Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 10-05-14, 14:45
Το avatar του χρήστη Michalis...
Michalis... Ο χρήστης Michalis... δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Όχι Σπύρο, δεν είδα ποτέ να "απαγορεύουν" το σωστό σε συμβατότητες ενυδρείο και θα ήταν χαζό για όποιον έλεγε κάτι τέτοιο. Το να προτείνουν βιοτοπικό στη θέση του κοινωνικού το έχω δει αλλά δεν μιλάω γι΄αυτό και δεν με χαλάει σαν πρόταση γιατί όσοι το προτείνουν έχουν δίκιο.

Αυτό που σχολιάζω είναι όταν προτείνουν κοινωνικό ενυδρείο αλλά από μια μόνο ήπειρο...
Και για να πω για ακόμαμια φορά την απορία μου : αν ακολουθήσει κανεις όλα όσα γράφεις και εσύ εδώ γιατί θα πρέπει να υπάρχει γεωγραφικός προσδιορισμός?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
το "από την ιδια ηπειρο" επισης περαν του ότι είναι πολύ γενικο...είναι και πολύ λαθος. εδώ μια κιχλιδα που ζει στη φυτεμενη ακρη της λιμνης μπορει να μην εχει δει ποτε μια άλλη κιχλιδα που ζει στα ανοιχτα της ιδιας λιμνης..ποσο μαλλον θα αγνοει το ψαρι που ζει στο παραπανω ποταμι μολις 1 χιλιομετρο μακρυα και μαλιστα σε εντελως διαφορετικες παραμέτρους νερου.

βαλε ψαρια που ζουν σε ομοιες παραμέτρους νερους και με κοινες συνήθειες διατροφης και διαβιωσης και δε θα εχεις κανενα πρόβλημα κι ας είναι κι από τον Αρη.
μονο αν μιλαμε για βιοτοπικη προσεγγιση παιζει ρολο η γεωγραφικη προελευση των συγκατοικων..
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 10-05-14 στις 14:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01823 seconds with 11 queries