Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 03-11-17, 22:13
manos2864 Ο χρήστης manos2864 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2017
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Irakles Εμφάνιση μηνυμάτων
για αρχη μπορεις να το βαλεια καπου ωστε να μπορεις να ανοιγεις το καπακι του ενυδρειου... γιατι εκει που λες δεν μπαινει με καμια δυναμη... πως θα σηκωσεις το καπακι που θελει αρκερο χώρο???

ψαρια υπαρχουν για να μπουν σε αυτα τα λιτρα και μιας και εισαι και νεος στο χόμπι θα μπορουσες να αρχίσεις με αφρικη και νανο κιχλιδες ή νανοκιχλιδα Αμερικής.... απο αυτα που εχει το ενυδρείο ισως να χρειαστείς ενα εξωτερικο φίλτρο πάντα για καλυτερη βιολογια και φιλτρανση...

λυσε πρωτα το πρόβλημα με το υψος για να κανουμε αργα και σταθερά βήματα...

και αναλογα τι θα σου αρασει θα φτιαξουμε διακοσμο και θα δουμε οτι αλλο χρειάζεσαι!!!
Σε ευχαριστω φιλε μου για την βοηθεια. Τελικα θα βγαζω το ραφι για να εχω χωρο καθε φορα που θα κανω συντηρηση. Αν ειναι απαραιτητο για τα ψαρια μπορεις να μου δειξεις καποιο φιλτρο απο το ιδιο site αν ειναι δυνατον για να μου ερθουν μαζι; Μην παρω κατι απο μονος μου και ειναι χαλια. Οσο πιο οικονομικο γινεται επειδη δεν εχω μεγαλο budget.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες κι από 'μένα!
Για το ενυδρείο που σου προτάθηκε πιο πάνω έχεις πολλές επιλογές σε ψάρια.
Μια ιδέα μπορείς να πάρεις εδώ http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573
Ωστόσο επειδή απ' όσο κατάλαβα το ενυδρείο θα μπει σε κάποια ραφιέρα
πρέπει, το ράφι που θα έχει στα 3εκ. από πάνω, να μπορείς να το αφαιρείς για να κάνεις τις απαραίτητες εργασίες, να ταίζεις κλπ.
Μην αγοράσεις τίποτα πριν συζητήσεις εδώ όλες τις απορίες σου
Χιλια ευχαριστω φιλε μου. Αυτο θα κανω με το ραφι. Οσο αφορα το συνδεσμο που μου εδωσες θα το κοιταξω για να ειμαι ενημερος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos2864 : 03-11-17 στις 22:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries