Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 31-10-08, 17:34
Το avatar του χρήστη mafia
mafia Ο χρήστης mafia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτη
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lmaikl Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δε γραφεις δοσολογια λιπασματων θα σε συμβουλευα αρχικα να τα σταματησεις για καποιο διαστημα-αλλωστε τα φυτα που εχεις δεν ειναι απαιτητικα-και παρατηρωντας τα να πρατεις(παντα με τσιγγουνια στις δοσολογιες σου).

Βάζω όσο λένε οι οδηγίες 10ml ανά 100 λίτρα ανά εβδομάδα. Εγώ για να καταλάβεις βάζω σε κάθε αλλαγή νερού 5ml

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
πρόταση μου να ανάβεις και τις δυο λάμπες μαζί και όχι σπαστά.

Πληροφοριακά ποιος ο λόγος ?? δεν είναι πολύ απότομο και οι δυο μαζί ????

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mao Εμφάνιση μηνυμάτων
επισης πρεπει να μετρησεις no3,fe,po4 ,για να ξερεις που βρισκεσε περιπου απο λιπανση.τρυπες στα φυλλα δειχνουν ισως ελλειψη καλιου.
Δεν ξέρω ρε γαμωτο είναι οι οδηγίες στα γερμανικά κ δεν καταλαβαίνω. Τα μετέφρασα μέσο ιντερνέτ αλλά και πάλι δεν έβγαλα άκρη

τη δευτερη λαμπα την εβαλες προσφατα εσυ, η' την ειχε απο την αρχη;αν ειναι σχετικα προσφατη ισως για αυτο σου δινει λιγο πρασινη αλγη στο τζαμι.
Τη δεύτερη λάμπα την έβαλα εδώ και ένα μήνα περίπου και από τότε φούντωσε πιο πολύ η άλγη. Όσα φυτά μου ξεράθηκαν ήταν πριν βάλω τη λάμπα και το εξωτερικό φίλτρο.

εδω ειναι οδηγος ασθενειας φυτων.αν δεν το εχεις ηδη δει.
http://www.aquatek.gr/plantdiseasegr.html
Ναι το έχω δει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Aχ φιλε μου μαφιοζε, ειλικρινα λυπαμαι που ολα σου πανε τοσο στραβα αλλα το χομπυ..........
Thanks και πάλι φίλε μου για τι βοήθεια. Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί μ’αρεσει και είναι κρίμα. Από γρασίδι τι προτείνεις για να γεμίσω το ενυδρείο όπως αυτό που έβαλα στο πρώτο ποστ εδώ του αμανο ???

THANKS σε ολους
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01658 seconds with 11 queries