Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 08-11-15, 15:34
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι καλσον σμιχτο.
Πρεπει να εχει τοσο μεγαλη τρυπα ετσι ωστε να περναει το νερο ευκολα απο μεσα, να μη βουλωνει αλλα και να μη φευγουν τα υλικα απο μεσα.

Στη μεση, αναμεσα στα δυο καλαθια, δεν μπαινει το διχτυ τοτε?
Αυτο το πλαστικο καπακι (με την τρυπα) του πανω καλαθιου, το εχεις?
https://www.google.gr/search?q=fluva...tEnGlgqLxoM%3A
Καλσον θα βαλω δίχτυ χοντρό (εχουμε μαγαζι με πυτζαμες καλσον κλπ )
Οχι αυτο το καπακι δεν το εχω ουτε την θηκη για τα σφουγγαρια.
θα βαλω διχτακι με ελαφροπετρα αναμεσα στα δυο καλαθια και διχτακι ελαφροπετρα στο πάνω πανω, και εκει που μπαινουν τα σφουγγαρια θα βαλω σφουγγαρι jbl χαλαρα και τελος βαμβακι ενυδρειακο. Χθες πριν το δωσω το γεμισα νερο χωρις υλικα και δουλευε μια χαρά πάντως.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
https://www.google.gr/search?q=fluva...IVxg0sCh1K-w2m

Από ότι βλέπω σε φωτογραφίες , πολύ φοβάμαι πως χρειάζονται όλα τα καλαθακια , και είδικα το πάνω πάνω με το καπακι με τη τρύπα, γιατι έτσι υπάρχει ροή σε όλο το φίλτρο
Ωπα τακη τωρα το είδα,δυλαδη λες οτι η τρυπα κατευθηνει το νερο να περασει απο τα καλάθια αλλιως δεν γίνεται δουλεια,τι να πω θα κοιταξω αυριο μηπως βρω τιποτα απο αυτα που λειπουν αν κι εγω νομιζω οτι θα γίνει δουλειά και έτσι, μην δημιουργηθουν και περιοχες με χαμηλή ροη και τους φτιαξω και φιλτρο απονιτρικοποιησησ σαν το δικο σου 2 σε 1
Παντως σ ολες τις περιπτώσεις το ψαρακι θα ειναι σαφως καλυτερα ισως κολλησουν και το μικρόβιο του ενυδρειου και του φτιαξουν κατι ακόμα ποιο καλό ( γνωρίζω ηδη οτι ειναι φιλοζωη εχτες μ αυτα που ελεγα καταστεναχωρηθηκαν ,το λενε το ψαρι μητσο και το χουν εξι χρόνια αλλα δεν ειχαν ιδέα, κι εγω αμα δεν εμπαινα εδω κατα λάθος πριν χρόνια,θα ειχα σκαλαρια με χρυσοψαρα σε 30 λιτρα ) .
__________________
test

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnpecn` : 08-11-15 στις 15:34 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01727 seconds with 11 queries