Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 10-11-11, 10:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σωστα ολα αυτα που λετε αλλα: (και διορθωστε με αν κανω καπου λαθος)

εχω δει βιντεακια και εχω διαβασει για το περιβαλλον του μονομαχου και βιντεακια με τα ψαρια ελευθερα στη φυση να ζουνε οντως σε λακουβες νερου σε οριζωνες κλπ.εχω την εντυπωση οτι το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα του νερου στην οποια ζουνε αλλα η ποιοτηταστα ελευθερα ψαρια εστω και σε τοσο μικρες ποσοτητες νερου η φυση βρισκει τροπους να ανανεωνει το νερο και μεσα και απο αλλες φυσικες διαδικασιες το νερο που ζει το ψαρι να ειναι καθαρο.η τουλαχιστον ανεκτο απτο ψαρι,αλλιως δε θα ζουσε εκει.μην ξεχναμε ομως και οτι ειναι αλλα τα ελευθερα αγρια ψαρια και αλλα αυτα που εχουμε οι περισσοτεροι απο εμας στο χομπυ.

αυτο το λεω σε απαντηση οσων προαναφερατε για τα μεγεθη των ενυδρειων.δε νομιζω οτι παιζει ρολο για τα ψαρια που εχουμε εμεις στο χομπυ το βαθος η ο ογκος του νερου αυτα καθ'αυτα,παρα μονο το θεμα που αναφερατε στην φυλαξη των αυγων απτο ψαρι κλπ.τα πανω κατω δλδ στο μαζεμα των αυγων που το κουραζουνε κλπ,και περα απο αυτο οι συνθηκες που εχουμε στο ενυδρειο,(παραμετροι,θερμοκρασια,ροη κλπ). με βαση αυτα νομιζω οτι για τα συγκεκριμενα ψαρια τα 20 λιτρα ενυδρειο ειναι ιδανικα.θα ελεγα και τα 10 με την προυποθεση οτι εχουμε ιδανικες συνθηκες.
με αυτο δεν εννοω οτι οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα,λεω αυτο που νομιζω οτι ειναι ιδανικο, αλλα και οτι και στα περισσοτερα λιτρα δεν θα εχουνε προβλημα,αν προσεξουμε καποια πραγματα.

οσον αφορα στο ανεκδοτο του πνιγμου,ολα τα κουφα μπορουνε να "σταθουνε" υπο συγκεκριμενες προυποθεσεις.ειμαι σιγουρος ομως οτι αυτος που κυκλοφορησε τη φημη πρωτος δεν ειχε στο μυαλο του ολα αυτα που (σωστα) ειπατε εδω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01391 seconds with 11 queries