Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 20-10-12, 21:16
Το avatar του χρήστη danny
danny Ο χρήστης danny δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2012
Περιοχή: -
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Danny ότι σου λέω στο λέω εντελώς φιλικά (για αποφυγή παρεξήγησης) και πάντα σαν αρχάριος. Επειδή την έχω πατήσει και εγώ με εσωτερικά φίλτρα που λένε για τάδε λίτρα, πρόσεξε το φίλτρο σου και την ικανότητά του. Εγώ έβαλα σε ένα 60άρι το Fluval U2, το οποίο είχε 400λίτρα/ώρα κυκλοφορία και η απόδοσή του ήταν.... για κλωτσιές !!! Το δικό σου έχει 700λίτρα/ώρα αλλά το έχεις σε μεγαλύτερο ενυδρείο . Η αναλογία η δική μου ήταν περίπου 6-7 φορές το νερό μου την ώρα και η δική σου είναι 5-6. Όλα αυτά φυσικά σύμφωνα με την ονομαστική ισχύ. Η πραγματική διαφέρει μακράν.... Το σημαντικότερο όμως πρόβλημα ήταν ότι η ποσότητα βιολογικού υλικού που μπορούσε να δεχτεί ήταν απειροελάχιστη!!!!! Έχε το νου σου . Μόλις πάρεις τα τεστάκια σου, κάνε άμεσα μετρήσεις και μετά κοίτα για να αυξήσεις τα ψαράκια σου .
κανένα πρόβλημα - ευχαριστώ πολύ

άλλωστε για αυτο γράφτηκα και εδώ για να μαθαίνω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη η προσπαθεια,αλλα εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης

καταρχην βγαλε το καραβι.οσο "ωραιο" και να φαινεται δεν ναυαγησε στο ενυδρειο σουτο πλεκοειδες θελει ξυλα αφου χρειαζεται τη λιγνινη τους και αλλες ουσιες,και μαλακο νερο.
το σκαλαρι επισης μαλακο νερο και ομαδα.
για τα αλλα στα ειπανε ηδη οτι ειναι ασυμβατα με τα υπολοιπα.

βγαλε τα ψευτικα φυτα και βαλε αληθινα.δεν χρειαζεται να αγορασεις,μπορεις να βρεις απο εδω μεσα στις αγγελιες κλαδεματα,πολυ φτηνοτερα απτα μαγαζια η και δωρεαν.

προμηθευσου με τεστ μολις μπορεσεις.χωρις τεστ "χανεις" το μισο χομπικαι κυριοτερα δεν ξερεις τι γινεται στο νερο.

ριξε μια ματια και εδω να παρεις ιδεες για ψαροσυνθεση.

επισης το λευκο χαλικι εγω θα το αντικαθιστουσα με χαλαζιακη αμμο.
πολύ χρησιμες οι συμβουλές σου οι οποίες θα πάνε προς υλοποίηση

κυριως με τα ψάρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη danny : 20-10-12 στις 21:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries