Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 10-06-13, 18:19
Netrino Ο χρήστης Netrino δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-04-2013
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 300
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolaosbouk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρα θα τα πας.
Οταν ακουω για αναπληρωση στα 60 λιτρα με πιανουν τα γελια...
χρειαζεσαι 6 κιλα ΖΒ ή τραγανα απο την θαλασσα και 10 κιλα αραγωνιτη.
απο φωτισμο αν δεν βαλεις σκληρα κοραλλια θελεις 0,5βατ ανα λιτρο οποτε με 30βατ εισαι μια χαρα
σκιμμερ κρεμαστο θα παρεις - ξεκινανε απο 40ευρω- ειναι το μεγαλυτερο εξοδο σου.
φιλτρο για υλικα σου εδωσε?
αλατι για εβδομαδιαιες αλλαγες χρειαζεσαι αλλα μπορεις να παρεις και απο θαλασσα και να το αραιωνεις με ΑΟ.
Μια αντιστροφη οσμωση χρειαζεσαι αν δεν κανεις αλλαγες απο θαλλασα.
αυτα για αρχη και παλι μην μασας και καλώς ηρθες στο club!!
διαβασε και αυτα να καταλαβεις καποια πραγματα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15393
Ευχαριστώ για την ενθάρυνση και για τις πληροφορίες!ΖΒ θα πάρω εννοείται από τον καλό(πανε τα λεφτάκια μου),Αραγωνίτης είναι η άμμος???Αν ναι θάπάρω και από αυτό ζωντανό,αν θυμάμαι καλά από αυτά που έχω διαβάσει,το φωτιστικό δυστυχώς όπως είδα είναι 24w,οπότε με προβληματίζει λιγακι,αν και τα κοράλια δν με καίνε τόσο,πρότιμώ τις ανεμώνες(αν είναι αυτά τα φυτά τις θαλασσας δλδ)...δν μ έδωσε τπτ,την γυάλα την είχε για πέταμα...ένα φιλτράκι με ένα σφουγγάρι είχε μέσα,το οποίο πέταξα,κράτησα μόνο την αγνώστου προελέυσεως αντλία του,την οποία μ βγήκε ο...να την καθαρίσω,όπως και την γυάλα δλδ..Νέρό ΑΟ,που έχω κιόλας σίγουρα!!σκίμμερ μπορείς να μ δώσεις μία ιδέα?για φίλτρο φωσφορο και ανθρακα ξέρω που να κοιτάξω και τι να πάρω..!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries