Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 06-02-07, 23:08
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά γιατί το κουράζετε τόσο πολύ με «φιλοσοφικές» σκέψεις κλπ.
Όλοι ξέρουμε τι εστί το ζώο άνθρωπος. Τι δηλαδή τώρα ψάχνεται δικαιολογίες για να συνεχίσετε να ασχολείστε (ή να ξεκινήσετε) με το χόμπι?
Το έχω πει και άλλες φορές, το χόμπι μας δεν είναι και το «ηθικότερο», οπότε αποφασίστε χωρίς δικαιολογίες…. τόσο απλά!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα τη γνωμη μου τα ψαρια ειναι μηχανες επιβιωσης που ψαχνουν να φανε, να μη φαγωθουν, και να αναπαραχθουν - αυτο που ψαχνουν λοιπον, στο ενυδρειο τους παρεχεται μια χαρα. Και πανω σε αυτη τη βαση, υποστηριζω και πως δεν με ενοχλει να πιανονται αγρια ψαρια για να μπαινει νεο αιμα και να κρατιεται και η φυσικη μορφη.
Ok αγαπητοί mods. αφού ο άνθρωπος είναι αυτό που είναι.... και τα ψάρια είναι απλές μηχανές επιβίωσης.... τότε να ξεχάσουμε όσα λέτε καθημερινά και να πειραματιστούμε με την αντοχή των ψαριών στην αμμωνία... στη συγκατοίκηση... στις αρρώστιες... να κάνουμε και μια τηγανιά από μαλάουι να δούμε τι γεύονται οι ντόπιοι στην Αφρική...

Υπάρχει πάντα και η μέση λύση.... και με εξαίρεση αυτό που είπε ο Τόλης για τις μηχανές επιβίωσης με κάλυψε σχετικά η απάντησή του στο ποστ μου. Αλλά μην απλοποιείτε τόσο τα πράγματα όταν σας βολεύει.... και από την άλλη κατεβάζετε από τον γάιδαρο όποιον τολμήσει να βάλει δυο κλόουν σε 80 λίτρα, επειδή σε 5 χρόνια θα φτάσουν τα 12 εκατοστά...και πάνω στην δεκαετία τα 20....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries