Θέμα: ερωτηση
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 07-02-13, 14:08
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιναι λαθος αυτη η αντιληψη που εχει διαμορφοθει για τους μονομαχους αν ψαξετε καλα το προφιλ του θα δειτε στις περισοτερες περιπτωσεις ειναι το θυμα κ οχι ο θυτης.. Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι μονος του αρκει να πληρουντε καποιες πρυποθεσεις.. Διαβαστε εδω κ θα καταλαβετε http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=27618.. Το οτι καταληγουν πολλοι να τους απομωμονονουν ειναι πολυ απλα η ευκολη λυση.. Εγω εχω τον μονομαχο μου μαζι με 10 καρδιναλιους κανενας δεν πειραζει κανεναν ειναι ολα ηρεμα κ αρμονικα αλλα εχω κρυψονες φυτα ξυλα να ξεκουραζοντε κ τα 2 ειδη.. Επεισης μην φοβασαι τον ανσιστρους απο τον μονομαχο, τον μονομαχο να φοβασαι απο τον ανσιστρους γινετε ο διλπος του μονομαχου κ μπορει να παιχτει τιποτα οσο κ ηρεμους κ αν τους λενε τους "γλυφτες"..
1) μαλλον εσυ θα πρεπει να ξαναδιαβασεις αυτο που λινκαρες!
2) κανεις σοβαρος ανθρωπος πια δε τους λεει γλειφτες
3) κανεις δε τους λεει ηρεμους
4) οι μονομαχοι μονοι τους εκτος κι αν εχεις πολυ πολυ μεγαλο ενυδρειο (μεγαλο εννοουμε για να κρατησεις 1-2 μικρα ψαρια μεγεθους μονομαχου).

Τωρα θα τελειωσω λεγοντας αυτο που ειπα και πριν. Ο καθενας εχει τη γνωμη του. Εχω δει 1 μονομαχο να τσακιζει οτι μπαινει μεσα στο ενυδρειο του. Εχω δει 2 αρσενικους να ζουν μαζι κι ας απλακωθηκαν λιγο στην αρχη. Εχγ δει ζευγαρια να ζουν και να αναπαραγωνται και αλλα να μην αντεχει το θυληκο. Προσωπικα πειραμστα με ζωες δεν κανω οποτε για μενα, μονομαχοι μονοι τους
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01442 seconds with 11 queries