Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 07-05-17, 18:33
Το avatar του χρήστη DEXFISH
DEXFISH Ο χρήστης DEXFISH δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 856
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasgnc Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και απο μένα , μετά την αποτυχημένη επιλογή ψαριών απο petshop (κοινώς ψαρόσουπα ) προσπαθώ να αφαιρέσω και να προσθέσω κατάλληλα ψάρια για το ενυδρείο μου.
Χαρακτηριστικά: 60x30x30 50lt καθαρά. Φίλτρο εσωτερικό 300lt/h και πρόσθεσα λίγο βιολογικό υλικό.
Προς το παρόν έχω 2 melanotainies praecox , 2 xiphophorous
και 1 Sahyadria denisonii , 1 σκαλάρι. Έχω βρει να δώσω το αγγελόψαρο (σε 100λιτρο ?) και το denisonii θα το δώσω πίσω.

Έχω παραγγείλει και 2 φυτά σχετικά εύκολα και απο βδομάδα θα ξεκινήσω και εγώ στην μαγεία του φυτεμένου κοινωνικού ενυδρείου .

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κρατήσω τις μελανοταινίες και τους ξιφοφόρους (που νομίζω θέλουν διαφορετική σκληρότητα από τις μελανοταινίες) προσθέτοντας τις αναλογίες για να είναι σωστά αποικιακά και αν μπορώ να προσθέσω ένα ζευγάρι
Mikrogeophagus Ramirezi και ένα ζευγάρι Dwarf Gourami
Κοιτάζοντας τις απαιτήσεις του κάθε ψαριού ταιριάζουν το θέμα είναι αν ταιριάζουν σαν συμπεριφορά.
Ευχαριστώ
ΔΕΝ γίνεται να κάνεις κοινωνικό ένα 50λιτρο ενυδρείο. Μπορείς να έχεις ένα είδος μικρόσωμου ψαριού.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573 Εδώ θα βρεις κάποιες προτάσεις. Το κακό είναι ότι έχεις πολλά είδη που κανένα δεν πάει με το άλλο και γι'αυτό δεν μπορείς να τα δώσεις εύκολα.
__________________
Σταύρος ο cheap-ης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries