Θέμα: tropheus ikola
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 25-02-09, 20:03
Το avatar του χρήστη aris2
aris2 Ο χρήστης aris2 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-11-2008
Περιοχή: χανια
Μηνύματα: 224
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην aris2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
-"10-20 ψαρια" το 10 απο το 20 εχει μεγαλη διαφορα, για να ξεκιναμε απο τα πιο σημαντικα, σε ενυδρειο το λιγοτερο 300 λιτρα, μπορεις να βαλεις το πολυ 12 ψαρια.
-Ποσα αρσενικα και ποσα θυληκα, 1 προς 3 ειναι καλη αναλογια θα ελεγα αλλα δεν θα εχεις την πολυτελεια να το επιλεξεις καθοτι δεν ξεχωριζουν τα μεν απο τα δε.
-ενα ενυδρειο σαν αυτο της εκθεσης ειναι ενας καλος οδηγος για να στησεις το δικο σου.
-ιδανικο μερος για πετρες ειναι τα ρυακια οπως αυτο στη θερμη στη θεσσαλονικη που καταληγει στο φραγμα, οι πετρες μοιαζουν με αυτες που εχει στις λιμνες των ψαριων αυτων.
-δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ασβεστολιθικες αλλα και να ειναι δεν σε ενοχλει.
-Μαζι με τα τροφεους, θα μπορουσες να βαλεις ενα ειδος απο αυτα που ζει σε σαλιγκαρια, συμφωνα με αυτα που μου ειπε και ο Αd Konings, σε συζητηση στην εκθεση.
-τα φυτα που μπορεις να βαλεις ειναι βαλισνεριες κερατοφυλλο και καμια ανουμπια ισως.
-Τα φιλτρα που λες φαινονται ικανοποιητικα για 300λιτρα.
οκ.1)οι πετρες λοιπων πρεπει να ειναι στρογυλεμενες γιατι εγω ειμαι απο χανια και δυσκολο να ερθω θεσσαλονικη για μαζεμμα.2)3αρσενικα 9 θυληκα αν σου κατσουν.3)αμμο απο θαλλασα με καλο ξεπλυμα και βρασιμο ειναι οκ.4)ποιο ειδος ζει σε σαλιγγαρια και ποσα ψαρια μπορω?(μαλλων ενα ζευγαρι)5)μπορεις αν ειναι ευκολο και δεν σε ταλεπωρο να μου πεις τις επισημες ονομασιες τον φυτων για να τα παραγγειλο-ζητησω.α ειναι ευκολα στο να τα βρω?και αν ξερουμε και καμμια τιμουλα? σας επριξα το καταλαβενω.ευχαριστω
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02422 seconds with 11 queries