Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 22-02-14, 03:00
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Χαχαχα...Δικιο εχεις... μονο μαλακο νερο σκεφτομαι, για να ξεκαθαριζουμε...

Για τα white το ειπα σε φαση: ᾽᾽δεν εβαζα καλυτερα λιγη αμμο και λιγες πετρες, χωρις επεξεργασια νερου και white cloud minnow''... να το ειχα σκεφτει δηλαδη πριν το στησω για blackwater. Τωρα εννοειται δεν ταιριαζουν...

Και ο μονομαχος, espei που εχουν γραφτει, ταιριαζουν με το στησιμο και νερο που θα εχω.

και οι κιχλιδες, καλα προταθηκαν μιας και ειναι για μαλακο και σκουρο νερο... Δεν με νοιαζει να μου πουν μονο κοπαδοψαρα..

Παω να δω για τα cherry barbs και για τα gourami, αν εχουν καμια σχεση με το στησιμο που εχω κανει..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παω να δω για τα cherry barbs και για τα gourami, αν εχουν καμια σχεση με το στησιμο που εχω κανει..
Τα cherry με βαση αυτα που λεει ο Γιωργος εδω κανουν για το ενυδρειο μου αν και πρεπει και κατι να γινει με φυτα..

- ''Το μεγάλο εύρος του ph και της gh που δίνονται μας υποδεικνύουν τη μεγάλη προσαρμοστικότητα τους. Οι ιδανικές παράμετροι που υπάρχουν στη φύση είναι μαλακό και ελαφρά όξινο νερό.''

- Προτεινόμενο στήσιμο ενυδρείου: Προτείνεται ένα φυτεμένο ενυδρείο με πολλές σκιές και με σκουρόχρωμο βυθό. Αν δεν υπάρχουν πολλά φυτά χάνουν τον έντονο χρωματισμό τους. Αν θέλουμε να φτιάξουμε ένα ενυδρείο βιοτοπικής προσέγγισης θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ξύλα και άμμο για βυθό όπως επίσης και ξερά φύλα από οξιά, πλάτανο η almond leaves που θα δώσουν μια πολύ φυσική εικόνα. Η χρήση τύρφης στο φίλτρο θα ήταν μια καλή προσθήκη καθώς εκτός από το εφέ του blackwater θα μαλακώσει και το νερό. Ο φωτισμός θα πρέπει να είναι χαμηλός. Αξίζει να στήσουμε ένα τέτοιο ενυδρείο για τα πανέμορφα ψαράκια και θα μας αποζημιώσουν με τα καλύτερα χρώματα και συμπεριφορές. Καλό επίσης είναι να έχουμε χαμηλή ροή στο ενυδρείο.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 22-02-14 στις 03:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01597 seconds with 11 queries