεταφορεας να της παει στην αποθηκη.

Λεω να φερω και χρωμα να βαψουμε τις βασεις κατω χαμηλα, γιατι εχουν κανει σκουριες.

Παρακαλω πολυ δηλωστε συμμετοχη, ο Bokostas να ξεκινησει παρουσιολογιο!

dizio 07-02-11 12:45

πωπωωωω, δε μπορεσα τελικα να ερθω, ήθελα έστω και για μια βολτίτσα, αλλα εξεταστικές βλέπετε... :( τωρα σε 2 χρόνια πάλι?

mikenuke 07-02-11 13:20

Λοιπον παιδια, σημερα κατα τις 17:00 το πολυ πεντε και μιση μαζευομαστε στο περιπτερο. για να βαλουμε στις παλετες τα ενυδρεια και τις βασεις. Γιατι στις 19:00 η ωρα θα ερθει το φορτηγο να φορτωσει.

Παπαδόπουλος Κώστας 07-02-11 13:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke (Μήνυμα 549704)
Λοιπον παιδια, σημερα κατα τις 17:00 το πολυ πεντε και μιση μαζευομαστε στο περιπτερο. για να βαλουμε στις παλετες τα ενυδρεια και τις βασεις. Γιατι στις 19:00 η ωρα θα ερθει το φορτηγο να φορτωσει.

Λίγο νωρίς είναι για μένα ......
Δεν ξέρω αν θα μπορέσω :(


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:02.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02802 seconds with 10 queries