Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 13-12-15, 16:06
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι κι εγω νεος ατμιστης μιας βδομαδας μονο. Σε αλλο σαιτ μου δωσαν κ μενα συμβουλες αλλα τελικα πηρα το alterego a7 και ο αδελφός μου το eleaf 30watt , εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το a7 ( τρελο ντουμανι ) κι εχω παρει ενα υγρο forest mix 9mg/ml λέει, βλεπω ομως κ λετε για 1.8 νικοτινη μηπως εχω παρει πολυ δυνατό μιγμα; υπαρχει περιπτωση να μου σκάσει κ μενα η μπαταρια η τα alterego ειναι ενταξει;
Το υγρό σου έχει περιεκτικότητα 0,9% νικοτίνη.
Η alterego είναι μια εταιρία καταξιωμένη στο χώρο του ατμίσματος. Δεν γνωρίζω τι είδους στοιχεία χρησιμοποιεί στα προϊόντα της, αλλά όπως και να έχει υπάρχει μια εταιρία που μπορείς να απευθυνθείς σε τυχόν προβλήματα. Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι κακό.

ΥΓ Για να μην δημιουργείται πανικός χωρίς λόγο, θέλω να διευκρινίσω πως δεν σκάει εύκολα μια μπαταρία. Όσα ατυχήματα γνωρίζω έχουν συμβεί σε μηχανικά Mods και με άγνωστων ohm αντίστασης (προφανώς πολύ χαμηλών) όπου εκεί η απαίτηση σε ρεύμα της αντίστασης είναι φοβερά μεγάλη και ο έλεγχος της κατάστασης της μπαταρίας, απλά ανύπαρκτος. Οπότε μην αγχωνόμαστε, για να σκάσει μια μπαταρία χρειάζεται ένας συνδυασμός ακραίων καταστάσεων και με βασικό παίχτη την απειρία. Σε ένα ηλεκτρονικό Mod, ότι και να κάνουμε είναι σχεδόν αδύνατο να συμβεί κάτι τέτοιο γιατί η πλακέτα του Mod απλά θα κόψει (ή θα μειώσει) το ρεύμα. Παρόλα αυτά δεν σημαίνει πως επειδή χρησιμοποιούμε ηλεκτρονικά Mods θα του βάλουμε μπαταρία ότι πιο φθηνή κινεζιά βρούμε στο ebay γιατί υπάρχει και το μεγάλο θέμα της φόρτισής της όπως ανέφερα.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries