Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 13-02-11, 16:52
Το avatar του χρήστη karrot
karrot Ο χρήστης karrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2010
Περιοχή: Ίλιον
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
μη κανεις το λαθος και ξεκινισεις με αγρια ψαρια ενω δε ξερεις καν αυτα τα ψαρια
θα κλαις και τα ψαρια και τα λευτα που εδωσες και ειναι πολλα 200 το κομματι φτηνα φτηνα + α\ο +++++++
περίπου(βέβαια το περίπου έχει μεγάλη διαφορά από την πραγματικότητα) το τι χρειάζεται ένας δίσκος το ξέρω όπως επίσης και πόσο κάνει ένας άγριος δίσκος (αν και προσωπικά δεν με ενδιαφαίρουν τόσο τα χρήματα όταν εξαιτίας αμέλειας δικής μου πεθάνει το ψάρι ).Επίσης θα τονίσω ότι άμα ξεκινήσεις με δίσκους ή με άγριους θα ξεκινήσεις ή με εκτροφής μιας και άμα ξεκινήσεις με εκτροφής μετά θα πρέπει να κάνεις απολύμανση(λόγο ασθενειών και για τον ίδιο λόγο που δεν βάζουμε και εκτροφής με άγριους μαζί) στη γυάλα για να βάλεις άγριους και είναι μια διαδικασία
αλλά ξανατονίζω στο θέμα αυτό θέλω να συζητήσουμε το ηθικό του να διατηρείς ένα άγριο είδος.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
δε καταλαβαινω το λογο να παρεις αγρια ψαρια εχει εκτροφης που βγαζουν αγρια χρωματα
αλενκερ τεφε σανταρεμ
και θα ειναι και ποιο καλοι μορφολογικα μικρα ματια στρωγκυλοι χωρις καρουμπαλα και αρκετα φτηνοτεροι 25-30 ευρο και σε 500 λιτρα βαζεισ μια 10 ρια απο μικρα τα μεγαλονεις εσυ και θα γινουν και κουταβια

ενω τα αγρια αστο θα το μετανιωσεις ιδικα στην αρχη με το παραμικρο θα κοπανιουντε στα τζαμια για πλακα
και όμως πάρα πολύ προτιμάνε για τους δικούς τους λόγους τους άγριους...πχ γλώσσα του σώματος,φυσική ομορφιά και άλλα.

θα διαφωνήσω όμως και μαζί σου σε αυτό που λες με τα μικρά μάτια και με το πιο ωραίο σχήμα μιας και το θεωρώ λίγο ματαιόδοξο να επιζητάμε το τέλειο ψάρι οι άνθρωποι .Μιας και το τέλειο ψάρι το βγάζει μόνο η φύση και όχι ο άνθρωπος.Αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι το πως το βλέπω εγώ(μικρά μάτια,τέλειο σχήμα) αλλά το πως είναι το ίδιο το ψάρι και αισθάνεται

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη karrot : 13-02-11 στις 16:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries